Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dojrzałam do połozenia czegoś pomiędzy górnymi a dolnymi szafkami w kuchni, w związku z tym proszę o poradę. Czy dać w to miejsce:

a) szkło (trudno dobrać kolor, kuchnia jest w kolorze śmietany, ten sam kolor powtórzony na szkle dał efekt zielonkawy, mimo że na optiwhite...)

b) płytę mdf 6 mm lakierowana na kolor frontów (czy nie będzie pracować, czy dotyk gorącego garnka jej nie pokiereszuje?)

c) płytę mdf w kolorze blatu - efekt podobny jak na drugim załączonym zdjęciu

 

 

troszkę z innej beczki...jak się użytkują krzesła? są wygodne? nie rysują płytek-paneli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

bettka , nie wybrałabym mdf-u, ponieważ miałabym obawy co do czyszczenia go oraz działania wysokich temperatur. Na co dzień użytkuję w kuchni między szafkami czarny lacobel ( gładki, bez wzoru) i bardzo jestem zadowolona z tego rozwiazania. Pomimo tego, że dużo gotuję (mam małe dzieci) i czasem coś chlapie na scianę, to jednak czyszczenie lacobelu jest proste ręcznik papierowy + płyn do mycia szyb i wszystko się błyszczy. Zresztą nie mam obsesji w sprzątaniu, więc nie latam ze szmatą. Na pewno muszę przetrzec lacobel po smazeniu lub po tym jak używam miksera/blendera.

Polecam elegancki lacobel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Gdyby nie problem z kolorem lacobel, już dawno miałabym tam zamontowane szkło. Mój kolor na próbce opti white dostaje zielonkawości. Nie chę tam wprowadzać kolejnego koloru, i tak już dużo się dzieje. Jeśli ktoś ma kolor ecru, złamana biel bez efektu zielonkawego to będę wdzięczna za podanie symbolu RAL lub NCS. Albo chociaż namiary na szklarza (Warszawa), który miałby duży wybór wzorników :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie może ktoś miał podobny problem.

Mam okap kominowy pomiędzy szafkami zabudowanymi pod sufit.

Problem w tym, że osłony rury, które była dołączone do okapu nie sięgają do sufitu.

Brakuje ok 12cm, żeby tą osłoną całkowiecie przykryć rurę, która wchodzi do otworu wentylacyjnego w suficie.

Meble już wiszą, okap też, więc myślałam jakoś zabudować te 12cm od góry (w kolorze frontów szafek, ewentualnie karton-gipsem).

 

Miał ktoś podobny problem i może się pochwalić jakimś zdjęciem jak go rozwiązał?

 

Dodam, że na dodatkową osłonę u producenta czeka się 3 miesiące i kosztuje dosyć sporo, więc preferowałabym jakieś szybsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jak jest u Was z dokładnością spasowania elementów meblowych, np. przylegania półek do boków; jakości krawędzi cięcia .... bo nie wiem.... Człowiek który miał mi robić kuchnie na początek zrobił zabudowę wnęki i nie wyszło to no... nie wiem... są szpary (np. 3 mm) pomiędzy półką a ścianą; z przodu półka dolega do ściany a z tyłu widać szparę 1 mm; są delikatne ubytki okleiny na krawędziach cięcia w kilku miejscach - to wszystko to są naprawdę drobinki, więc zastanawiamy się czy to normalna sytuacja w montażu stolarki meblowej, czy można uzyskać większą precyzję spasowania elementów... Monter twierdzi, że to nie muzeum, założy się gratami i nie będzie widać... że zawsze są krzywe ściany... a krawędzie tnie i okleja mu podwykonawca i tak on robi... nie wiemy co sądzić ?! A widzę, że stolarz schody spasował perfekcyjnie,więc chyba można ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie może ktoś miał podobny problem.

Mam okap kominowy pomiędzy szafkami zabudowanymi pod sufit.

Problem w tym, że osłony rury, które była dołączone do okapu nie sięgają do sufitu.

Brakuje ok 12cm, żeby tą osłoną całkowiecie przykryć rurę, która wchodzi do otworu wentylacyjnego w suficie.

Meble już wiszą, okap też, więc myślałam jakoś zabudować te 12cm od góry (w kolorze frontów szafek, ewentualnie karton-gipsem).

 

Miał ktoś podobny problem i może się pochwalić jakimś zdjęciem jak go rozwiązał?

