Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich :D

Tak oglądam Wasze kuchnie, a raczej je podglądam, bo własnie jestem w trakcie projektowania własnej. NIby juz coś mamy, ale ostatecznie boję się efektu końcowego. Zobaczymy, co nam tam wyjdzie. Ale mam do Was jedno pytanie, odnośnie wysokości piekarnika w słupku, bo takowy będziemy mieli. A co za tym idzie i wysokośc mikrofali, bo będzie nad piekarnikiem. U niektórych widziałam na zdjęciach, że dolna krawędź piekarnika zaczyna się na wysokości blatu, a u niektórych jest parę cm niżej niż blat. Jak powinno byc właściwie, żeby użytkowanie było wygodniejsze? Wielkie dzieki za jakieś podpowiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aga13

Jeśli chcesz mieć mikrofalę i piekarnik, to musisz dać piekarnik niżej żeby mieć dobry dostęp do mikrofali, jeśli nie ma mikrofali to wtedy daje się piekarnik równo z blatem... My nie będziemy mieć mikrofali i piekarnik będzie równo z blatem... To zależy też od Twojego wzrostu bo może okazać się, że piekarnik równo z blatem będzie dla Ciebie za wysoko lub za nisko...Wykonawca zabudowy j będzie wiedział jak to zrobić... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest niżej ale ja mam 164cm. wzrostu i tak jest dla mnie najwygodniej

nie kieruj się tym jak kto ma ale jak Tobie pasuje

 

:-? Dopiero teraz zauważyłam,że też mam poniżej blatu a ze względu na wzrost i brak mikrofalówki smiało mogłaby być wyżej,ale już po ptakach.

projektant dał ciała ,inwestor zaakceptował to se teraz ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie umieszczania mikrofalówki :, podziwiam osoby, które decydują się na umieszczenie piekarnika na poziomie blatu a nad nim mikrofalówki ( chyba że są wielkoludami) Nie wyobrażam sobie wyciągania ( a już na pewno przez dziecko) talerz z gorącą zupą z tej wysokości. Osobiście mam mikrofalówkę pod piecem który jest na poziomie blatu ) i jestem b.b.b.bb. zadowolona :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joliska dziękuję ślicznie za zdjęcia listwy :)

 

A powiedz, czy takie zakończenie listwy kupiliście czy docinaliście coś?

 

Mycho,

listwa przyjechała razem z kuchnią i montażystami - odbyło się zupełnie poza mną. Ta listwa oryginalnie ma takie zakończenie - docięta była tylko z drugiej strony (przy maskownicy od pieca) na prosto. Wydaje mi się, że standardowo tak to wygląda

 

 

Dostaliśmy w castoramie takie same jak pokazałaś, więc jeszcze raz dziękuję za zdjęcie podglądowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc.. to ciągle myślałam o tych drzwiczkach.. z szybkami, czy bez.. i w końcu stwierdziłam, że pomieszam to trochę.

I tak już zostanie :)

 

Cassidy,

przedobrzysz :( Dwa kolory i dwa ciągi w jednej kuchni już wystarczy, nie potrzebujesz więcej mieszania, bo wyjdzie zamieszanie

chciałam szafki z szybkami, bo takie właśnie mi się podobają..

 

Od biedy, jakbym stwierdziła, że coś jest nie tak, to zawsze mogę 2 pary drzwiczek wymienić.

Nie podoba mi się, jak są 2 szafki tylko (jedna na górze i jedna na dole) i obie są takie same.

Te lakierowane wyglądają ładnie na dużej powierzchni, czyli jak jest obok siebie więcej takich szafeczek.

Jak są tylko 2, to tak jakoś dziwnie.

Mnie się też wydaje, że szafki z szybkami, szafki bez szybek i do tego tradycyjny okap na środku, to za dużo dobrego. Ja przede wszystkim zrezygnowałabym z takiego okapu i dałabym okap szafkowy. Uspokoiłoby to trochę tę górną zabudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, oto wizualizacja mojej kuchni.

 

Góra - biały połysk

Dół - fornir wenge

Blat - czarny

 

Musze położyć na dniach podłogę, zdecydowałam się na jasną, i teraz pytanie? Czy biała złamana beżem czy biała złamana szarością?

 

I co na ścianę? Teraz bardzo podoba mi się jasna góra, chciałabym by tak została ale jednocześnie chcę jakoś zabezpieczyć ścianę.

 

Wklejam link, bo nie potrafię zamieścić zdjęcia, proszę dobrą duszę o pomoc.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f221c15e3fcc1b25.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałabym biel złamaną szarością, albo po prostu biel (wiem, szybko się brudzi, ale wygląda pięknie). Coś tam masz na ścianie czarnego, nie widać dokładnie (to co na blacie? jakiś granit?). Jeśli tak, to reszta ściany wygląda fajnie tak jak jest na obrazku, tj. biały lub jaśniutki szary - jeśli wolisz na spokojnie. Jeśli chcesz jakieś "szaleństwo, to daj jakiś fajny kolor (ognistą czerwień?, turkus jak u Joliski?).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magdamgs, według mnie biel złamana szarością. A nawet... Parę postów wcześniej prezentowane były fotki kuchni, gdzie na podlodze i nad blatem użyto tych samych płytek (chyba 60x60cm). Bardzo fajnie to wygląda. I mnie się wydaje, że zamiast tej czerni nad blatem można by zastosować podobne rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/hi/vg/3fv8/PJAVnlmPiaoPSVL9JB.jpg

 

 

Apropo turkusu.... to jest moja kuchnia (już tu kiedyś była pokazywana ale tym razem dodałam wiecej fotek)

W realu ten kolor nie jest aż tak nasycony. Jestem zadowolona z podjętej decyzji dot. tego koloru mimo, że wielu twierdziło że zwariowałam.

http://images37.fotosik.pl/136/2ac372b317c6de80med.jpg

http://images48.fotosik.pl/140/2ce8ba219b431961med.jpg

http://images39.fotosik.pl/136/ec7d14be0aa3a421med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duduś, galka, magdosia78, [/b]bioork wielkie dzięki za podpowiedzi odnośnie wysokości piekarnika i mikrofali :D

A miałabym jeszcze jedno pytanie odnośnie zmywarki z przyciskami schowanymi u góry. Jak to się użytkuje? Bo chyba większość z Was ma takie typy zmywarek, prawda?

Jeszcze raz wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...