Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bardzo żarliwa dyskusja trwa na forum - i to wszystko przez moją skromną kuchnię :D . Powiem tak . Moja kuchnia jest piękna . Całe wnętrze domu zmierza w kierunku prostych form i nowoczesności. Firanka gryzie się z wnętrzem - każdy to wie, ale zakrywa oczy gapiów. I niech sobie wisi aż się doczeka zmiany. Meble w jadalni są piękne , ale zakupione 10 lat temu do innej kuchni. Porządny drewniany stół i takie same krzesła za spore pieniądze. Nazbieram kiedyś kilka tysięcy to kupię sobie nowe . Mój faworyt to piękny biały prostokątny prosty stół na wysoki połysk.

 

Lampa wisząca też z innej bajki ... A do czego pasuje czerwone szkło?

 

Lampa jest w identycznym kolorze jak szyba między meblami. Fajna , prosta , z czerwonego szkła. A czerwone szkło pasuje tym , którzy lubią czerwone szkło :D .

I nie boję się krytyki :p

Pozdrawiam Iza

 

 

i tak trzymać!!!!!!!!!!!!!

 

jeżeli kuchnia jest zaczątkiem nowego stylu w nowym domku to super.............ja myślałam ze firanka na stałe..........a skoro to wersja przejściowa a w zamian ma byc coś nowoczesnego to git..............a kolor czerwony bardzo ożywia kuchnię i mnie się podoba..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

joan
napisala

nie ma sie co obruszać, bo argumentacja jednak słaba - ten przykład może posłuyżyć jako przestroga - lepiej nie buduj domu z nową kuchnią - bo może Ci już nie starczyć na nową solniczkę

no to ci żart :roll:

A może lepiej zmienić nastawienie - bo chyba takich pierdół (firanek, podkładek, solniczek, słoiczków) NIE zbiera sie całe życie (kupuje sie nawet tanie ale takie by były spójne z wnętrzem

widze tu brak konsekwencji bo jesli komuś brakuje pieniędzy i zmuszony jest do tanich i byle jakich zakupów to głupotą jest je robić ,lepiej odczekać jakiś czas z tym co już się ma nazbierane właśnie przez życie a potem kupić cos oryginalnego i pasującego

i przyjemność podwójna i korzyść

zresztą: jak mi cos KOMPLETNIE NIE pasuje do nowego domu (zgrzyta az zęby bolą) to tego NIE wyciągam na wierzch (tylko jak potrzebuję) , a tym bardziej NIE robie temu zdjęc i NIE pokazuję tego na publicznym forum jako coś wartego pokazania innym (czytaj: godnego do naśladowania, zasługującgoe na uwagę)...

w sumie ta czesc zmusiła mnie do włączenia sie do rozmowy

to forum jak rozumiem ma służyć innym jako inspiracja do tworzenia własnych projektow i to takich które sa "życiowe"a nie studyjne

bo duza cześć z nas jednak nie ma tak dużo forsy jak ty Joan żeby pokazywać tylko te kuchnie ktore sa perfekcyjne(oczywiście wg. oklepanych standartow projektantów)a atmosfera tego forum (jak dotąd)skłania zeby pokazać NASZE kuchnie możne nie do końca idealne ale jakże wyczekane i choćby przez to kochane

i jestem pewna ze każdy projekt został głęboko przemyślany z wszystkimi szczegółami wiec logika podpowiada ze ci co wymyślili-zaprojektowali tak zharmonizowane kuchnie wiedza ze drobiazgi im "zgrzytają" bez wypominania

a chowanie firanek i innych szczególików na czas zdjęcia uważam za niepotrzebne zamieszanie ,fałsz i posądzanie oglądających o brak wyobraźni i wyrozumiałości

A co za tym idzie juz wiem ze nie powinnam pokazywac mojej upragnionej kuchni zeby

