Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Mam podobny układ kuchni co Ilona Agata, z tym że gdzie indziej są okna. Mój projektant zrobił wstępny projekt. Nie zaznaczył jeszcze kolorów, bo to mielismy omawiać po zaakceptowaniu układu mebli, choć ja wiem, że chcę mieć białą kuchnię z elementami brązu. Nie wiem tylko co dać na ściankę pomiędzy blatem a szafkami, może płytki imitujące białą cegłę? Bardzo proszę o Wasze opinie i z góry dziękuję :)

http://lh3.ggpht.com/_RZ-pKi7vjo4/TKD-UZ6hQQI/AAAAAAAAFCE/rvTjIDkEaWo/s640/1.jpg

http://lh4.ggpht.com/_RZ-pKi7vjo4/TKD-XLczrZI/AAAAAAAAFCM/APga6X1rc60/s640/3.jpg

http://lh6.ggpht.com/_RZ-pKi7vjo4/TKD-ZpZr8AI/AAAAAAAAFCU/z0WtuWBp00A/s640/5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawcza,

na nie powtórzę za Dusiem: wyciągnięty blat i szafka żaluzjowa.

otwarty regał narożny - zrezygnuj natychmiast, bo on niekuchenny jest, a na dodatek kieruje uwagę na łuk na podłodze :(

Czy potrzebujesz tak dużo szafek? Wyspa wygląda na szafkową/szufladową - może by zrezygnować z szafek wiszących: odciąży się kuchnię optycznie i można będzie ładnie wyeksponować okap.

Co do cegiełek: czy całe wnętrze będzie miała w stylu fusion: laboratorium + loft + shabby?

 

Spinacz,

na nie - latający sufit, ale on pewnie już jest i okrągły okap gryzący się z kanciastymi szafkami. Okap byłby ok., gdyby ściana była pusta. Czy wyspę i wysoką zabudowę możesz przesunąć na granicę podłóg (zlicować koniec z gresem)? Projekt kuchni uwzględnia szerokość opaski drzwi?

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinacz

bardzo mi się podoba.

kilka uwag:

1. okap raczej proponowałabym któryś z dwóch pozostałych wklejonych przeze mnie ;) ten jest zdecydowanie typem solitera i szafki mu nie służą

2. jakiej wysokości jest barek? bo łamany (taki jak u sawczy) może i oklepany ale funkcjonalny. tu albo będzie wysokości stołu i nic nie będzie przysłaniał albo nie bedzie można z niego skorzystać jako z blatu jakiej jest szerokości i co jest pod spodem? zakładam że szuflady. aaa i jeszcze jak zamierzasz go oświetlić. z własnego doświadczenia wiem że bywa to kontrowersyjny temat ;)

3. zabudowa po prawej zdecydowanie do sufitu

 

co planujesz nad blatem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sawcza

fajnie rozplanowana kuchnia.

jestem zdecydowanie na nie jeśli chodzi o półeczki. podzielam zdanie dziewczyn więc sie nie będę rozpisywać.

protestami w sprawie żaluzji sie nie przejmuj. to bardzo wygodne rozwiązanie i dobre zagospodarowanie tego kąta. mnie też babki zrypały na etapie projektu a przy wykonie już nikt na temat żaluzji nawet nie jęknął. ;)

wiszące szafki są w kuchni potrzebne na szkło. o ile talerze spokojnie można trzymać w szufladach o tyle z kieliszkami już jest gorzej. nie rezygnuj z nich. zrobiłabym jeszcze wizualke z dwoma szafkami zamiast trzech. okap miałby oddech.

 

gdzie jest zmywarka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawcza, szafki wiszące zdecydowanie w jednym wykończeniu, nie mieszaj szkła z fornirem, lakierem czy czymś tam jeszcze.

Generalnie odradzam szkło w szafkach, no chyba że ktoś jest faktycznie pedantem i estetą i konsekwentnie dba o widok przez szybkę.

Szafki żaluzjowe też mi się nie podobają i coś podejrzewam, że nie zawsze chce się ją zamykać.

