Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Roland...czy to sa te biale plytki z leroy ? i jaka tu dałes fuge ??

 

tak - to są płytki z Leroya

fugę dałem białą (Mapei) - majstry namawiali mnie na jaśmin (bo te płytki mimo nazwy "superwhite" nie są takie śnieżnobiałe) ale dobrze że się uparłem przy białej bo wyszło całkiem fajnie

 

RolandP ja też z pytaniem do ciebie o płytki tylko podłogowe. Jaka to firma i model? Masz jakieś inne zdjęcia tej podłogi? Tak z bliska?

 

terakota na podłodze też z Leroya - płytki 45x45cm - seria Corrado Beige

nie mam zdjęcia z bliska ale jeśli Ci zależy to mogę jakoś w weekend zrobić fotkę

jedna uwaga - maziaje na tych płytkach są nieregularne więc jeśli komuś zależy na powtarzalności wzoru to niech wybierze coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arniko biedna chyba nikt nie umie Ci pomóc bo Twoje rozterki są bardzo ogólne. Każdy inaczej odpowie jaką powinnas mieć kuchnie. Ja kocham się w nowoczesnych, z lakierowanymi frontami, białymi lub szarymi. Ale angielskie tez bywają śliczne, choć wg. mnie trudniej taką zrobić żeby była stylowa i markowa=dobrej jakości.Trudniej czyli drożej i więcej zachodu bo tu ważny jest każdy gzymsik, rączka, słoiczek. Kiepsko wg. mnie wychodzą takie para stylizacje na angielską kuchnię.

Ważne jak cały dom ma byc urzadzony, szczególnie salon jeśli ma być otwarty na kuchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arniko biedna chyba nikt nie umie Ci pomóc bo Twoje rozterki są bardzo ogólne. Każdy inaczej odpowie jaką powinnaś mieć kuchnie. Ja kocham się w nowoczesnych, z lakierowanymi frontami, białymi lub szarymi. Ale angielskie tez bywają śliczne, choć wg. mnie trudniej taką zrobić żeby była stylowa i markowa=dobrej jakości.Trudniej czyli drożej i więcej zachodu bo tu ważny jest każdy gzymsik, rączka, słoiczek. Kiepsko wg. mnie wychodzą takie para stylizacje na angielską kuchnię.

Ważne jak cały dom ma być urządzony, szczególnie salon jeśli ma być otwarty na kuchnię.

 

Witam

Salon od wczoraj jest już zamurowany i nie ma ścianki pomiędzy salonem i kuchnią o wysokości 130cm (dla mnie ni przypiął ni przyłatał taki wymiar...) Jest tylko normalna ściana pod sufit, i przejście do salonu z kuchni.

Teraz kuchnia ma dwa kąty do zagospodarowania:

jeden może być tradycyjny, drugi z ,, zespoloną wyspą,( lub półwyspom)

Jeden mniejszy, drugi kąt większy.

 

Co do koloru mebli i frontów... to wybiorę z tego co dany stolarz mi zaproponuje...

 

Bardziej mi chodzi o to, aby ustawić np najpierw lodówka (mam Liebhera na wys. 2metry i nie zamierzam go zmieniać bo ma ze 3 lata), potem jakieś kargo, potem wysoko piekarnik i kuchenka mikrofalowa, (ale nie do zabudowy, bo te rzeczy co jakiś czas trzeba wymieniać), potem blat i zlew i za jakiś kawałek piec... Ale nie mam pojęcia jak to rozstawić i jak zaplanować to wszystko, oraz np. szuflady i szafki.

 

Jak macie jakieś wskazówki i możliwość wizualizacji, to proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam Arnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gniazdku do okapu to sie nie wypowiem, bowiem okap mamy wyspowy i tam jest troche inaczej.

A co do lodowki to gniazdko mamy na wysokosci jakies 60-70cm, lodowka rowniez w zabudowie ale murowanej. Tak samo jest z gniazdkiem za slupkiem gdzie jest piekarnik i ekspres.

Chodzi mi o łatwe odłączenie lodówki od prądu,gdy zajdzie taka potrzeba.

 

Nasza lodówka w zabudowie, więc, żeby mieć możliwość odłączenia bez rozbierania na drobne mebli, do gniazdka włożony jest przedłużacz i dopiero do niego wsadzona wtyczka lodówki. Leży sobie to na podłodze, dostępne po odpięciu cokołu pod meblami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cassidy - co to za okap??

Szukam 60-tki w podobnym stylu

Mastercook WK-CRISTAL 60 XV

 

A powiedz kochana jak sprawuje się ten okap! bo to też mój faworyt wśród okapów :) Nooo i ten woodentic śliczny, ja też mam w kuchni położonego tyle że w kolorze ochry :lol: noo i fajna lodówka- można wiedzieć co to?? w ogóle kuchnia śliczna i moim stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O gniazdku do okapu to sie nie wypowiem, bowiem okap mamy wyspowy i tam jest troche inaczej.

A co do lodowki to gniazdko mamy na wysokosci jakies 60-70cm, lodowka rowniez w zabudowie ale murowanej. Tak samo jest z gniazdkiem za slupkiem gdzie jest piekarnik i ekspres.

Chodzi mi o łatwe odłączenie lodówki od prądu,gdy zajdzie taka potrzeba.

 

Nasza lodówka w zabudowie, więc, żeby mieć możliwość odłączenia bez rozbierania na drobne mebli, do gniazdka włożony jest przedłużacz i dopiero do niego wsadzona wtyczka lodówki. Leży sobie to na podłodze, dostępne po odpięciu cokołu pod meblami :wink:

 

O gniazdkach do agd w kuchni napisalam dokladnie w swoich komentarzach na stronie 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cassidy - co to za okap??

Szukam 60-tki w podobnym stylu

Mastercook WK-CRISTAL 60 XV

 

A powiedz kochana jak sprawuje się ten okap! bo to też mój faworyt wśród okapów :) Nooo i ten woodentic śliczny, ja też mam w kuchni położonego tyle że w kolorze ochry :lol: noo i fajna lodówka- można wiedzieć co to?? w ogóle kuchnia śliczna i moim stylu.

Okap jest ogólnie super :) Podoba mi się, że można ustawić czas, po jakim ma się wyłączyć.

Niestety nie ciągnie za mocno (na poziomie 1-2), ale to raczej wina komina wentylacyjnego, a nie samego okapu. Aczkolwiek mój mąż uważa, że ciągnie normalnie i co ja się w ogóle czepiam :lol:

Lodówka to Indesit NBAA 34 NF NX D

Bardzo mi się podoba, że nie zostają na niej ślady paluchów, jak to zazwyczaj na srebrnych lodówkach bywa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...