Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nina a ja bym ja zostawiła taka jak jest.:) Ja uwielbiam sterylne kuchnie i biel generalnie;). Według mnie biel to najbezpieczniejszy kolor, w sensie że jesli jakikolwiek miałby mi się znudzić to biały będzie na końcu tej listy. u mnie bedzie mnóstwo białego i szarego i istny miszmasz nowoczesności i kilku minionych epok;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zostawię tak, jak jest. Nawet miejsce na krajalnicę znalazłam w szafce, nic nie może zakłócać harmonii i sterylności, żadnych ścierek, gąbek, mikrofalówek na wierzchu; ewentualnie świeże zioła - bo te uwielbiam i namiętnie stosuję w kuchni :)

 

jeszcze może kiedyś uda mi się wymienić czajnik na model bardziej pasujący do całości

Edytowane przez Nina81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina

co Ty chcesz od tego czajnika? Wygląda na zamierzony zabieg :D

 

Super białobiel Ci wyszła. Ja bym zostawiła ten komin w spokoju. To kuchnia jest tym elementem który ma przyciągać uwagę a nie komin. Po co go podkreślać? Poza tym tak jak piszesz tylko zmniejszałoby ci to komfort komunikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina, kuchnia mi sie bardzo podoba. Uwielbiam biale, jasne pomieszczenia, a szczegolnie kuchnia, w ktorej przygotowuje sie jedzenie powinna tym bardziej sprawiac wrazenie sterylnosci. Oczywiscie to moja prywatna opinia. Podobaja mi sie na zdjeciach kuchnie prowansalskie, podlogi z nierownych kamiennych plyt, ale ja mialabym wrazenie, ze pajaki i robactwo gdzies czyha w zakamarkach. A w takiej bialutkiej kuchni dla mnie jest bezpiecznie. Przychylam sie do opinii efilo - nie dodawalabym juz nic do kuchni, jest juz slicznie. Acha, czajnik super, rzucil mi sie w oczy i bylam przekonana, ze specjalnie jest taki.

U mnie wlasnie dzisiaj konczy sie instalowanie kuchni i, poza podloga, jest... kompletnie biala:-) , choc nie tak ladna jak Twoja. My wynajmujemy dom, wiec poki co nie przeinwestowujemy w wyposazenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina - bardzo mi się podoba! Kuchnia jest trochę inna - nowoczesna,ale też trochę klasyczna. Też nie lubię wykładania wszystkiego na wierzch - takiego "ocieplania" dodatkami. U Ciebie tę rolę spełnią książki na półkach - fajny pomysł - to chyba te półki sprawiają, że kuchnia odchodzi trochę od minimalistycznych klimatów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efilo, wytłumacz prosze jak głupiemu czym są te zabezpieczenia? I gdzie to nabyć?

na wyposażeniu żarówki którą wkleiłam. wystarczy że masz oprawy na żarówki r111. to ta ceramiczna kopułka która zasłania sztyft halogenowy

 

jak już OT to jeszcze wrzucę odpowiedź

z jedna dioda hmmm... nie widzialam takich jeszcze ja mam takie

 

to coś w ten deseń (ja mam akurat na 230V)

http://www.platt.com/images/ProductCategories/Philips%20LED.bmp

Edytowane przez efilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazo - no tak, książki wprowadzą trochę "bałaganu" do pomieszczenia. Jak już się ogarnę ze wszystkimi kartonami, to wrzucę zdjęcie całości, bo to też ma znaczenie. W mieszkaniu jeszcze drzwi wewnętrzne ocieplają, a z "salonu" jest odejście do dwóch pokoi

 

prawdziwy.anikapytanie o żółknięcie zadawałam zarówno tu na forum oraz pytałam się o to stolarzy. Dobry lakier do płyty nie ma prawa zżółknąć, Taki zrobiłam wywiad. Mój stolarz [30 lat doświadczenia] mówi, że korzysta z usług jednej firmy lakierującej wiele lat i nie ma żadnych zastrzeżeń - a ja lubię takie długoletnie współprace, bo to mówi o jakości. Fronty do takich kuchni się zamawia w specjalistycznych firmach, bo stolarz nie jest w stanie zrobić takich nacięć - tam gdzie są "bezuchwyty", A tak naprawdę czy zżółknie, będę w stanie odpowiedzieć za 10-15 lat, gdy pewnie zmieni się moda i trzeba będzie fronty wymienić

 

e-mól - założę hodowlę na balkonie ;) może inne kwiaty też się nadadzą, będę musiała w tym celu ciągle zapraszać gości, albo mieć urodziny :)

 

alladyn - cieszę się, że się podoba, zrobione przez Paulinę Stępkę, początkującą fotografkę i malarkę, o tu o niej

 

efilo - bo ten czajnik jest retro, ale skoro mówicie, że się nie gryzie, to może zostanie, jeszcze myślałam o tym, by kiedyś kupić sobie czajnik zwykły - żeliwny lub emaliowany, na przykład niebieski - byłby jedynym akcentem kolorystycznym kuchni, albo czerwony

 

anulek, citizengirl - nie, nie specjalnie :) kiedyś go kupiłam, to Delonghi i odradzam innym ten model, jest tak głośny jak czołg! w życiu nie kupiłabym go ponownie

Edytowane przez Nina81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ten czajnik jest retro, ale skoro mówicie, że się nie gryzie, to może zostanie, jeszcze myślałam o tym, by kiedyś kupić sobie czajnik zwykły - żeliwny lub emaliowany, na przykład niebieski - byłby jedynym akcentem kolorystycznym kuchni, albo czerwony

 

Daruj sobie, jak się ten kiedyś kiedyś zepsuje to niebieski też będzie super, ten pasuje jak najbardziej jako akcent nie kolorystyczny lecz stylowy właśnie, czyli wchodziś takim zabiegiem na wyższy poziom designu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze wkleję coś na pocieszenie - tym, co mają stare mieszkania, albo są na etapie budowy...

moja kuchnia dzisiaj wygląda jak wyżej, ale kilka miesięcy temu wyglądała tak:

 

http://i294.photobucket.com/albums/mm94/gotowanie/zdjcie0030.jpg

 

tam gdzie wystają kable, była ściana [ i dziękuję architektowi, że mnie namówił na jej wyburzenie], musiałam zabudować rurę od ogrzewania i wodną [ale była niedawno wymieniana, więc nie powinno się nic stać...] oraz przerobić instalację gazową - zupełnie bez sensu rury szły przez całą kuchnię

 

dało się i dziś cieszę się z efektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...