Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chciałam żeby nić ciężkiego nie stało w przejściu. A inspiracją dla podpórki były piece, nowoczesne "kozy".

Od razu tak mi się właśnie skojarzyło, moja koza ma podobną nogę (choć grubszą) :)

Aricia, piękna kuchnia - podoba mi się taki dobór kolorów, a piekarnik na nodze - świetny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

duś,dokładnie:D

dzięki, aniahubi :D tak szczerze, to moja też wg. mnie miała być grubsza:mad:

prawdopodobnie coś popitoliło "się" przy zamówieniu. jak znajdę czas i chęci będę to prostować...

zamawiana była w firmie, która robi.....schody!

Edytowane przez aricia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm wedle mojej opini wykończenie jakie jest cokół dolny powinien licować z korpusem nie wspominając z licowaniem ściany i dodatkowo usadowienie lini frontów wedle opini powinno być dolne fronty wszystkie fornir Dąb ekran szkło w połączeniu z górnym frontem przemyślane też powinno być to ta WYPASIONA NOGA < kolorystyka > propozycja wykonanie zamiast tej nogi nawiązanie z fornirem wykonane z płyty fornirowanej słupek ALe i to jest błędem - sorki będą BOMBARDOWANIA

 

polski język - trudna język! :)

 

aricia, pomysł z nogą faktycznie kontrowersyjny, choć zamysł, aby przypominał kozę wiele tłumaczy; reszta kuchni jak dla mnie spójna i przemyślana, a że nie każdemu się podoba i nie wpada w zachywyt - cóż - życie i nie ma się czym przejmować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aricia fantastyczna kuchnia!!!!!!!!!!!!!!!!! I przede wszystkim nietuzinkowa. Cudownie współgra kolorystycznie szarość z drewnem. Mam pytanie ....z czego wykonany jest blat? Od jakiegoś czasu szukam granitu w tym kolorze i nic.....

PS. Bardzo podoba mi się podział górnych szafek.Od dawna obserwujemy mnożenie się linii poziomych i dłuuuuugich szafek górnych.U Ciebie jest inaczej.....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aricia - ja rowniez jestem za - zwlaszcza pomysl z jasna plyta mi sie podoba

- i stad od razu pytanie - jaki masz okap do tej plyty i jaka jest odleglosc miedzy szafkami? (i czy calosc sie sprawdza)

 

co do "kontrowersyjnego" podiweszonego piecyka to ja jestem za bo jest niesztampowo - ale jak bedziesz zmieniac te noge to dalabym jasniejsza i wieksza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agi75, blat to rausolid. Też myślałam o granicie, ale po różnych wywiadach zdecydowałam się na ten materiał. On nie jest taki jednolicie szary. Ma wtopione jakby szkiełka i zielonkawe plamki, które w rzeczywistości nie są aż tak widoczne, jak na fotce.

Anika, dzięki. Gust- rzecz względna i ponoć nie jest w dobrym tonie o nim dyskutować;).

Fajnie słyszeć,że ktoś odbiera na podobnych falach. Ale przecież krytyka też nie jest zabroniona. Nasze fotki maja być przecież przykładami dla innych, co można powielić u siebie, a z czego lepiej zrezygnować. Wszyscy mają prawo wypowiedzieć swoje zdanie.

IMG_0243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś,dokładnie:D

dzięki, aniahubi :D tak szczerze, to moja też wg. mnie miała być grubsza:mad:

prawdopodobnie coś popitoliło "się" przy zamówieniu. jak znajdę czas i chęci będę to prostować...

zamawiana była w firmie, która robi.....schody!

 

Rzeczywiście gdyby była grubsza, fajniej by to wyglądało, ale mnie i tak się podoba - jest inaczej, ciekawiej, z pomysłem, a nie tak poprawnie i zgodnie z obowiązującymi trendami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aricia po pierwsze gratuluję

od czasów kuchni Efilo, żadna kuchnia nie wzbudziła tyle emocji!

mnie się podoba bardzo, pomysł z kozą..hm na pewno nowatorski

tylko żeby pod ta nóżką nie było składowiska np. zgrzewek z piciem, siatek itp

 

pokaz fotkę jak to wygląda z korytarza

i oczywiscie chętnie zobaczę resztę domu

 

napisz proszę jaki masz okap?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszelek, odległość 56cm, przy wysokości dolnej zabudowy 88cm. ( nie należę do najwyższych). okap to teka http://www.teka.com/html/cat/prod.php?producto=PR-0000189&categoria=CA-0000004&idioma=pl&backto=Okapy%20kuchenne&nameProd=CNL1%202002&nameCat=Okapy%20kuchenne.

