Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do nabijania listew dookola frontu to mi osobiscie sie nie podoba, dla mnie jest wszystkiego za duzo i jak ja to mowie wychodzi wtedy "wies tanczy i spiewa". Fronty zdobia uchwyty i agd.

Jesli boisz sie, ze cos zacznie sie odklejac to popros o fronty z mdfu, chociaz w laminacie jesli fronty wykonczone sa porzadnie w pcv tez nic sie nie dzieje.

Czy strukture bedziesz miec w poziomie czy w pionie na frontach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne :) (cena z tego co pamiętam też fajna :roll: ).

Aż dziwne, że cena fajna :o Nie, że brzydkie czy coś :lol: Ale właśnie uświadomiłam sobie, spojrzawszy na zdjęcie, że moja mama ma identyczne uchwyty w meblach kuchennych a meble owe liczą sobie jakieś... żeby nie skłamać - co najmniej 25 latek :D

Jak to moda wraca... :p

hehee,moi teście też jeszcze mają takie uchwyty w szafkach a kuchnia z lat 80-tych,wtedy w co 3 kuchni były takie uchwyty montowane :D

 

Święta racja!! Mój małż stwierdził to samo - że nie chce mieć takich uchwytów, bo miała je jego ciotka jakieś 125 lat temu :wink: Faktyczne cena była chyba 4 raz wyższa od normalnych "rurkowych" uchwytów, tym bardziej, że u nas fronty miały być przecinane w połowie i tam miały być te uchwyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga dziewczyny zainteresowane plakatami w stylu "vintage"! właśnie dostałam informację, że galeria plakatu (sklep internetowy z plakatami) ma w swojej ofercie dwa plakaty, które wcześniej prezentowała Monah (a niemożna ich było kupić w Polsce), jeden dla kobiet, drugi dla mężczyzn :):

http://www.galeriaplakatu.com/world-according-girls-p-5226.html

http://www.galeriaplakatu.com/world-according-guys-p-5227.html

 

Muszę się pochwalić, że trochę podpuściłam sprzedawców, aby takie plakaty zdobyli. Mam nadzieję, żę będzie ich więcej :) Ja zaraz zabieram się za zamawianie ich! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do Was natury technicznej. Jaka jest u Was odległość górnych szafek od dolnych (szafki górne z frontem składanym). Stolarz mi proponuje 50 cm, ale nie wiem czy to aby nie za mało :roll:

 

60 cm - o 5 mniej niż tego wymaga odłegłość pomiędzy okapem a płytą gazową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do Was natury technicznej. Jaka jest u Was odległość górnych szafek od dolnych (szafki górne z frontem składanym). Stolarz mi proponuje 50 cm, ale nie wiem czy to aby nie za mało :roll:

 

60 cm - o 5 mniej niż tego wymaga odłegłość pomiędzy okapem a płytą gazową

 

Tylko, że okap zazwyczaj wisi wyżej. U mnie też jest na wysokości 65 cm od płyty, a szafki górne wiszą nieco niżej. Gdzieś wyczytałam, że standarodwa odległość to 55-60 cm i się zastanawiam czy te 50 cm to już lekka przesada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do Was natury technicznej. Jaka jest u Was odległość górnych szafek od dolnych (szafki górne z frontem składanym). Stolarz mi proponuje 50 cm, ale nie wiem czy to aby nie za mało :roll:

 

60 cm - o 5 mniej niż tego wymaga odłegłość pomiędzy okapem a płytą gazową

 

"Niby" standard to 60cm (a do płyty gazowej zaleca się jednak ok 75), ale to dla większości zbyt wysoko. Kiedy zaczynałem swoją przygodę z meblami... wiele lat temu, zdarzało się przewieszać niżej... od 50 do 55 jest OK, uwierzcie - lata praktyki. Zresztą nieważne jak jest w książce... ważne co dla nas pasuje. Klient życzy sobie odległość 70cm, nie ma problemu (jedynie można doradzić, że będzie mało atrakcyjnie wyglądać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę z innej beczki - czy można sztucce trzymać w szufladzie bezpośrednio pod płyta indukcyjną? Pytam bo mi ktos w głowie zamotał i zastanawiam się na prawdziwością tej teorii.

 

Hm.......mi pani z Siemens´a powiedziala, zeby pod plyta w szufladzie nie trzymac sztuccow, za to do tej pory sie nie dowiedzialam dlaczego? Jedyne co mi przychodzi do glowy to ich "nagrzanie"? Ale przeciez niemozliwe, zeby nagrzaly sie az do czerwonosci :wink:.....Ja trzymam w tym miejscu deski do krojenia.

 

Znalazlam wlasnie na stronie Siemens´a w instrukcji obslugi jakiejs plyty indukcyjnej cos takiego:

Jesli zas plyta, mieszana badz nie, zostala zainstalowana nad szuflada, metalowe przedmioty znajdujace sie w niej, moglyby osiagnac wysoka temperature z uwagi na recyrkulacje powietrza pochodzacego z wentylacji plyty.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. teraz to ja z innej beczki:)

byl tutaj rano wpis że tak powiem reklamujący firmę, która zajmuje się produkcją mebli, nie tylko kuchennych, a że jest to reklama pewnie moderator ją wykasował...:/ ku mojemu nieszczęściu...

 

Jeżeli znajdzie się ktoś, kto ma link to owej firmy- bardzo prosze o przesłanie na prv [email protected]

 

z góry dzięi:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...