Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Morfeusz1, piękna, ale to chyba nie jest zdjęcie realnej kuchni?!?

 

to jest wizualizacja, ale meble wyglądają dokładnie tak samo. Na podłodze wylewka. A na samej wizualizacji wszystko jest takie jak wybralismy: czyli płyta, piekarnik, bateria, halogeny - takie jak beda zamontowane.

 

Jabłuszka beda i na zywo, bo o ile nie lubię, jak cokolwiek stoi na blacie, to lubię zywe dodatki: jabłuszka w kuchni, jabłuszka na stoliku kawowym w salonie :wink: jak się zje, to się dokupi :wink:

 

Obiecuję, ze jak tylko nam zamontują meble (ale czekamy jeszcze na położenie wylewki) to zrobię realne zdjęcie i wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LovelyFairy - a mi się wydaje własnie odwrotnie, czyli, że latwiej utzrymac porzadek, jak na blatach nic nie stoi i jak nie ma otwartych półek. Tak to tylko pzreleci się szmatką i już - mam nadzieję, że tak będzie :wink: chociaz ja ogólnie lubię pucowac, sprzatac, więc chyba nie bede miała z tym problemu :D

 

srodki szuflad sa tak zaprojektowane, że jest miejsce i na płyny do mycia, gabki alktualnie uzytkowane, chleb, solniczki i wszystkie inne codziennego uzytku rzeczy.

 

Chociaz przyznam, że projektując wnętrza szafek, szuflad sporo się napracowalismy. Mierzylismy z mężem nawet wysokości puszek jedzonka dla kotów, wysokość torby z suchym, wysokości róznych rzeczy - żeby nie zmarnowac ani centymetra i żeby było wygodnie.

 

W poprzednim mieszkaniu mielismy stare, najzwyklejsze meble kuchenne, gdzie się nic nie miesciło, tak jak powinno. Dlatego kuchni poswięciliśmy najwięcej czasu. Tym bardziej, że uwielbiam gotowac, a mąż eksperymentowac z potrawami :D

 

Sporo się tez nakombinowaliśmy przy otwieraniu szuflad - nie chcieliśmy zadnych uchwytów, ani szerokich przerw. Dlatego wszędzie na dole jest servo drive, a na górze przerwa na palce :wink:

 

Przez to otwieranie nie mogliśmy też kupić chłodziarko-zamrażarki, tylko osobno lodówkę i osobno zamrażarkę (wyszło drożej niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LovelyFairy - a mi się wydaje własnie odwrotnie, czyli, że latwiej utzrymac porzadek, jak na blatach nic nie stoi i jak nie ma otwartych półek. Tak to tylko pzreleci się szmatką i już - mam nadzieję, że tak będzie chociaz ja ogólnie lubię pucowac, sprzatac, więc chyba nie bede miała z tym problemu

 

no chyba, ze lubisz sprzatać :)

Właśnie chodziło mi o ciągłe wycieranie tłuszczy, rozsypanej kawy i innych takich kuchennych przypadłości :) no, ale może jakbym sama mieszkała, to też bym dała radę, a tak - mąż bałaganiarz - nic na to nie poradzę :p

 

A kuchnia śliczna :)

Mało jest osób tak odważnych jak Wy, a szkoda, bo naprawdę dużo ciekawych wnętrz można by uzyskać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LovelyFairy - a mi się wydaje własnie odwrotnie, czyli, że latwiej utzrymac porzadek, jak na blatach nic nie stoi i jak nie ma otwartych półek. Tak to tylko pzreleci się szmatką i już - mam nadzieję, że tak będzie chociaz ja ogólnie lubię pucowac, sprzatac, więc chyba nie bede miała z tym problemu

 

no chyba, ze lubisz sprzatać :)

Właśnie chodziło mi o ciągłe wycieranie tłuszczy, rozsypanej kawy i innych takich kuchennych przypadłości :) no, ale może jakbym sama mieszkała, to też bym dała radę, a tak - mąż bałaganiarz - nic na to nie poradzę :p

 

A kuchnia śliczna :)

Mało jest osób tak odważnych jak Wy, a szkoda, bo naprawdę dużo ciekawych wnętrz można by uzyskać

 

ciesze się, że kuchnia się podoba. Ja już nie mogę się jej doczekac. I nawet tego pucowania nie mogę się doczekac :lol:

 

DxHxS piękny, piękny !!!!! kot :D

 

My mamy dwa: jeden czarny dymny, a drugi, (własciwie druga) taka tygrysiowata: biała z płaszczykiem tygrysim (. I się śmiejemy, ze czarnuch nie pasuje nam do wnętrza, bo wszystko w bieli i że trzeba go zafarbowac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annecy - bardzo ładna kuchnia :) Podobają mi się ciemne fronty, choć sama chyba bym się na takie nie zdecydowała... ogrom sprzątania mnie przeraża ;)

 

Morfeusz1 - pięknie, jestem pod wielkim wrażeniem! Nie mogłoby mi się zresztą nie podobać, bo jestem fanką białych kuchni - sama mam białą lakierowaną z ciemnym blatem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@GDO

 

masz świetne wyczucie łączenia starych (stylowych) rzeczy z nowoczesnymi.

