Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Spokojnie, wina do leżakowania będą w innym - znacznie korzystniejszym dla nich - miejscu :yes:

Pokazałem półki na wina do "szybkiego" spożycia; tam na pewno nie będą długo leżały.

 

Czepnę się troszkę co by inne osoby które miałyby chętkę na takie rozwiązanie nie wpadły na ten pomysł.

 

Półka w kuchni to nie jest dobre miejsce dla wina ani do leżakowania ani do 'szybkiego' spożycia cokolwiek by to nie miało oznaczać. (Leżakowanie jak ma wyglądać to każdy sobie zapewne potrafi wyobrazić. My np. mimo darzenia uczuciem tego trunku nie zamierzamy mieć aż tylu butelek żeby ich przechowywanie nazwać leżakowaniem. Nie mówiąc o tym że 95% win sprzedawanych w Polsce nie nadaje sie do leżakowania.)

 

Co do szybkiego spożycia... Nie wiem ile win pijecie naraz i czy jesteście w stanie podczas jednej imprezy obalić 15 butelek (to żart oczywiscie ;) ) ale na pewno wina przebywające w tej szafce nie będą się nadawać właśnie do spożycia ad hoc. Najcieplejsze wina typu porto czy bordo moga mieć max 18 stopni. najzimniejsze 5-7 stopni. Takiej temperatury nie da się uzyskać w temperaturze pokojowej a co dopiero 'kuchennej' ;)

Żal tego miejsca bo spokojnie dokładnie w miejsce tej szafki możnaby nabyć ładną dwustrefową lodówkę na wino za troszkę ponad 1000 zł. Dodam że do takiej szafki-lodówki może mieścić się około 50 butelek wina.

 

http://image.ceneo.pl/data/products/2110019/product.jpg

 

 

sieyo

zaznaczam od razu że nie piszę tak naprawdę do Ciebie tylko dla potomnych ;) wy już macie jak macie i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

bardzo dziękuję Formalinie za pomoc. Niestety nie mam serca do nowego forum i nie umiem sobie z nim poradzic. Dodatkowo mam kiepskie łącze w domku i co chwila zrywa sygnal. Dziękuję za miłe słowa uznania. Moja kuchnia to moja perełka. Nie wszystko mogłam zrobic tak jak bym chciała, ale starałam się zachowac podstawy stylu kuchni angielskiej. Efilo pyta o baterię - niestety poszłam na kompromis, bo po pierwsze ta iryginalna za droga, po drugie mieszalnik bardziej praktyczny, a po trzecie mam nisko okno.

A propos okna - czym wykończyć? Firanka gipiurowa na karniszu? Czy tylko zazdrostki? Czy rzymskie? Nie mam koncepcji i posze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elcia84

 

Czy mozesz pochwalić się jaki jest p[roducent i model zlewu w Twojej kuchni.

Kolejne pytanie jakie wymiary maja dzwiczki w szafkach narożnych?

 

Jest to zlewozmywak Aquarius model Agat link do strony http://www.aquarius24.eu/p12,agat-zlewozmywak-granitowy-jednokomorowy.html

Co do drzwi to nie wiem, ale zmierzę to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elcia84

 

 

Jak dla mnie za duży chaos kolorystyczny...........kilka dla mnie zupełnie nie pasujących do siebie rodzai materiałów................szkło mleczne, pomarańcza, inne blaty, jeszcze inne ściany , kolorystyka drzwi zupełnie inna niz boki mebli.............przerost formy nad treścią............

 

Oczywiście każdemu podoba się co innego :-) Moim zdaniem szkło mleczne pasuje do tych szafek i dzięki takiemu połączeniu, nie jest wszystko jednolite. Co do koloru ścian, to jest on bardzo podobny do jasnych płytek. Kolorystyka płytek jasnych na ścianie i na podłodze jest identyczna. Natomiast jeśli chodzi o kolor szafek dolnych bardzo ładnie komponuje się z górą. A blaty to jakie niby byłyby odpowiednie? Co do drzwi, to kolor owszem różni się od koloru mebli, ale czy jeśli w domu mam drzwi w kolorze orzecha, to wszędzie muszę mieć takie same meble i takie same kolory? W korytarzu będę miała szafy w kolorze drzwi i moim zdaniem robienie mebli kuchennych również w tej kolorystyce byłoby nudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elcia

nie ma sensu przekonywanie oceniających że jednak wszystko pasuje skoro komuś się nie widzi. to twoja kuchnia i twój wybór i wiadomo że uważasz że wszystko do siebie pasuje skoro tak zrobiłaś. jak dla mnie to również jest przeładowana. i tu nie chodzi o to że mleczne nie pasuje do pomaranczowego a plytka do blatu. po prostu dużo nie zawsze znaczy lepiej.

 

swoją drogą ten wątek powinien się nazywać 'poddajcie kuchnie pod pręgierz opinii' a nie 'pochwalcie się kuchniami' i byłoby wszystko jasne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale...

Przecież zarówno te uwagi krytyczne jak i pochwały pozwalają czytającym i przeglądającym na wyrabianie sobie własnego zdania na temat wyglądu kuchni. Podobnie jest w we wszystkich wątkach, w których możemy przeglądać co zrobili inni.

Ja przyznam szczerze, że nie miałem pojęcia jak powinna wyglądać czy to kuchnia czy łazienka. Dzięki tym wątkom mam już jakieś wyobrażenie.

A gusta każdy ma inne, i normalnym jest, że dla jednego to co piękne, dla drugiego będzie ohydztwem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu jest problem.

bo co zrobić jak ktoś się chwali kuchnią która wygląda jak małżeństwo kiczu z bezguściem? jak powiesz 'matko co to za ohyda' to urazisz kogoś kto tyle się nastarał żeby tą ohydę wypielęgnować do obecnego kształtu. a jak zostawisz bez komentarza to przyjdzie jakiś nieobeznany i uzna to za inspiracje.

 

ja osobiscie jestem bardzo ostrożna w opiniach. a jako że jestem wybredna to najczęściej przemilczam. zwłaszcza że jakoś nie roszcze sobie prawa do wyznaczania tego co ok a tego co od ok jest daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie cieszy, że na tym forum pojawiają się szczere uwagi nt. prezentowanych wnętrz. Kiedy tu debiutowałam, oberwałam za wyrażenie opinii, która odbiegała od powszechnie panującej (wychowałam się na forum gazetowym, co wiele wyjaśnia). Murator kiedyś był forum, gdzie wszystko budziło zachwyt - przeważnie udawany... Takich postaw mnóstwo jest na portalach Urządzamy.pl , Deccoria itp. - jeśli komuś zależy na poklasku, to je polecam, ale jeśli ktoś chce uzyskać szczerą odpowiedź czy poradę, niech się wykaże dojrzałością w przyjmowaniu krytyki tu lub na WiM. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska popieram. ja też jestem za szczerością ale to forum ma wpisane głaskanie w specyfikę. osoba która wkleja tu zdjęcie dobrze by było żeby z góry wiedziała na co może liczyć. w końcu większość osób która się CHWALI nową kuchnią nie oczekuje żadnych słów krytyki a same pochwały.

 

P.S. gazeta to hardcore. ale tam jest mnóstwo ludzi którzy nie radzą sobie z własnym zyciem i znaleźli sposób na wyładowywanie frustracji. na pewno nie o taką 'szczerość' nam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...