Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziekuje bardzo za przychylne opine, niestety kuchnia jest mala (ok 2.48x2.95) wiec nie mialem duzego pola manewru z umieszczeniem zlewu. Przy takim ukladzie wydaje mi sie to najbardziej optymalne. Po prawej stronie zlewu znajduje sie zmywarka 60cm, obok niej szafka 80cm z 2 szufladami i niezabudowana lodowka.

 

Kilka informacji:

 

Blat: PFLEIDERER orzech klepka

Frony: Lupus OPAL kolor 36 (słoje poprzeczne)

Korpus: R4853 ORZECH

Uchwyty: Zn Fennel 65.0583, Rozstaw 320 mm, stal szlachetna

Płytki: Saloni African Beige 30x90cm

Wysokosc szafek gornych: 72cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam uwagi do zlewu- tj.jego umieszczenia,,,,

wg. mnie bedzie niewygodnie- przynajmniej tak widac na zdjeciach,

i jak dla mnie to miałąbym za mało blatu między zlewem a palnikami kuchenki- ale to juz osobiste preferencje

ja tez do umieszczenia - utrudniony dostep do drugiej komory ... i wizualnie nieładnie tak z brzegu blatu... powinien byc pod oknem, na srodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam uwagi do zlewu- tj.jego umieszczenia,,,,

wg. mnie bedzie niewygodnie- przynajmniej tak widac na zdjeciach,

i jak dla mnie to miałąbym za mało blatu między zlewem a palnikami kuchenki- ale to juz osobiste preferencje

ja tez do umieszczenia - utrudniony dostep do drugiej komory ... i wizualnie nieładnie tak z brzegu blatu... powinien byc pod oknem, na srodku

 

Dostep do drugiej komory nie jest utrudniony, sprawdzilem :) Poza tym jest to tylko 0,5 komory, komora robocza jest przy oknie. Gdyby zlew zostal przesuniety na przeciw okna musialbym pozegnac sie ze zmywarka i duza czescia robocza blatu, a nic poza przesunieciem bym nie zyskal, czyli wiecej strat niz pozytku, poza walorem wizualnym, ale to juz kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego programu używacie do projektowania kuchni?

Proponuję Alno Kitchen Planner - darmowy, prosty i fajny.

 

Pomóżcie bo jakaś tępa jestem :lol:

 

Próbuje w tym alno zaprojektować kuchnię, i tak jak w programie ikei chce narysować w funkcji Planning wymiary kuchni i rysuję ten prostokącik o wymiarach odpowiednich i mi znika, nie zostaje na planie, o co chodzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nadal nic na temat blatów :x :x :x

Czy może być konglomerat?????

Chodzi mi o to, że blaty w mojej kuchni będą na końcu miały kształt łuku, więc żadna okleina nie wchodzi w grę :( :( :(

Pewny jest granit, ale raz że cena, a dwa nie przepadam za kamieniem :( :( :(

 

Proszę, podzielcie się swoimi doświadczeniami :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaksi!!!

Ja się nie wściekam :wink: Ja po prostu gonię resztkami sił, wykończyła mnie wykończeniówka, a raczej "wykończeniowcy" :( :evil: :( :evil:

Muszę się zdecydować co do rodzaju blatu, a w głowie mam mętlik....., śnią mi się fugi, listwy, nie wykończone schody ..... no i majster, choć go tydzień temu wyrzuciłam ... Potrzebuję duchowego wsparcia!!!

 

Elena76 - serdeczne dzięki, już zaczynam szukać :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaksi!!!

Ja się nie wściekam :wink: Ja po prostu gonię resztkami sił, wykończyła mnie wykończeniówka, a raczej "wykończeniowcy" :( :evil: :( :evil:

Muszę się zdecydować co do rodzaju blatu, a w głowie mam mętlik....., śnią mi się fugi, listwy, nie wykończone schody ..... no i majster, choć go tydzień temu wyrzuciłam ... Potrzebuję duchowego wsparcia!!!

 

Elena76 - serdeczne dzięki, już zaczynam szukać :lol: :lol: :lol:

 

ojejku, skąd ja to znam........wykańczanie domu to bardziej wykańczanie siebie.........................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helios, jeśli chcesz konglomerat to kwarcowy, w żadnym razie nie na bazie marmuru. Dobrym rozwiązaniem są też blaty kompozytowe, zwłaszcza jak masz jakieś łuki.

 

Helios tu zgadzam się z "Elena76", jesli to konglomerat to tylko kwarcytowy.

Fakt na razie nie użytkuje go w nowej kuchni,bo na nia czekam ;-)

Jednak dostałam kawał tego blatu ( 40x40cm) do zobaczenia jak się sprawuje w codziennym użytkowaniu i od ponad miesiąca wyżywam sie na nim w kuchni :-)

Na ta chwile nic go nie rusza, ani wino, soki z cytryny,a nawet krojenie. Ba nawet ,aby dobrać gres do blatu chciałam sobie go odrabac,aby nie nosic bądź co bądź wielkiego i cięzkiego kamienia ze soba. Niestety tłuczkiem nie byłam w stanie go rozbic ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helios, jeśli chcesz konglomerat to kwarcowy, w żadnym razie nie na bazie marmuru. Dobrym rozwiązaniem są też blaty kompozytowe, zwłaszcza jak masz jakieś łuki.

 

A czym się różnia? Wlasnie planuje blat z konglomeratu i teraz dałas mi do myslenia :wink:

 

 

"georgina" blatu kwarcytowego nie musisz impregonować i jest twardszy nawet niż granit. Marmur jest bardziej podatny na przebarwienia np: jesli chodzi o sok z cytryny, wino itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wszystkim:)

Edmar70

AGNIESZKA_GRZESIEK kuchnia bardzo przyciągająca i miła dla oka.

Napisz proszę jaka jest odległość od wyspy do zabudowy, po obu stronach.

Od wysypy do zlewu 110cm, do kuchenki ok 100,do zabudowy lodówki(szafa) 130cm

 

Słoneczko fale na razie mi sie podobają oddzielają kuchnie od salonu:)

aga1401

 

AGNIESZKA_GRZESIEK SUPER KUCHNIA.

czy mozna gdzies zobaczyc inne zdjecia waszego domu?

 

jeszcze nigdzie nie wklejałam może niedługo założę dziennik lub wrzucę na domy forumowiczów, sama też czerpałam stąd pomysły:)

 

 

 

kurcze czekam z niecierpliwoscia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...