Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nigdy nie mieliśmy zmywarki. możesz napisać jaka kłopotliwość nasz czeka ?

moje pytanie jest po to żeby coś wykombinować przed pojawieniem się tej kłopotliwej sytuacji

 

TEJ kłopotliwej sytuacji .... w moim wypadku to na przykład uczulenie które przechodzi czasami w atopowe zapalenie skóry co powoduje ze ręce są bardzo suche i muszę je natłuszczać.(generalnie szczególnie o nie dbać)

Posiadanie zmywarki niewiarygodnie pomaga mi w tej chorobie bo nie muszę taplać rąk w wodzie zmywając naczyń i narażać je na różne środki chemiczne.

A kiedy choroba przyjdzie tego nie wiesz !!! mi osobiście pojawiła się jak byłem przy procesie posadzek w moim budowanym domu parę lat temu.

a teraz film typu zlew zmywarka szuflada , myślę ze bliżej i łatwiej się nie da.

https://youtu.be/lBRWeODopuE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałam dyskusję i aż poszłam zobaczyć tą kuchnię. Faktycznie, zmywarka najdalej od zlewu jak tylko się da! U mnie zmywarka nie będzie tuż przy zlewie, ale w omówionych tu wytycznych jeszcze się mieści, po prostu jest 60 cm blatu-ociekacza pomiędzy zlewem a zmywarką. drugi problem to brak blatu roboczego pomiędzy kuchenką a zlewem. Moja mama zrobiła podobnie, zrezygnowała z wzorowego blatu pomiędzy i ma tylko 30 cm odstępu zlewu od kuchenki. Nie musi teraz przez cały blat roboczy dzwigać gara z nalaną wodą... Dlatego w mojej zaprojektowanej kuchni będą 2 zlewy! 1 tuż przy kuchence tylko jako nalewak i odcedzacz, a drugi na innej ścianie już normalny, dwukomorowy... dziwne ze to nie jest powszechne w coraz większych kuchniach... tylko poszukuję okrągłego zlewiku co wejdzie do szafki 40. i powiedzcie, ta szafka pod zlewem, to wam się otwiera na zawiasach czy wysuwa jako kosz-szuflada? cargo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jak tak patrzę na Wasze białe kuchnie to moja chyba Was przerazi hehe :) Cała w bordo, lakierowane fronty, grafitowy blat, jasnoszare płytki na podłodze i biała szyba między szafkami :p za 1.5tyg montują to się pochwalę :)

 

Ja mam białą kuchnię we krwi, na takiej się wychowałam, teraz mam 4 białą. Co zrobić ;) A na zdj. podobają mi się ciemne aranżacje. Pokazuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Czy lodówka w spiżarce ma sens ?!

Jedyne miejsce na lodówkę jest koło okna. Niestety, drzwi do lodówki będą się otwierały na prawo i waliły w klamkę drzwi od spiżarki. A może by tak umieścić lodówkę w spiżarce i zyskać dodatkowy blat roboczy? Tylko, czy przenoszenie gara z zupą przez dodatkowe drzwi nie będzie z czasem upierdliwe ?! Jednak to lodówka jest najczęściej używanym sprzętem AGD ...

 

lodowka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka za drzwiami nie jest wygodnym rozwiązaniem, ale widziałam juz lodówki w przedpokoju i dało radę. Do wszystkiego mozna sie odzwyczaić.

 

Rozwiązania ( trzeba pomierzyć, zeby wybrać)

- Drzwi lodówki otwierane na lewo

- drzwi do spiżarni otwierane na lewo

- drzwi przesuwne do spiżarki, albo zasłonka

-ogranicznik do drzwi do lodówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Ja miałam lodówkę w przedpokoju i musiałam latać do niej z kuchni przez pokój :yes: szybko się przyzwyczaiłam,

a jak rano wychodziłam z łazienki to od razu brałam z lodówki jedzenie na śniadanie. W kuchni naprawdę nie było miejsca na lodówkę...

Ale to była kawalerka, raptem 26m2. W większym mieszkaniu faktycznie warto zawalczyć o lodówkę w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kuchni mam blat z granitu i szczerze polecam :)

 

Przyznaję, że dostałem kawałek płyty granitowej i zaniosłem do jednego członka rodziny który dużo gotuje. Ten kawałek służył za podstawkę pod garnki... po pół roku jest zupełnie zaolejony ?! Owszem, nie był nigdy impregnowany, jest płomieniowany a nie polerowany; jest zatłuszczony ?! Czy w praktyce płyty granitowe się nie zatłuszczają ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...