Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam wszystkich. czytajac forum doszedlem odnioslem wrazenie ze wszyscy sie przescigaja w cenach kuchni. im drozsza tym lepsza. a ja postawilem sobie pytanie czy kuchnia 'warta' np 80 tys rzeczywiscie oferuje tyle ile sobie za nia ktos zyczy? i czy zastosowane w niej technologia, material i praca sa tyle warte co o zastosowane np w sredniej klasy samochodzie.

 

oto moje rozwiazanie, jak zrobic kuchnie z porzadnych materialow w ludzkich pieniadzach.

moja bedzie robiona w poznaniu, jest juz jest po pomiarach(szerokosc sciany 4,5m, wyspa 1,6m):

-wszedzie domykacze i hamulce blum, system wysuwania kubla, przy pomocy pedalu WESCO.

- wszystkie fronty i boki plyta mdf lakierowane.

- srodki szafek dolnych lakierowane dla zabezpieczenia przed wilgocia.

- wykonczenie bokow blatami(nie widac tego na rysunku).

- uchwyty beda aluminiowe wbudowane u dolu na calej szerokosci kazdego frontu.

- blaty robocze: czarny granit naturalny 4cm gruby.

-cokol 15cm aluminium

- ekran przy zlewie oraz nad kuchnia: mleczne szklo w kolorze fioletu(przeniesienie koloru ze sciany 200pln/m2 )

-okap jak na zalaczonym obrazku.

-od lewej:

* kominek 60(cargo plus 6 wysuwanych koszy)

* lodowka side by side z kostkarka 90 samsung,

* zlew granitowy schock(90) w szafce 80ce, zachodzacy ociekaczem na zmywarke, po to by odsunac go od lodowki. a pod zlewem rozdrabniacz i system wasco.

*dalej zmywarka 60 bosch'a,

*60ka cargo,

*kominki 30 na mopy itd.. zeby nie straszyly w lazience

*ostatni kominek 60 z wbudowana pralka direct-drive LG - bo jest mega cicha.

*piekarnik konwekcyjny samsunga zintegrowany z mikrofala przykrecony jednym bokiem do sciany(wiszacy) ...taki bajer zeby byl pod reka przy wyspie.

* sama wyspa ma granitowy bar, plyte indukcyja samsunga na podwyzszeniu i od strony kuchni 6 szuflad. 3 pod plyta i 3 duze pod blatem roboczym, na wszelkie gary.

 

na projekcie: obrazek widoczny na scianie fioletowej to wbudowane 32'' tv. a podloga to kombinacja parkietu z drewna wenge i czarnych plytek.

 

ceny:

-same meble bez agd i blatow 12tys:) z montazem

-blaty granitowe z montazem 3,5 tys.:) (zamowione u pana od pomnikow :wiggle:

-szklany ekran 200-300pln/m2 w zaleznosci od wzoru

-agd (all in all) lodowka, zmywarka, pralka, okap piekarnik plyta, tv i rozdrabniacz ok 20-25tys juz nie liczylem dokladnie. bo kazdy kupi to co uwaza za najlepsze. w zabudowie wyciagu jest miejsce na rzutnika tv, ktory bedzie sluzyl jako glowne tv w salonie.

 

POCHWALE SIE GDY KUCHNIA BEDZIE JUZ STALA....

1..jpg

3..jpg

1012301680..jpg

2..JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy "wszyscy" prześcigają się w cenach, bo sporo jest porad jak (np. samodzielnie) zrobić kuchnię taniej niż w salonie kuchennym.

 

Poza tym gdybyś rzeczywiście dokładnie czytał forum, to wiedziałbyś, że projekty kuchni umieszczamy w innym wątku a o cenach jest jeszcze inny ....

 

No ale rozumiem, że chciałeś nas pierwszym postem powalić na kolana... Projekt ciekawy - może być interesująca kuchnia, aczkolwiek dla mnie te plany na razie takie "zabałaganione" różnymi wystającymi elementami. Rozumiem, że to efekt zamierzony, ale do mnie nie przemawia. Życzę powodzenia w urządzaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strelicja

podoba mi się porządek w modułach - wprowadza odczucie spokoju. a co to za drobiażdżek ;) w narożniku? nie było możliwości zamontowania tam wpuszczonego uchwytu?

czym jest wykończony blat przy ścianie? tam jest jakas listwa?

no i tak już zupełnie z ciekawości... jaki macie pomysł na rurke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tylu pięknych kuchniach trochę strach cokolwiek przedstawiać

ale co tam, to mój aneks kuchenny w mieszkaniu,

brakuje jeszcze zabudowy rury gazowej ale kuchnia jest już użytkowana od kilku tygodni

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/kg/eh/pmxp/oW1lLjj3UFZ39SjSSX.jpg

 

Piękna kuchnia! Z czego są fronty szafek dolnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strelicja

podoba mi się porządek w modułach - wprowadza odczucie spokoju. a co to za drobiażdżek ;) w narożniku? nie było możliwości zamontowania tam wpuszczonego uchwytu?

czym jest wykończony blat przy ścianie? tam jest jakas listwa?

no i tak już zupełnie z ciekawości... jaki macie pomysł na rurke?

 

dziękuję

choć mnie kilka rzeczy jeszcze razi

min. rurka, plyta gazowa itd

 

zastanawiam się czy nie przelamać szarości górnych szafek jakimś wzorem naklejki ściennej

jednak jeszcze nie znalazłam nic co by mi się spodobalo i pasowało

 

rurka będzie zabudowana szkłem- dwa prostokąty z możliwoscią otwarcia

nie wiem o jaki drobiażdżek chodzi (hmmm) górne czy dolne szafki?

pomiędzy blatem a szkłem jest taśma "piankowa" wklejana (giętka i pierwotnie zwinięta w rulon) nie wiem jak się fachowo nazywa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kuchnia! Z czego są fronty szafek dolnych?

 

 

fronty dolne są z plyty laminowanej- oliwka (dokladnej nazwy nie pamiętam) ale jeśli bardzo komuś na tym zależy to mogę się dowiedzieć :)

(pierwotnie szafki dolne miały być z polygrossa ale cena mnie odstraszyła)

Edytowane przez strelicja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...