Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam wszystkie blaty na wysokosci 91 cm przy wzroscie 159 cm. W poprzedniej kuchni szafki tez mialam tak wysokie, przy takich wygodniej mi sie szykuje. O wysokosci szafek zdecydowal dawno temu przypadek - robotnicy podczas remontu szafke od zlewu postawili mi na ceglach i tak wygodnie sie przy tej wysokosci zmywalo, ze kuchnia juz tez tak zostala.

efilo osoby z podobnym wzrostem do Twojego czesto zamawiaja szafki nawet na wysokosc 100 cm, wiec u Ciebie bedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. nad zmywarką i lodówką wychodzi 9,5 cm miejsca. myślicie że wejdzie tam szuflada? :roll:

 

a przy okazji

co sądzicie o metalowych cokolikach? (takich ze stali nierdzewnej)

zastanawiamy się pomiędzy takimi a z lakierowanego mdfu pod kolor kuchni (śmietankowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile cm wyjdzie nad zmywarka to zalezy od tego czy meble maja byc podniesione na cokolach czy frontach (wyzsze fronty). Przy tradycyjnych cokolach (10 cm) gdy szafki maja 100 cm wysokosci zostaje miejsce na szuflade.

U Ciebie zostaje malo miejsca, szuflada wyjdzie ale bardzo plytka, wejdzie w nia deska do krojenia jedynie. No i nie wiem czy sa takie niskie tandenboxy do szuflad, moze sie okazac, ze pasowac bedzie przy takiej niskiej szufladzie tylko zwykla rolka.

 

Co do cokolow to takie lakierowane bardzo mi sie podobaja tylko jasne bedzie trzeba czesto wycierac :roll: , nawet myjac mopem podloge jak dotkniesz jasny cokolik to bedzie pomazany.

 

Ze stali nierdzewnej na zywo nie widzialam, czesto klienci sobie zycza aluminiowe, ktore tak naprawde sa z grubego plastiku i wygladaja tylko jak aluminium, w uzytkowaniu tez sie dobrze sprawuja tzn. nic sie z nimi nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli piekarnik jest montowany pod plyta to wtedy wychodzi szuflada 11 cm, ktora nie wszyscy robia, niektorzy robia tam zaslepke nieotwierana, inni klapke. Ja w poprzedniej kuchni mialam wlasnie taka waska szuflade (zamontowany byl metabox), w ktorej trzymalam karty gwarancyjne :roll: , bo nic innego tam nie wchodzilo. Gdy jest klapka pod piecem to mieszcza sie blaszki od pieczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem odwrotny od tutaj prezentowanego

 

blat przez okno wyjdzie na 95cm. myślicie że to za wysoko? w sumie za bardzo z niego korzystać nie będę - tam tylko zlew i ewentualnie krajalnica.

mam 170, luby 190

 

:roll:

Optymalna wysokość blatu roboczego: 15 cm w dół od zgietego łokcia. Oczywiście mierzymy osobę która będzie najczęściej pracowała w kuchni;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nizej niz na tym zdjeciu - tzn mniej wiecej na wysokosci klatki piersiowej ... w slupku od dolu jest gleboka szuflada (tak kolo 35 - 40 cm) potem piekarnik i mikrofala ...

Projektant ze studia kuchennego proponował mi podobne rozwiązanie (szuflada nieco niższa, ale zamysł ten sam), rekomendując, że jest wygodniejsze i bezpieczniejsze - potwierdzacie te słowa :)

Jednak stwierdziłam, że kilkanaście cm w tą czy w tamtą da się jakoś przeżyć, a brak symetrii szafkowych linii drażniłby mnie przy każdym wejściu do kuchni (tak, wiem, to się leczy... ;)).

Trudno. Mam nadzieję, że kiedy już nowa kuchnia stanie się faktem (a nie tylko zbiorem frontów i systemów upakowanych w pudełka w stolarni, jak obecnie), nie będzie tak źle :)

 

Dlatego ja w mojej kuchni zdecydowałąm się na równkoległe umiejscowienie piekarnika i kuchenki mikrofalowej - sa tej samej wielkości.