Zrobiłabym tam otwarte półki i na dole np jakiś wypasiony chlebak, wyżej puszki z linii chlebaka a do góry ładnie ustawione szkło, taka kompozycja moim zdaniem ładniej będzie wyglądać niż żaluzja, a zwłaszcza jeśli będzie zdarzało się jej być otwartą (u znajomych zauważyłam taką tendencję).

Oczywiście półki przy lodówce sio.

Zgadzam się z Elfir cztery szafki wiszące nie sześć, zwłaszcza z tym okapem podziały by korespondowały, no i fajnie by było je zrobić w tym wykończeniu w którym będzie okap, czyli np stal, czarne szkło.

 

szawcza2..jpg

szawcza2..jpg

Edytowane przez e-mól
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duś - dziękuję - pierwotnie sufit miał być obniżony do słupka, ale chyba faktycznie na odwrót będzie lepiej. Tylko czy to nie będzie źle wyglądało, jak zabudowy będą różnej wysokości?

 

Joliska - na podłodze nie będzie gresu, będzie jednolita z resztą pomieszczenia. Drzwi też nie będzie. Sufit zaś będzie obniżony w ksztalcie kwadratu tak jakby po obwodzie kuchni. OD wewnątrz będzie pasek ledowy, na ścianie przy szafkach będą jakies punkty plus zwisy nad 'wyspą'.

 

Efilo liczyłam na Twoje zdanie, bardzo dziękuję. Jesteś kolejną osobą, która mówi, że okap nie pasuje, więc pewnie nie pasuje i wymieniamy :). Blat coś na kształt wyspy ma mieć wysokość taką jak pozostałe szafki, z założenia ma bowiem spełniać funkcję blatu roboczego. Ma wysokość 89 cm i szerokość 60 cm i długość 120 cm. Od strony kuchni są szafki otwierane o głębokości 30 cm, od strony pokoju jest wnęka 30cm na jakieś krzesła/hokery.

Oświetlenie tak jak pisalam wcześniej - wg projektu ma być sufit obniżony ale tylko po obwodzie, nad 'wyspa' jakieś zwisy, nad szafkami w suficie mają być jakieś punkty, nie mam jeszcze szczegółów, bo oświetlenie całego mieszkania projektuje nam salon oświetleniowy. Dzięki Twoim wcześniejszym wpisom zmienimy chyba mikrofalę i piekarnik na wersję kombi. I teraz zastanawiam się nad podniesieniem zabudowy pod sufit.

Aha blat przy wyspie nie jest łamany, on ma takie zakończenie z lewej strony - podobnie jak szafki - zakończone są materiałem z blatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duś - dziękuję - pierwotnie sufit miał być obniżony do słupka, ale chyba faktycznie na odwrót będzie lepiej. Tylko czy to nie będzie źle wyglądało, jak zabudowy będą różnej wysokości?

 

teraz sa tej róznej wysokosci ;) nie przejmuj sie tym. bedzie wygladalo zdecydowanie bardziej naturalnie i na pewno korzystniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie to nie ten wątek, wynocha do projektów.

Tutaj serdecznie zapraszamy po realizacji.

e tam, tam nikt nie zagląda:P

teraz sa tej róznej wysokosci ;) nie przejmuj sie tym. bedzie wygladalo zdecydowanie bardziej naturalnie i na pewno korzystniej

 

Faktycznie ;). Oświetlenie jakie ma być będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od układu mieszkania. bo u mnie zwisy nad wyspą jak wiesz się nie sprawdziły. no i... ja już wyrosłam z podwieszanych sufitów podświetlanych ledami. na szczęście.... można go przecież nie włączać ;) poza tym sama nie do końca wiesz co tam ma być ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie napisze tu zeby nie zakladac nowego watku Moze ktos sie orientuje

Salon mebli kuchennych dal mi do wyboru firmy z ktorych mam wybrac blaty do mebli pfleiderer i 8sz z egger Niestety zadne z nich nie maja ladnego czarnego Zapytalam o Lupusa? Okazalo sie ze do niego jest doplata 550zl

Blaty maja byc 38mm Troche ich mam ale czy lupus jest rzeczywiscie

drozszy czy chca mnie naciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...