1nie byc posądzona o chec przechwalania sie przed innymi

2.zły ,tandetny gust

3.posadzenie mnie ze mniemam o swojej kuchni ze jest doskonała skoro wstawiam zdjęcia

jak napisała

Paty

widziałam wiele nowych w domów gdzie wizyta w studio kuchennym czy nawet spotkania z projektantem były porażką dla właścicieli..............kuchnia nowoczesna a do tego jadalnia rustykalna, obrusiki we wzorki, firanki żakardowe i paprotki na górnych szafkach...........zawijasy z karton gipsu na suficie i dywany typu "arras turecki" i ekoskóry w kolorze przecierany brąz............wygląda to koszmarnie.........i jak ktoś tu napisał w jakimkolwiek stylu musi być spójność i o tym piszemy..........a nie szalona wizja projektanta a inwestor i tak swoje...........nie ma wtedy czego podziwiać........

i jeszcze jedna rzecz miliony razy pisana na tym forum.............skoro ktoś wkleja swoje zdjęcia w dziele "chwalę się" to musi liczyć sie z "ochami, achami" jak i z krytyką.........

I jeszcze pytanko

jak łączycie widoczne boki szafek czy sa z tego samego materiału i koloru co fronty czy tez robione sa w zbliżonym kolorze(tak mowi moj stolarz)ale jednak trochę sie różniącym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak łączycie widoczne boki szafek czy sa z tego samego materiału i koloru co fronty czy tez robione sa w zbliżonym kolorze(tak mowi moj stolarz)ale jednak trochę sie różniącym?

 

u mnie widoczne boki szafek są lakierowane tak samo jak fronty. Tyle, że w kolorze szafek górnych, bo tak chciałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie moge wreszcie pochwalic pierwszym obrazem swojej kuchni. Miala byc jasna kuchnia z ciemnym blatem, ale zachcialo mi sie patyny i wyszlo co wyszlo. Jeszcze bez uchwytow-beda ciemne galki.

 

http://img682.imageshack.us/img682/2428/p1050311.jpg

 

http://img689.imageshack.us/img689/8344/p1050312.jpg

 

http://img697.imageshack.us/img697/934/p1050313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa wisząca też z innej bajki ... A do czego pasuje czerwone szkło?

 

Lampa jest w identycznym kolorze jak szyba między meblami. Fajna , prosta , z czerwonego szkła. A czerwone szkło pasuje tym , którzy lubią czerwone szkło :D .

I nie boję się krytyki :p

Pozdrawiam Iza

 

Skoro tak, to ok - na zdjęciach są to dwa różne kolory: lampa bordo wpadające w fiolet, a szyba krwista czerwień. Nie zmienia to jednak faktu, że lampa kuchenną nie jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aneta-we dziekuje bardzo. podnioslas mnie na duchu troche :) co do symetrii miedzy szafkami to zupelnie o tym nie pomyslalam wczesniej. teraz jak na to patrze, to faktycznie wygladaloby lepiej, tylko ze wzgledu na ten dziwny kat po lewej stronie nie wiem czy byloby mozliwe do osiagniecia. Lodowka bedzie po prawej stronie, przed ta sciana ktora widac na pierwszym zdjeciu jest wneka na lodowke wolnostojaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość justyna_m

ja z nietypową prośbą

 

 

widziałam u kogoś na forum piękną białą kuchnię z drewnianym blatem (lub laminowanym) i do tego był ten okap

 

 

Gorenje DKG552-ORA-W

 

http://www.gorenje.pl/imagelib/products-magnified/75ff9e60951c149ba28f2bff96906602_66332_fp.jpg

 

będę wdzięczna jeśli ktoś wie gdzie mogę tą kuchnię znaleźć 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajuz wiem ze nie powinnam pokazywac mojej upragnionej kuchni zeby