Kuchnia wyszła świetna. Wyczytałam, że z Ikei . Możesz podać jaki to model?

czy szafki kuchenne mają zewnętrzną szybę??

Czy miałas dylemat jaki kolor AGD wybrać?. Ja myślałam o stalowym bo wydawało mi się że kontrast białe szaki + czarne AGD będzie zbyt duży. Chociaż u Ciebie na zdjęciach tego nie widać.

 

może pochwalisz się resztą domu??

 

pozdrawiam gośia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morfeusz kuchnia w moim guscie choć ja nie jestem aż taka królowa śniegu. Z czego będzie blat?

 

Blat będzie z kompozytu - Hanex.

 

Cieszę się, że Wam się podoba moja kuchnia. Mamy bardzo słoneczne, jasne mieszkanie, więc nie będzie tak zimno, mimo chłodnej kolorystyki.

 

Poza tym będę się starała, by zawsze stało coś kolorowego żywego, jak te jabłka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annecy - bardzo ładna kuchnia :) Podobają mi się ciemne fronty, choć sama chyba bym się na takie nie zdecydowała... ogrom sprzątania mnie przeraża ;)

 

Morfeusz1 - pięknie, jestem pod wielkim wrażeniem! Nie mogłoby mi się zresztą nie podobać, bo jestem fanką białych kuchni - sama mam białą lakierowaną z ciemnym blatem ;)

 

swego czasu tez rozważaliśmy ciemny blat, ale zwyciężyła biel. Ale jestem pewna, że z czarnym białe fronty się super komponują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGD będzie czarne jak na wizualce czy sie skusicie na białe?

 

będzie czarne - na wizualizacji jest dokladnie to AGD, ktore wybralismy: proste formy, bez zbednych gadżetów wizualnych. Zastanawialiśmy się nad białym, ale obawialiśmy się, że będzie za mdło, poza tym białe AGD, mimo, że ładne (np. smeg), kojarzy mi się ztadycyjnymi kuchenkami gazowymi (takimi z prl-u) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja- ostatnio miałam okazję obejrzeć ponownie kilka otwarych kuchni przy których aranzowaniu pomagałam. W jednym domu cudna minimalistyczna kuchnia - w drugim - równie cudna stylowa- z szufladkami, czosnkiem i pudełkami z napisem "cukier" itp. W obydwu gospodynie zabiegane i oblepione dziećmi - czyli kuchnie katalogowo wyglądały tylko tuz po zamontowaniu i nigdy więcej. Pomimo uwielbienia dla surowej nowoczesności muszę przyznać że lekki codzienny rozgadiasz ( jogurty, jakieś naczynia pozostawione przez dzieci, warzywa do obiadu::)lepiej prezentował się w stylowej. Ta nowoczesna laboratoryjna wiele straciła na uroku poprzez fakt, że gospodyni pewnych rzeczy nie ogarnia. inaczej mówiąc - miałam wrażenie totalnego bałaganu. To wszystko wcale nie dodawało sterylnej kuchni "życia"- tylko zaburzało idealną kompozycję. Białe kuchnie w lakierze, białe podłogi, błyszcząca stal do czegos zobowiązują!!! I to nie do sprzątania po łebkach a zachowania minimalistycznego ładu i harmonii nawet w codziennym funkcjonowaniu. Warto więc zastanowic się zatem nad doborem kuchni do stylu życia a nie kierować się impulsem. W salonie powiedzą wam, że lakier świetnie się czyści. To prawda, ale przy małych dzieciach trzeba przetrzeć meble co dzień! Jak ktoś nie ma na to czasu to niech lepiej zrezygnuje z ultranowoczesnego designu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda. Chyba najlepiej bałagan sie sprawdza w tradycyjnych kuchniach. Może dlatego ze jest w nie wpisany w naszej świadomości ze wzgledu na oczywiste ograniczenia wynikajace z ciasnoty panującej w blokach.

 

Niemniej jednak mimo iż ja do pedantow nie należę nie zamienilabym nowoczesnej kuchni na czosnek :)

 

Dużo wyborów w domu to dylemat miedzy funkcjonalnością a wyglądem. Trzeba sie starać to godzić zachowując zdrowy rozsądek i nie rezygnujac z marzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...