Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kuchnia ngel bardzo mi przypomina ikeowską. nie mówię, że ona jest nieładna czy że kuchnia ngel przez to skojarzenie traci na odbiorze. tyle, że w związku z dzikim rozprzestrzenieniem tejże białej, o której myślę, a której nazwy nie pamiętam (mniej więcej co 4 w tym wątku) - kuchnie w podobnym, klasycznym, domowym klimacie wydają mi się mało niepowtarzalne. dlatego też napisałam że nie przepadam za taką atmosferą w kuchni - za 3 kolejne strony wątku nawet jeśli taka kuchnia zostanie mi w pamięci - nie będę pamiętać do kogo należała czy w jakim była wnętrzu (aczkolwiek w przypadku ngel - moją uwagę zwracają piękne cegiełki, choć zgadzam się z e-mólem, że fajnie by wyglądały do samej góry). lubię odrobinę zaskoczenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To są Ikeowskie meble? Jeśli tak to te fronty nie są waniliowe tylko brudny biały. Mam takie w swojej kawalerce.

Kuchnia baardzo ładna, a jeśli chodzi o lampy proponuję metalowe pod front piekarnika i uchwytów, takie scandinavian desing :p . Może coś z IKEI np. te

 

82183_PE207743_S4..jpg

 

 

lub jakiś inną podobną np. lampa Ottava z IKEI, tylko nie wiem, czy jest jeszcze w sprzedaży, ale za to w kuchni u Lutajki jest, a macie kuchnie w podobnym stylu.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?148261-Home-Sweet-Home/page14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie, to po co zamawiać meble w innej firmie na pewno droższej, których fronty przypominają ikeowski STAT. Szkoda kasy na taką opcję, jeśli można po prostu pojechać do IKEI i tam zamówić.

Ale fakt faktem te kuchnie są bardzo popularne obecnie. Pocieszające jest jednak to, że 80% Szwedów posiada kuchnie właśnie z IKEI i jakoś nie zapadają z tego powodu w depresję :p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za opinie. Naprawdę trudno spojrzeć na swoje wnętrza takim chłodnym okiem bo wiadomo, że człowiek się przywiązuje do tego co wymyślił i czasem nie widzi ewidentnych koszmarków.

kuchnia nie jest z IKEI i fronty są waniliowe :-) Wiem ,że kuchnia jest bardzo zwyczajna i nie "dizajnerska" co podkreśliłam już na wstępie ale własnie taka miała być. Kuchnia jest otwarta na salon i jadalnię i tam ma być styl taki retro- meble dębowe barwione na orzech takie tam- żadne nowoczesności

 

Co do lampy to szczególny problem mam z tą która ma doświetlić blat (tam gdzie nie ma szafki wiszącej koło okna)- tu mam zagwozdkę

 

Co do barku - hmmm tu mam straszny zgryz bo ja kocham cegiełkę i miało jej być więcej- np na kominku, na ścianie w salonie ale nie wiem jak będzie bo z kolei dałam się namówić na (śliczny skąd inąd) kominek z polerowanego marmuru i teraz nijak nie widzę tej cegły w salonie :(

Blat będzie na barku jeszcze w tym tygodniu- myślę że się przyda na szybką kawkę czy kanapkę w biegu- zobaczymy.

Kurcze tak patrzę teraz na tą szafkę- może faktycznie trzeba ją było "dociągnąć" do wysokości szafek wiszących? Ale z kolei po prawej stronie będzie "szafa" właśnie wyskości tej szafki więc może będzie miała jakieś uzasadnienie ta wysokość? hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blat jest tak wyliczony że nie będzie przeszkadzałw otwieraniu anie piekarnika ani szuflad

nie rozumiem o co chodzi z tym zwężaniem? że pod oknem nie jest do końca? Żeby byłswobodny dostęp do szafy, która będzie po prawej stronie. Pierwotnie miała tam stanąć lodówka ale z pewnych względów (ukłony dla sklepu neonet i radosnych pomysłów firmy Samsung) się nie dało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ngel, bardzo ładna i przytulna kuchnia. Z czego dokładnie zrobiony jest murek ? Z klinkieru ? Ja też mam kuchnię Ikea, tyle że Lidingo i też chcę jedną ściankę zrobić z cegły, kolor twojej cegły bardzo mi się podoba.

Wiele osób narzeka na powszechność białych kuchni, jednak ile znacie osób, które posiadają kuchnię w tym kolorze ? Wśród moich znajomych ja jestem pierwsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są Ikeowskie meble? Jeśli tak to te fronty nie są waniliowe tylko brudny biały. Mam takie w swojej kawalerce.

Kuchnia baardzo ładna, a jeśli chodzi o lampy proponuję metalowe pod front piekarnika i uchwytów, takie scandinavian desing :p . Może coś z IKEI np. te

 

[ATTACH=CONFIG]27511[/ATTACH]

 

 

lub jakiś inną podobną np. lampa Ottava z IKEI, tylko nie wiem, czy jest jeszcze w sprzedaży, ale za to w kuchni u Lutajki jest, a macie kuchnie w podobnym stylu.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?148261-Home-Sweet-Home/page14

 

A czy te lampy chodzi mi dokładnie o ottawę nie będą haczyć o głowę nawet jak ją zawieszę maksymalnie wysoko, bo nad stołem to wiadomo, że może być niziutko ale w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...