1nie byc posądzona o chec przechwalania sie przed innymi

2.zły ,tandetny gust

3.posadzenie mnie ze mniemam o swojej kuchni ze jest doskonała skoro wstawiam zdjęcia

z tym powinnaś się po prostu liczyć - istnieje przeciez prawdopodobieństwo że Twoje kuchenne pragnienie odbiegać będzie od ogólnie przyjetych zasad stylistycznych, estetycznych - brutalne ale prawdziwe - samo życie 8) pytanie co z tym zrobisz dalej... :roll: można iśc w zaparte jeśli dobrze sie z tym czujesz - i OK, albo dokonac zmian - bo moze inni, obiektywni choć brutalni mają troche racji ? :roll:

a chwalenie sie jest wpisane w tytule wątku więc o to nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie moge wreszcie pochwalic pierwszym obrazem swojej kuchni. Miala byc jasna kuchnia z ciemnym blatem, ale zachcialo mi sie patyny i wyszlo co wyszlo. Jeszcze bez uchwytow-beda ciemne galki.

 

http://img682.imageshack.us/img682/2428/p1050311.jpg

 

http://img689.imageshack.us/img689/8344/p1050312.jpg

 

http://img697.imageshack.us/img697/934/p1050313.jpg

 

Basiakgk, a czy ja moge zapytac sie o Twoje kafle i listwe metalowa na scianie? To mi sie bardzo spodobalo w Twojej kuchni :lol: :lol:

Co to jest i gdzie kupilas? Jaki jest rozmiar listwy metalowej?

Pisz jak najwiecej :wink:

 

Maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem :(

wcześniej do mnie nie dotarło ze widoczne boki tak jak napisała

aneta-we

widoczne boki szafek są lakierowane tak samo jak fronty.

i to duzy problem bo widoczne beda dwa duze boki i 4 male(w szafkach wiszacych)

a stolarz twierdzi ze juz nie moze ich zawiesc do malowania bo sa juz poskrecane i sa do nich przykręcone blumy to co mam zrobic ?

boki sa bordowe-matowe a fronty malina z jagodą na wysoki połysk

i co zrobic przeciez te kolory obok siebie to pomyłka

ratunku ma ktos jakąs rade :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Basiakgk, a czy ja moge zapytac sie o Twoje kafle i listwe metalowa na scianie? To mi sie bardzo spodobalo w Twojej kuchni :lol: :lol:

Co to jest i gdzie kupilas? Jaki jest rozmiar listwy metalowej?

Pisz jak najwiecej :wink:

 

Maja

 

mayadaski pisz lepiej co myslisz o reszcie kuchni ;) plytki na scianie to paradyz mistral garfit poler, na podlodze ten sam kolor satyna. listwa kupowana na allegro, od producenta nazywal sie PHBarteks, ale nie widze juz jego aukcji.mial rozne rodzaje i szerokosci tych listwa. moja listwa jest blyszczaca, szerokosc 1 cm. kupowalam ja do lazienki tylko, ale panowie z rozpedu polozyli tez w kuchni :lol: zdjecia tej samej listwy w lazience mozesz zobaczyc tu http://forum.muratordom.pl/jakie-meble-do-takiej-lazienki,t173339.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem :(

wcześniej do mnie nie dotarło ze widoczne boki tak jak napisała

aneta-we

widoczne boki szafek są lakierowane tak samo jak fronty.

i to duzy problem bo widoczne beda dwa duze boki i 4 male(w szafkach wiszacych)

a stolarz twierdzi ze juz nie moze ich zawiesc do malowania bo sa juz poskrecane i sa do nich przykręcone blumy to co mam zrobic ?

boki sa bordowe-matowe a fronty malina z jagodą na wysoki połysk

i co zrobic przeciez te kolory obok siebie to pomyłka

ratunku ma ktos jakąs rade :cry: :cry:

 

Jak coś jest poskręcane to można to rozkręcić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem :(

wcześniej do mnie nie dotarło ze widoczne boki tak jak napisała

aneta-we

widoczne boki szafek są lakierowane tak samo jak fronty.

i to duzy problem bo widoczne beda dwa duze boki i 4 male(w szafkach wiszacych)

a stolarz twierdzi ze juz nie moze ich zawiesc do malowania bo sa juz poskrecane i sa do nich przykręcone blumy to co mam zrobic ?

boki sa bordowe-matowe a fronty malina z jagodą na wysoki połysk

i co zrobic przeciez te kolory obok siebie to pomyłka

ratunku ma ktos jakąs rade :cry: :cry:

 

nie przyjmowac takich mebli, i nie zapłacić.