 

Dodam, że na dodatkową osłonę u producenta czeka się 3 miesiące i kosztuje dosyć sporo, więc preferowałabym jakieś szybsze rozwiązanie.

 

Załączam zdjęcie, może ktoś miał podobny problem i może pokazac jak to rozwiązał...

Tak jak pisałam wcześniej mam jeszcze jedną cześć osłony, która nie jest zamontowana. Po jej zamontowaniu będzie brakować ok 12cm do sufitu.

IMG_0603.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz po obu stronach wnęki przykrecić płytę meblową na głebokość korpusu i wysokość tej przerwy, następnie od spodu płyta meblowa z wyciętym otworem na rurę i od czoła blenda.

 

Pewnie, że mogę. Mysłałam, że może ktoś miał pdobny problem i pokaże na jakimś zdjęciu jak to rozwiązał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłam poszukać inspiracji na nie-białą kuchnie i się podlamalam....czy naprawdę wszyscy mają już tylko białe albo takie gdzie choć góra jest biała....? Wiem,że takie są piękne i wizualnie sterylne ale przez to że są wszędzie, to mnie się tak opatrzyly i znudziły ze nie chcę na pewno białej kuchni..... Poszukuję pomysłów a tu nie ma się czym zasugerować :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór, od kilku miesięcy użytkuję długoplanowaną kuchnię - wielokrotnie tu konsultowaną (dziękuję za wszystkie sugestie :) ).. po zamieszkaniu nie ma się tyle czasu na internet...przynajmniej ja nie mam.. jeszcze się wykańczamy.. :)..

jakbym dziś miała jeszcze raz wybierać.. uchwyty...uchwyty... mamy frezy i tipony- fajnie się czyszczą itp, ale arku570 już wiem co miałeś na mysli... (nasza lodówka jest przy samej scianie..dlatego odstąpilismy od uchwytów) .. układ sprzętów, dużo blatów (choć są nie za długie to wystarczające) dla mnie super, zmywarka 45.. odpalam raz na 2 dni.. jakoś tak...może narazie? szuflady szerokie super (ze zmywarki przekładam prosto do szuflady), szafka narożna da się przezyć (dzięki temu są szuflady szerokie.. :D ).. jasny blat z konglomeratu..nieprawda że nie wchłania kolorów.. ale już wiem jak je wywabiać .:), nadal bym wybrała jasny blat :), wstawiłam mały stoliczek ale z drugiej strony i nawet nie przeszkadza :DDD, jest super :), przy wejsciu wbudowana szafka spizarkowa (w srodku się robi), jeszcze listwy białe przypodłogowe i oswietlenie w karton gips pod oknem i sufitowe i wsjo.. a ..i chlebaka brak.. :p, aha.. ciezko było wybrać zlew na szafkę 53cm, dziś bym pokombinowała by wlazł 50 a tak to wzielismy 40 (podwieszanego nie moglismy znalezc w tym kolorze dla 45cm) i ciut mało.. no ale mam zmywarkę .. da się przezyć...(jeszcze go odsączarka pomniejszyłam.. hehe )

mamy kuchnię otwartą i teraz chyba bym wybrała białą górę.. bo mam zagwostkę jakie meble w salonie.. mamy dębowy stół i krzesła (dlatego piekarnik w słupku ciemny) ale rtv i inne dam białe bo nie będę się bawić w ten odcień co mam w kuchni.. (kolory ścian, dodatki itp), w kuchni do tego koloru lakieru wydaje mi się że tylko biel.. (białe sciany i listwy, stolik tez jest biały - ma się wtapiać w ścianę.. nie był ujęty w projekcie kuchni i dobrze.. gładko przejdzie kolorystyka w białe meble w salonie).

piotrek0m - u nas superspasowane wszystko ale nie było tanio, jedynie co ..ale juz przestało mnie razić to szpara na styku lodówka-kartongips - KG jest krzywo.. aha.. i te meble bez uchwytów jakos tak potem troche dochodzą róznie ... moje oko widzi że było prosto a jest.. tak różnie ale to milimetry.. czepiam się.. :D,

kuchnia wciąż mi się podoba, miałam ją jeszcze zamknąć przesuwnymi drzwiami..ale po co ją zamykać... :)), ok lecę bo sie rozpisałam.. .. pozdrawiam!

IMG_1648.jpg

IMG_1649.jpg

IMG_1652.jpg

IMG_1655.jpg

IMG_1651.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...