Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A za cokołami nie syfi się???? Zdejmowałaś np. po 2 latach taki cokół?? Ja tak, bo padła mi zmywarka i musiałam rozebrać cokoły..... Koszmar !!! Nie zdawałam sobie sprawy z tego, jaki brud jest za tymi cokołami. Fakt, że takie nóżki powinny być estetyczne i dobrane do szafek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem dodać swoją kuchnię ale ... dżizas, nie jestem w stanie dodać pliku. kto wymyślił usability tego forum? WTF?!:jawdrop:

 

więc pozostaje mi tylko wkleić link z rankingiem kuchni, które lubię: http://hitczyshit.pl/index.php?id=165

 

jakbyś ten link dała pomiędzy znaczki [/img] to byłoby widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!

Bardzo podobaja mi się meble firmy Bodzio .Ale mam pytanko czy meble na nóżkach są praktyczne? Może ktoś posiada kuchnie OLA heban połysk?Co z wytrzymałością takich szafek?

Proszę o poradę czy warto zawracać sobie głowę tymi mebelkami? http://www.bodzio.pl/

 

Ja napisze tak.

Mam kuchnię Bodzia od 8 lat. Działa w sumie bez zarzutów. Jedynie w 1 szafce - obok kuchenki gazowej zaczał się odklejać laminat (jakoś miesiąc temu).

Jest jednak jedna wkurzająca rzecz w tych szafkach - może teraz to zmienili, ale ja mam w swoich zarówno w górnych jak i dolnych tylko 1 półkę w środku.

Mieści sie o wiele mniej rzeczy (bo nikt nie będzie układał kubków 3 szt. jeden na drugim, itp....) Jeśli by były 2 półki byłoby o wiele bardziej praktycznie.

Nie wiem jak jest w mebelkach jakie sobie wybrałaś. Ogólnie ja do tych swoich nie mam zastrzeżeń jeśli chodzi o zużycie... inna sprawa że już nie mogę na nie patrzeć :0) bo mi się znudziły, opatrzyły ..... no ale do nowego domku będzie nowa kuchnia ;)

 

PS. U mnie są cokoły. Na nóżkach jak dla mnie zupełnie niepraktycznie.... codziennemu wymiataniu na kolanach i myciu podłogi pod szafkami w kuchni mówię... NIE....

 

PS2. Nowa kuchnia NA PEWNO nie będzie z BODZIA....

Edytowane przez atika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efilo - dobrze że czuwasz :)

 

a co do kuchni aby już nie off- topować dlatego moja kuchnia jest na nóżkach ale ma zamocowaną listwę maskującą - bo również nie chciałąm co dziennie spędzać na kolanach mojego cennego czasu .. a tak to raz na jakiś czas odpinam sobie panel i pucuję pod szafkami, a i meble zyskały dzięki temu panelowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mama nam nudzi ze nowa kuchnia musi byc na nozkach bo mozna zmywac podloge pod szafkami :rolleyes:

jaaaaasne - juz widze siebie wlazaca z mopem pod te szafki 2 x dziennie i probujaca dokladnie obmyc kazda z 4 nozek pod kazda szafka NO WAY! :no:

 

A Twoja mama 2 razy dziennie tak sprząta? Nie wierzę!!! Ale co np. 2 lata dałabyś radę? ;)

 

Cóż nie przekonałyście mnie swoimi argumentami, które raczej dążą w kierunku "jak tu zrobić, żeby się nie narobić" Z wierzchu poler, biel, błysk, stal, beton, a za tym wszystkim skrzętnie schowany syfek ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandryta- troszke wyolbrzymiasz.

chodzi o to ze jesli montujesz cokol a montuje sie go dosc szczelnie i jeszcze na uszczelce, to cokolwiek spada z blatu roboczego (a w kuchni spada czesto) nie laduje pod szafkami tylko przed i latwo to przejechac mopem czy zmiotka.