Nie wiem czy dobrze rozumiem.

U mnie tak jak widać na fotce i tak jak pisałam boki polakierowane na kolor jaki sama wybrałam:

http://img441.imageshack.us/img441/2636/kuchnia.jpg

 

Nie bardzo wyobrazam sobie, że mogliby mi polakierować na fiolecik na przykład.

Nie daj się elzinia, ten stolarz jakis dziwny jest :-? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek2005 napisała

Jak coś jest poskręcane to można to rozkręcić

taaa tylko pan stolarz niezbyt sie z tego ucieszy :(

aneta-wenapisała

nie przyjmowac takich mebli, i nie zapłacić.

Nie wiem czy dobrze rozumiem.

U mnie tak jak widać na fotce i tak jak pisałam boki polakierowane na kolor jaki sama wybrałam:

tylko ze ja w ustaleniach nie byłam pewna jak to ma być i za namowa stolarza

(no bo on tak zawsze u wszystkich robi)zgodziłam sie na ten kolor boków

to nie jest jego samowola tylko moja głupota i brak doświadczenia

na razie zastanawiam sie nad podpowiedzią

basiakgk :roll:

elzinia jak juz jest zrobione to zobacz jak to wyglada, bo moze wcale nie tak zle. jesli zle to

 

Anulek2005 napisał:

 

 

Jak coś jest poskręcane to można to rozkręcić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Basiakgk, a czy ja moge zapytac sie o Twoje kafle i listwe metalowa na scianie? To mi sie bardzo spodobalo w Twojej kuchni :lol: :lol:

Co to jest i gdzie kupilas? Jaki jest rozmiar listwy metalowej?

Pisz jak najwiecej :wink:

 

Maja

 

mayadaski pisz lepiej co myslisz o reszcie kuchni ;) plytki na scianie to paradyz mistral garfit poler, na podlodze ten sam kolor satyna. listwa kupowana na allegro, od producenta nazywal sie PHBarteks, ale nie widze juz jego aukcji.mial rozne rodzaje i szerokosci tych listwa. moja listwa jest blyszczaca, szerokosc 1 cm. kupowalam ja do lazienki tylko, ale panowie z rozpedu polozyli tez w kuchni :lol: zdjecia tej samej listwy w lazience mozesz zobaczyc tu http://forum.muratordom.pl/jakie-meble-do-takiej-lazienki,t173339.htm

 

Ha! juz wiem dlaczego mi sie tak spodobaly Twoje kafle :lol: :lol: Tez sobie wybralam Paradyza :lol:

Dziekuje bardzo za namiary na listwe - tez taka chce miec, tylko nie wiedzialam gdzie kupic :roll: :roll:

 

Kurcze jak tu wyjsc z tego pierwszego pytania dyplomatycznie :wink:

 

A reszta kuchni? Tobie sie podoba? tak? To najwazniejsze!! Twoje marzenia, Twoje pieniadze, oby bylo funkcjonalnie i gralo ze wszystkim innym :wink: ...ja w domu teraz mam ciemna debowa podobna do Twojej. Nie do zdarcia jest :lol: :lol: Ostatnio wymienilismy tylko uchwyty by ja troszke odmlodzic, bo ma juz chyba z 15 lat :wink:

W nowym domu chce jakas nowoczesna kuchnie - dla kontrastu :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...