Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jestem na etapie wyboru kuchni i zastanawia mnie jedna rzecz. Myślę o zakupie frontów z MDF-u foliowanego czy macie jakieś uwagi na ten temat? Bo czytałam różne opinie nawet takie że ta folia potrafi odchodzić :o
Raczej nie myśl o takim zakupie jeśli chcesz mieć dłużej ładne fronty. Widziałam już dwie kuchnie z odchodzącymi plastikowymi "frontami" po zaledwie dwóch latach od montażu i w jednym przypadku nie był to front nad kuchenką/zlewem gdzie można by było najszybciej się spodziewać takich "kwiatków".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Obserwuję wątek od dawna i nie mogłam się doczekać, kiedy i my będziemy w fazie "pokaż swoją kuchnię" :) Więc pokazuję:

Świeżo po zamontowaniu - brak jeszcze lodówki, okapu i baterii a słupek z piekarnikiem będzie cały czarny:

 

http://lh4.ggpht.com/_s4gu-iIsLjo/TKM6w6BlG_I/AAAAAAAAISs/24OZuNhQO64/s720/DSC07935.JPG

 

http://lh5.ggpht.com/_s4gu-iIsLjo/TJpP61APypI/AAAAAAAAIQA/IgMCs2gkoX4/s720/DSC07934.JPG

 

http://lh5.ggpht.com/_s4gu-iIsLjo/TJpP_UoF1YI/AAAAAAAAIQE/v-baSCDesJM/s720/DSC07936.JPG

 

kuchnia piękna, z czego są fronty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie myśl o takim zakupie jeśli chcesz mieć dłużej ładne fronty. Widziałam już dwie kuchnie z odchodzącymi plastikowymi "frontami" po zaledwie dwóch latach od montażu i w jednym przypadku nie był to front nad kuchenką/zlewem gdzie można by było najszybciej się spodziewać takich "kwiatków".

 

Czyli raczej mam się skupić na frontach fornirowanych? bo na drewniane to mnie raczej nie stać :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia jest otwarta na salon, tam sa firanki z tego samego materialu. Pasuja bardziej do salonu, a nie do kuchni.

 

Co do polek, to brakuje nam tam jakiegos akcentu, macie jakies pomysly co moznaby tam postawic, zeby to jakos trzymalo sie kupy?

 

Projektor byl podstawa w kuchni. :) Tak dobieralismy szafki, zeby pod sufitem zmiescil sie projektor. Wiszace lampki nad barem byly tak wymierzone, zeby nie przyslanialy obrazu. Elektryk dostal dokladne "wspolrzedne" gdzie maja wychodzic z sufitu kable na lampki.

Przestrzen nad szafkami zamknelismy, zeby schowac kable do projektora, glosnikow i wyciag od okapu.

 

Aha, okap wbudowalismy w szafke. Nie moglismy sobie pozwolic na oddzielny okap, gdyz zabraklo by nam miejsca w szafkach. Okap zostal tak wbudowany w szafki, zeby go nie bylo widac. Nie podoba nam sie taka "szuflada okapowa". A tak mysle, ze zachowalimsy ciaglosc w szafkach i zabudowie do lodowki.

Szafki powiekszylismy kosztem przestrzeni nad blatem (mamy wiecej miejsca w szafkach). W ten sposob okap bracuje optymalnie, wyciaga wszystkie zapachy. Goscie nic nie czuja jak musimy cos usmazyc, albo ugotowac. Polecam!!! Znajomi maja okap pare cm wyzej i juz niestety nie dziala tak jak u nas. Filtr do okapu myjemy w zmywarce, nie ma potrzeby wymiany. Wada wyzszych szafek jest to, ze krawedz dolna nie jest przedluzona, az do krawedzi gornej szafki nad lodowka... ale to raczej optyczne detale, ktorych jeszcze nikt u nas nie zauwazyl :)

 

Pozdrawiam,

jacko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...