Nawet jeżeli uda mi się wymienić na grubszą, kolor pozostanie bez zmian. Dodatki w kuchni- aneksie są w tym kolorze. W salonie kanapa i krzesła też są czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że zrozumiałam ANSE i wiem o co mu chodzi ( ale zastrzegam, jedzie tak bardzo sarkazmem i niedomówieniami, że mogę się mylić). Ta kuchnia wizualnie może się podobać ( tu rzecz gustu również gustu kształtowanego m.in przez to forum), ale ergonomicznie i technicznie ona jest mocno niedopracowana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aglig, ergonomia kuchni była robiona pode mnie. to ja decydowałam co, gdzie i kiedy. to moja 3cia kuchnia w przeciągu 5 lat, którą robiłam od początku. mam swoje przyzwyczajenia, jak każdy chyba, i ich się trzymam ;D

a technicznie, czemu?

Edytowane przez aricia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o kuchni bez okapu? Zaczęłam się zastanawiać, czy jest mi w ogóle potrzebny. W poprzednim mieszkaniu włączyłam go kilka razy w ciągu 3 lat... Denerwuje mnie ten hałas, wolę otworzyć okno.

mam to samo, zastanawiam sie nad samym pochłaniaczem, w dodatku to wyspa wiec nie chce rury na 4m wysokiej w góre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aricia,

ja Ci gratuluję przede wszystkim tego, że piekarnik na kurzej stopie krzywdy Ci nie robi... Ja pewnie zostałabym znokautowana już przy pierwszej próbie wejścia do/wyjścia z kuchni i to niekoniecznie po ciemku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tych białych meblach do kuchni http://www.kelman.pl/info20156,kuchnia-ela-bialy-klon.html zastanawiam sie czy takie meble sa praktyczne. Do tej pory miałam w kuchni czarne meble i zdecydowanie nigdy więcej nie sprawie sobie juz takich ciemnych. widac było nan nich kazdy najmniejszy bród, dlatego teraz poszukuję jakichś jasnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał mazo

A co sądzicie o kuchni bez okapu? Zaczęłam się zastanawiać, czy jest mi w ogóle potrzebny. W poprzednim mieszkaniu włączyłam go kilka razy w ciągu 3 lat... Denerwuje mnie ten hałas, wolę otworzyć okno.

mam to samo, zastanawiam sie nad samym pochłaniaczem, w dodatku to wyspa wiec nie chce rury na 4m wysokiej w góre

najważniejsze wg.mnie kryterium, to połączenie kuchni z salonem. jeżeli jest ona otwarta, to może być problem z zapachami, oraz tłustym osadem. oczywiście dużo zależy też od powierzchni pomieszczenia. ja mam nie duży salon z aneksem, ma 30 mkw. wolę mieć pochłaniacz i używać go wtedy, gdy jest niezbędny, niż nie mieć go wcale i żałować w newralgicznych momentach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcia nie bierz tego do siebie bo to twoja kuchnia i jak sama napisałaś masz pewne przyzwyczajenia.

Myślę że ANSE chodzi o to że w tym wątku większość osób wypowiadających się chwali lub gani pokazane kuchnie za ich wygląd ( i podążanie lub nie za pewną wykreowaną modą) a nie za ergonomiczność i prawidłowość wykonania. Gdybyś napisała że jest to twój pomysł i twoje wykonanie pewnie nie powiedziałby ani słowa. Ale sama napisałaś że wykonanie stolarz a projekt konsultowałaś z architektem. To są osoby które powinny wyłapać pewne błędy to są fachowcy którym zapłaciłaś napewno swoje ciężko zarobione pieniądze

Mnie wstrzącha jak czytam opinie typu " zdejmij te firanki a powieś roletę rzymską bardziej będzie pasować". Komu będzie pasować ?

U ciebie zwyciężyły przyzwyczajenia ale czy to jest dobre.

Piszesz że jesteś nie wysoka a zrobiłaś sobie szafki do samej góry. ( co tam będziesz trzymać)

Piszesz że w zasadzie korzystasz z blatu tylko pomiędzy kuchenką a zlewem to jest ile centymetrów 50 ?

Piekarnik koło lodówki itp...

Te rzeczy powinien wyłapać architekt.

Teraz zastrzeżenia do wykonania przez stolarza.

Licowanie z korpusem ( to o czym pisał ANSE ) nie dotyczy przodu szafek ale licowania boku tam obok nogi.

Tam gdzie masz lodówkę (chyba to ta wysoka szafka) po co są te wstawki koloru dębowego na dole

Licowanie ze ścianą - szafki powinny być tak rozmierzone , żeby piekarnik na nodze nie wchodził na ścianę. Nie jestem fachowcem ale są to moje drobne uwagi i rzeczy które wyłapałam.

Kuchnia ma podobać się tobie ma być dla ciebie wygodna. I jeśli dobrze się w niej czujesz to olej wszystkie uwagi i ciesz sie nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...