Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy masz jakies wizualizacje moze albo inne zdjecia takich rozwiązań??? Bylabym bardzo wdzieczna! :) A co do samego projektu to wszystko omówiłam ze swoim architektem. Dach mozna przerobic. Moze zle sformułowalam pytanie, bo chodzi mi wylącznie o względy estetyczne i praktyczne. Widzialam juz taki salon i i wiem ze ilosc swiatla ktore wpada daje ciekawy efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można prosić osoby, które mają na wyspie płytę gazową, aby wypowiedziały się w tym wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161632-Jak-doprowadzić-gaz-do-quot-wyspy-kuchennej-quot

 

jak doprowadziły gaz do wyspy :)

 

podano tam tylko jeden sposób - pod sufitem i po ścianie w dół - ale jeśli kuchenka ma być na wyspie, to trochę ciężko prowadzić rurę po ścianie w dół. Ma ktoś jakiś sprawdzony i zatwierdzony przez gazownię sposób?

 

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem od gazownika mojego - nie da sie takiej rury przeprowadzic. Praktycznie uzytkownicy plyt gazowych nie maja szans na wyspe :(, ze wzgledu na obowizaujace przepisy. I dlatego wlasnie moja plyta chyba bedzie przy scianie, chyba, ze zdecyduje sie na elektryczna.

 

a ja tak żałowałam, ze wyspy nie zrobiłam ,a teraz widać, ze i tak d...blada by była bo muszę mieć płytę wyłącznie gazową:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mojej wyspie nie mam nic.

Żadnego zlewu czy płyty.

Sama wyspa.

Moja ukochana zresztą.

;)

 

Przyjaciółka ma płytę na wyspie.... i tak.... średnio zadowolona.

Jak coś smaży i pryska ( a pryska, takie życie... ) to tłuszcz leci na wszystkie cztery strony świata.

I potem czyszczenie CAŁEJ podłogi w kuchni.

 

Dlatego niektórzy projektanci są absolutnymi przeciwnikami płyt w wyspie.

Czy zlewozmywaków ( z podobnych powodów ).

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mojej wyspie nie mam nic.

Żadnego zlewu czy płyty.

Sama wyspa.

Moja ukochana zresztą.

;)

 

Przyjaciółka ma płytę na wyspie.... i tak.... średnio zadowolona.

Jak coś smaży i pryska ( a pryska, takie życie... ) to tłuszcz leci na wszystkie cztery strony świata.

I potem czyszczenie CAŁEJ podłogi w kuchni.

 

pokażesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my pierwotnie byliśmy przeciwnikami płyty gazowej na wyspie, ale po namowach m.in. na forum, że to nic strasznego (właśnie chodziło o to pryskanie) i tego, że nie ma zbytnio jak ustawić kuchenkę pod ścianą, bo blisko okno, to stanęło na wyspie. A teraz zgłupiałam :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam płytę indukcyjną na wyspie, z tym że tył wyspy jest podwyższony, więc jest mała ścianka. Po bokach jest dużo miejsca, z przodu standardowo. Ale jakoś nic mi nie pryska, jedynie ta ścianka się czasem wytłuści. Generalnie jak smażę to używam takiej pokrywki-sitka, wtedy tłuszcz zostaje na swoim miejscu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam płytę indukcyjną na wyspie, z tym że tył wyspy jest podwyższony, więc jest mała ścianka. Po bokach jest dużo miejsca, z przodu standardowo. Ale jakoś nic mi nie pryska, jedynie ta ścianka się czasem wytłuści. Generalnie jak smażę to używam takiej pokrywki-sitka, wtedy tłuszcz zostaje na swoim miejscu ;)

 

Hmmm...

A mogłabyś pokazać jakiś rysunek lub linka jak toto wygląda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej umyć ścianę ( tylko ) niż jeździć z mopem ( albo ze ścierką na kolanach ) dookoła wyspy.

:cool:

 

przecież napisałam że podłoga pozostaje nietknięta :p jak już latać ze ścierą to po blacie. a to i tak z wiadomych powodów jest niezbędne.

co do wymiarów to uściślijmy. ja mam taka płytę

http://miksmarket.pl/files/3405.jpg[url=http://www.topmarket.pl/prod/mid/teka-gkst-90-35-i4-profi-30854.jpg][/url]

więc łatwo ją odsunąć od brzegu wyspy a jednoczesnie nie oddalić się zbytnio od garnka ;)

 

dokladnych wymiarów nie znam ale wydaje mi się ze w najwęższym miejscu blat ma ok. 20cm

Edytowane przez efilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...