 

a pozatym to wydaje mi sie to naturalne ze kazdy z nas urzadzajac swoje mieszkanie robi tak zeby nie byc jego niewolnikiem - wiec jesli wiem ze codziennie robie buraki to nie kupuje latwo brudzacego sie blatu, jesli otwieram szafki co 5 minut bo caly dzien gotuje dla 10 os rodziny i znajomych to nie zrobie ich zamykanych fikusnie, a jesli nie mam czasu na codzienne sprzatanie dziwnych zakamarkow to nie robie szafek na nozkach bez cokolu. cala filozofia

Edytowane przez muszelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twoja mama 2 razy dziennie tak sprząta? Nie wierzę!!! Ale co np. 2 lata dałabyś radę? ;)

 

Cóż nie przekonałyście mnie swoimi argumentami, które raczej dążą w kierunku "jak tu zrobić, żeby się nie narobić" Z wierzchu poler, biel, błysk, stal, beton, a za tym wszystkim skrzętnie schowany syfek ....

 

hahah ale tutaj nikt nie mówi o zamiataniu pod dywan hahah uwielbiam włąśnie ten poler i błysk ale jednocześnie używam takich środków czystości aby były skuteczne a sprzątanie szybkie i przyjemne ... po co sobie komplikować dodatkowo życie .... skoro wymyślono te listwy to dlaczego mam nie skorzystać - to tak jak w łazience z podwieszanymi kompaktami - po prostu ułatwia sprzątanie , a że dodatkowo ładnie wygląda to nic tylko się cieszyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję wątek od dawna i nie mogłam się doczekać, kiedy i my będziemy w fazie "pokaż swoją kuchnię" :) Więc pokazuję:

Świeżo po zamontowaniu - brak jeszcze lodówki, okapu i baterii a słupek z piekarnikiem będzie cały czarny:

 

http://lh4.ggpht.com/_s4gu-iIsLjo/TKM6w6BlG_I/AAAAAAAAISs/24OZuNhQO64/s720/DSC07935.JPG

 

http://lh5.ggpht.com/_s4gu-iIsLjo/TJpP61APypI/AAAAAAAAIQA/IgMCs2gkoX4/s720/DSC07934.JPG

 

http://lh5.ggpht.com/_s4gu-iIsLjo/TJpP_UoF1YI/AAAAAAAAIQE/v-baSCDesJM/s720/DSC07936.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są uchwyty ze względu na małe dziecko. Nasłuchałam się historii o tym jak dziecko z odrzutem leci na podłogę otwierając taką szafkę :) Mamy jedną taką pod barkiem bez uchwytu żeby nie psuła symetrii od strony salonu:

 

http://lh3.ggpht.com/_s4gu-iIsLjo/TJpQJg0Gx4I/AAAAAAAAIQY/5NYIuasCFy8/s720/DSC07948.JPG

 

Na podłodze gres Nord Ceram bodajże ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są uchwyty ze względu na małe dziecko. Nasłuchałam się historii o tym jak dziecko z odrzutem leci na podłogę otwierając taką szafkę :)

 

.

 

W jaki sposób następuje ten odrzut?

Chyba łatwiej się dziecku złapać za uchwyt. Dzieci wbrew pozorom są dość bystre i jak raz poleci(choć wciąż nie wiem dlaczego i jak) to drugi raz się już nie złapie.

 

A brzy blacie te same płytki co na podlodze?

Czy blat jest betonowy?? Czy granit zakurzony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o szafki otwierane "na pych", zgadza się?

Ja mam taką szufladę i odrzut ma jakiś dodatkowy "turbo" bo to ciężka szuflada, jeszcze mój junior nigdy samodzielnie jej nie otworzył choć z jakąś dziwną zaciekłością próbuje ją zamykać gdy tylko ktoś ją otworzy.

Ale otwieranie można było załatwić przez uchwyty zintegrowane i o to chyba jaksie chodziło.

 

No, a kuchnia ładna bo BARDZO przypomina mi moją.

Edytowane przez e-mól
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...