Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Doradźcie mi proszę czy zamurowywać to jedno okno w kuchni zaznaczone na żółto ???

To zalezy jak masz tam z kierunkami świata :) Ja bym nie zamurowywała. Za mało światła w kuchni to jedno a kompletne sknocenie elewacji to drugie.

 

 

i czy próbowali byście wepchnąć spiżarkę w tą czerwona plamę :wink: :lol:

Pod żadnym pozorem. Po co komu taki wiatrołap w którym nie ma nawet gdzie wieszaka na kurtki zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie mi proszę czy zamurowywać to jedno okno w kuchni zaznaczone na żółto ???

To zalezy jak masz tam z kierunkami świata :) Ja bym nie zamurowywała. Za mało światła w kuchni to jedno a kompletne sknocenie elewacji to drugie.

 

 

i czy próbowali byście wepchnąć spiżarkę w tą czerwona plamę :wink: :lol:

Pod żadnym pozorem. Po co komu taki wiatrołap w którym nie ma nawet gdzie wieszaka na kurtki zainstalować?

 

 

z tym oknem to po prostu myślałam ze w salonie tez zamurujemy, a zrobimy większe okno balkonowe bo jest ono od południa. (kuchnia na północ.)

 

Ja sie po prostu boje , że mimo ze kuchnia jest dośc spora bo ma prawie 12 metrów jest ona nieustawna i na ścianie gdzie jest okno chciałam miec właśnie kuchnie. nie widze tu dużej możliwości powieszenia szafek, a tych chce mieć sporo. Teraz mieszkając w bloku cierpie na totalny brak miejsca

 

:evil:

 

http://img376.imageshack.us/img376/448/p1070493.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amazonka - popieram JoShi w kwestii ostrożnego podejmowania decyzji o zamurowywaniu okien. Jeżeli będziesz miała spiżarnię - o tym za chwilę - to nie będziesz potrzebowała tak dużo szafek wiszących. Nie demonizuj braku miejsca - możesz przesadzić w drugą stronę (tzn. będziesz miała strasznie dużo pustych szafek w kuchni :wink: ).

 

Co do spiżarki - jeżeli koniecznie ją chcesz, to musisz przesunąć obydwie ściany aktualnego wiatrołapu - musi on zostać przynajmniej tak duży jak jest teraz. Ja nie mam wiatrołapu (tzn. mam ale mikroskopijny - bez możliwości zamontowania wieszaka na płaszcze czy szafki na buty :o :evil: ) i kombinuję jak koń sołtysa, gdzie umieścić szafę lub cokolwiek na odwieszenie okryć wierzchnich i przebranie butów. U Ciebie układ hollu raczej uniemożliwi umieszczenie w nim jakiejkolwiek zabudowy o takim przeznaczeniu. Ale to tylko moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okap moze miec wyrzut przez sciane.

 

Spizarki bym nie wpychala, sprobuj zaprojektowac w programie ikea prosty w obsludze i da ci mniej wiecej poglad, wydaje mi sie ze mimo okien sporo da sie powiesic na scianie wiec bym nie wywalala, z salonu tez nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skoro pytać tez tu mozna to ja mam takie pytanie:

 

Doradźcie mi proszę czy zamurowywać to jedno okno w kuchni zaznaczone na żółto ??? i czy próbowali byście wepchnąć spiżarkę w tą czerwona plamę :wink: :lol:

 

http://img102.imageshack.us/img102/448/p1070493.jpg

 

Mam podobny układ kuchni i salonu (łacznie z umiejscowieniem okien) i tak samo jak Ty zastanawiałam się nad zamurowaniem okna, na rzecz wiekszej ilości szfek itp.Skonczyło sie jednak na tym że okno zostało:) Moze powinnaś rozważyc taką możliwość zabudowy: w obecnym miejscu gdzie stoi kuchenka zrób wysoką zabudowę, możesz tam umiescić lodowkę i piekarnik w słupku. Zostanie Ci jeszcze miejsce na wysoką szafke cargo, co prawda wąską bo tylko 30cm, ale to zawsze już coś, taka mikroskopijna spiżarka :wink: Płytę gazową, czy elektryczną umieść na wyspie na środku kuchni. Zlew zostaje w tym samym miejscu. Może pod schodami da się wygospodarwowć trochę miejsca? Jeżeli tak, to może tam mogłabyć zrobić spiżarnię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba zostanę przy tym co mam , znaczy przy wysokości blatu 75 cm, pod oknem, a na drugiej ścianie walnę sobie roboczy 90 cm, niestety wysoka zabudowa pójdzie się chrzanić :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skoro pytać tez tu mozna to ja mam takie pytanie:

 

Doradźcie mi proszę czy zamurowywać to jedno okno w kuchni zaznaczone na żółto ??? i czy próbowali byście wepchnąć spiżarkę w tą czerwona plamę :wink: :lol:

 

http://img102.imageshack.us/img102/448/p1070493.jpg

 

Ja mam dokładnie taką samą kuchnie i miałam ten sam problem. Zamurowałam okno, które chciałaś zostawić natomiast okno zaznaczone na żółto poszerzyłam 180x150... w tej wnęce możesz śmiało zrobić "szafę' czyli zabudowę do sufitu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Często tu zaglądam podziwiając piękne kuchnie ale nigdy nie zastanawiałam sie nad sprawami technicznymi. Teraz przyszedł elektryk i problem... gdzie zrobić gniazdko gdzie będzie podłączona lodówka w zabudowie? Trochę nad podłogą czy wyżej? Z tyłu czy z boku na ścianie? Gdzie tak żeby się potem było łatwo dostać do gniazdka jak będzie zabudowa?

 

Proszę o poradę bo na elektryka :evil: przestałam już liczyć :evil:

 

O to najlepiej zapytać gościa od kuchni, on dokładnie powie gdzie i na jakiej wysokości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...