To pewnie świetne rozwiązanie, niestety, u mnie nie do zrealizowania z powodu najzwyczajniejszego braku miejsca :|

 

a co do kuchenki jest wszystko ok, bez problemu wyciągam jedzenie i ustawiam parametry, małżo ma 190 ja 172.

Cieszy mnie ta informacja i pozytywnie nastraja do przyszłego użytkowania, dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem odwrotny od tutaj prezentowanego

 

blat przez okno wyjdzie na 95cm. myślicie że to za wysoko? w sumie za bardzo z niego korzystać nie będę - tam tylko zlew i ewentualnie krajalnica.

mam 170, luby 190

 

:roll:

 

ale Ci zazdraszczam :oops:

 

oddaj mi z 10 cm, co ?? :wink:

 

właśnie na takiej wysokości chciałabym mieć blat, mam 172 cm :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteście kochane

od razu mi się lżej na duszy zrobiło bo byłam lekko przerażona tą wysokością. wydawało mi się że tak z 5 cm mniej powinno byc. A tak może jeszcze szufladę upchnę.

 

 

Ile cm wyjdzie nad zmywarka to zalezy od tego czy meble maja byc podniesione na cokolach czy frontach (wyzsze fronty). Przy tradycyjnych cokolach (10 cm) gdy szafki maja 100 cm wysokosci zostaje miejsce na szuflade.

U Ciebie zostaje malo miejsca, szuflada wyjdzie ale bardzo plytka, wejdzie w nia deska do krojenia jedynie. No i nie wiem czy sa takie niskie tandenboxy do szuflad, moze sie okazac, ze pasowac bedzie przy takiej niskiej szufladzie tylko zwykla rolka.

 

Co do cokolow to takie lakierowane bardzo mi sie podobaja tylko jasne bedzie trzeba czesto wycierac , nawet myjac mopem podloge jak dotkniesz jasny cokolik to bedzie pomazany.

 

Ze stali nierdzewnej na zywo nie widzialam, czesto klienci sobie zycza aluminiowe, ktore tak naprawde sa z grubego plastiku i wygladaja tylko jak aluminium, w uzytkowaniu tez sie dobrze sprawuja tzn. nic sie z nimi nie dzieje.

 

magpie

dziękuję za fachową poradę :)

1. u mnie pewnie decydoać będzie ta lodówka bo ona ma konkretną wysokość (83) i konkretny cokolik - trzeba się będzie po prostu do tego ze zmywarką i całą zabudową dostosować. stad sobie obliczyłam że zostanie dziura 10cm. nawet jakby to nie miał być tandembox to i tak się przyda. ja lubię takie płytkie szuflady bo przynajmniej wszystko jest na wierzchu :wink:

2. a jak się łączy ten mdf z podłogą? nijak czy stosuje się jakieś uszczelki przezroczyste jak w przypadku kuchni z cokolikiem z płyty oklejanej?

3. ja akurat widziałam tylko metalowe cokoliki zarówno ze stali jak i z surowego aluminium. to aluminium to jakiś chory pomysł bo wystarczy że ocet kapnie i się zrobi wżera. ale ta stal wyglądała nawet nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markotko, prośbe mam....Ty miałaś gdzieś tak pieknie "rozpisaną" kuchnię - co gdzie , w którym miejscu bedzie sie znajdowało, możesz podpowiedzieć gdzie szukać tego planu......a miałam sobie zapisać :oops: :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malka super to jest rozpisane w zaleznosci od ukladu kuchni tu http://www.dynamicspace.com/ w planowaniu stref kuchni ale jesli chcesz jednak moja kuchnie to daj maila podesle ci :) ale zwroc uwage ,ze w szafce mozesz dac jedna waska 14 i 2 szerokie 28cm lub wielokrotnosci 14 a nie jak na stronie bluma ze 2x 14 i 2x 28.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...