Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no to mnie się ta trzecia opcja podoba :)

wszyscy mówią, żeby zrobi tę opcję z szafką narożną, ale po pierwsze - narożna szafka nie jest super wygodna, a poza tym - ja bym nie mieszała szafek pion i poziom, niech to będzie jednolite.

 

będziesz miała zlewozmywak taki obniżony?

tak, bo tam pod oknem nisko :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli górne szafki dochodza do sciany, to nie robiłabym dolnej narożnej.

I chyba bym zrezygnowała z tej na prawo od okna.

zgadzam sie z Soniką :D nie dawałabym szafki dolnej narożnikowej tylko prostą :p i dalej uparcie bez szafki górnej nad zmywarką,w tam tym miejscu dałabym jakiś fajny zegar lub odpowiedni obraz czy cuś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wzbudziłam spore emocje :lol:

Ta szafka na dole, to nie wiem, jaka będzie :D znalazłam w programie taką, to taką wstawiłam.. nie chciało mi się szukać innej ;)

Nie wiem właściwie, jaką tam zrobię.

Nie wiem, do jakiej jest się łatwiej dostać ? Która będzie miała większy "otwór" ? :)

 

Wejście do kuchni jest na przeciwko płyty gazowej i ma około 1,5m szerokości (drzwi przesuwne dwuskrzydłowe).

Zmywarka stoi właściwie prawie przy ścianie, więc ta szafeczka nad nią będzie także praktycznie przy ścianie. No i chyba ją jednak zostawię, bo mało coś tam szafek mam.. wbrew ogólnemu oporowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Damro :D .

 

Cassidy, aż poszłam zobaczyć dokładnie jak to jest u mnie, bo też kiedyś przez długie tygodnie zmagałam się z projektem kuchni i mam takie uwagi:

 

- jeśli piekarnik będzie na równo z blatem, to mikrofala jest za wysoko, nie wyobrażam sobie wkładania talerza zupy czy czegoś płynnego praktycznie nad głową

- musisz gdzieś mieć miejsce, żeby się rozłożyć, a w tym projekcie nie ma w sumie porządnego kawałka blatu, takiego na co najmniej 120cm

- nie wiem czy te szafki wiszące mają być 60x60, ale z projektu wygląda na to, że tak i jak zrobisz dzielone, to nie będziesz mieć w środku żadnych dodatkowych półek, tylko góra i dół.

Jakbyś zrobiła je w całości, to zyskujesz jedną półkę w środku - co 20 cm, zawsze coś.

 

Ja bym dała piekarnik normalnie pod blat, kuchenkę przesunęła o jedną szafkę, albo i więcej w lewo - więcej blatu i jest się gdzie rozłożyć, a mikrofalę postawiła na na zmywarce.

 

Wiem, że taka wysoka zabudowa fajnie wygląda, ale w sumie jak często korzystasz z piekarnika, w porównaniu z korzystaniem z blatu?

 

To tak bardziej z praktyki :wink: .

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekarnik będzie na standardowej wysokości, jak zazwyczaj się robi.

Tam po prostu też jest wstawiona jakaś standardowa szafka i podwyższona (przeze mnie), przez co piekarnik poszedł w górę i się to wszystko rozciągnęło.

Mikrofalę będę miała akurat na wysokości wzroku.

Nie wiem, ile z piekarnika korzystam, bo teraz od ponad 2 lat wynajmuję mieszkanie, gdzie nie mam piekarnika w ogóle, więc jestem niewyżyta :lol:

Mikrofala jest do zabudowy, zatem nie może stać na zmywarce.

 

No co prawda blatu porządnego niby nie mam, ale tutaj mam jeszcze mniej blatu (łącznie 80cm całości).

Te szafeczki w narożniku będą po około 45cm, bo tam jest 90cm miejsca (standardowa szerokość szafki narożnej)

 

Po lewej stronie będzie dodatkowy blat w postaci stolika barowego (metr od ziemi) o długości 1,20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.. do tej wysokości szafek :)

Niby standard, to jest 71 cm wysokości dla szafek w górnej zabudowie.

My chcieliśmy wyżej, to stolarz powiedział, że 78 cm.

Jeszcze nie wiem, jak będę manewrować wysokościami tych szafeczek.

Może zrobię tą niżej na wysokość 30 cm, a tą wyżej na 48 cm z rozbiciem na dwie półki.

Albo może 35 cm i 43 cm z rozbiciem na 2 półki.

 

Zobaczę w praniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za wersją 3, ale bez tyc otwartych półek przy oknie. Szafki poziome wyglądają trochę bardziej "nowocześnie" :) a przy okazji jest jakiś ład i porządek. w wersji 1 jest troszkę chaosu (różne szafki). I też bym nie dawała szafki dolnej narożnej. Przy takich prostych szafkach układy skośne wyglądają trochę staromodnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trebor112 , przepiękna kuchnia

pochwalę się swoją, póki co szczątkowo ale niebawem wkleję już dopieszczoną

proszę się nie nastawiać, kuchnia raczej skromna i prosta, aneksowa i blokowa :)

 

 

http://img241.imageshack.us/img241/706/photob.jpg

http://img241.imageshack.us/img241/2337/33682338.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/2012/blatp.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/7900/stblat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...