Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

plebus....fenomenalnie!!!!!!!!!!!!!!! Układ kuchni identyczny jak u mnie. Moze to ten sam projekt? Z tym,że u mnie okna zaczynają się równo z blatem i mają wysokość 70cm. A na ścianie na wprost okno ma długość 3m. mam pytanie a zarazem prośbę o zdjęci drugiej strony kuchni, bo w Twoim oknie widzę odbicie moich ulubionych lamp określonych przez jedną z forumowiczek jako "gluty" :)

 

Dzieki wielkie,

 

lampy to: http://www.galeria-pieknego-wnetrza.pl/asortyment.html

 

Atrtemide Castore Sospensione, ale mielismy długośc linki i kabla przerabiane przez elektryka, bo na zamówienie się nie opłacało tego robić.

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję plebus za lampy. Tak myślałam, że to może być któryś z projektów Domów z wizją. Ja mam przerobionego Alter ego z Krajobrazów, ale układ kuchni identyczny :) Ja zastanawiam się nad frontami orzech +czarne szkło i czarny granit na blat. Ale boję się, że nie będę mogła utrzymać porządku przy takiej kolorystyce.... Twoja kuchnia jest taka lekke z tymi białymi frontami choć widzę , że czarny też zagościł na jednej ścianie.Ciekawa jestem jak Ci się sprawdza w użytkowaniu.Piekarnik i mikrofala to Teka?

P.S. Efilo te gluty i bardzo fajne określenie i nie przytoczyłam go złośliwie. Przepraszam więc Twoje gluciki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję plebus za lampy. Tak myślałam, że to może być któryś z projektów Domów z wizją. Ja mam przerobionego Alter ego z Krajobrazów, ale układ kuchni identyczny :) Ja zastanawiam się nad frontami orzech +czarne szkło i czarny granit na blat. Ale boję się, że nie będę mogła utrzymać porządku przy takiej kolorystyce.... Twoja kuchnia jest taka lekke z tymi białymi frontami choć widzę , że czarny też zagościł na jednej ścianie.Ciekawa jestem jak Ci się sprawdza w użytkowaniu.Piekarnik i mikrofala to Teka?

P.S. Efilo te gluty i bardzo fajne określenie i nie przytoczyłam go złośliwie. Przepraszam więc Twoje gluciki

 

Taaak gluty sie przyjęły, u mnie też zagoszczą, bo określenie super:)

Kuchnie chcialam z czarnym blatem, ale zrezygnowałam za rada Pana, który realizował (dodam, że blat mamy od kogoś innego, więc nie miał w tym zandego interesu). Czarny blat mam przy kominku i codziennie można z niego ścierac kurz, nie wiem czy to problem nowego domu, czy taki urok czarnego blatu. Na indukcji tez jest kurz a na szarym blacie go nie widać. Na białych frontach nie widać zadnych zabrudzen, chyba ze kawa polałam, a na czarnych niestety palce zostają, na szczescie tylko 2 szafki mam na dotyk. Młody jak się przegląda i chce dac sobie buzi, to niestety też zostaje:) Piekarniki mam Siemens, okap i lodówkę i zlew Teki, indukcja Elektrolux, zmywarkę siemens XXL. Orzech piękny kolor. Podoba mi się takie zestawienie:) Z tymi porzadkami sama nie wiem, po to sie człowiek buduje żeby mu sie podobało i chciało tam mieszkać, a sprzątac trzeba w każdej kuchni, najwyżej poświęcisz troche czasu więcej na porzadki. Na pionowych szafkach kurz tak nie osiada jak na blacie, ja bym chyba zaryzykowała ten orzech. A okna tez masz orzechowe? Wtedy dopiero cud -miód będzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny dom ma ta kuchnia ;)

P.S. w imieniu dzidzi proszę, kupcie większe tv!!! macie tyyyyle miejsca ! ;) :lol2::lol2::lol2:

p.s. 2. aguleczka, dziękuję :*

co do koloru, czarny komponuje się z dodatkami w salonie, bo ta moja kuchnia, to tylko udaje kuchnię.... to niewielki anex w salonie :D zabudowa ma taptem coś ok.4m długości łącznie.

Edytowane przez aricia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez pochlaniacz czy okap malo uzywam, bo mnie denerwuje to buczenie

Ostatnio bylam w dzienniku aguleczki i Ona pokazywala swoja odnowiona sliczna kuchnie i nie widze u niej okapu , no chyba ze on jest a ja go nie widze bo jakis podszawkowy

 

Nie ma u mnie okapu jest od spodu szyba szersza niż kuchenka w celu zabezpieczenia mebli od pary powiem tak mnie również przeszkadzał okap nie był mi potrzebny bo nie używałam go gotuje zazwyczaj z pokrywkami więc dużej pary nie ma żeby utrudniało mi to życie a zapachy hmm zawsze okno można w kuchni uchylić lepiej to działa niż okap a tym samym mamy świeże powietrze :) można zrobić kuchnie z takimi szafkami i wmontować ukryty okap są takie nie wysuwane i nie będzie go widac a jakby był potrzebny można go włączyć z tym że wtedy zajmuje nam część szafki :) cos za coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam szkło naklejane na mdf, o względach bezpieczeństwa nie myślałam, ale słuszna uwaga, moim zdanie i ładniej i taniej.

Czy masz kanty ostre czy wyoblone w tym szkle?

Ja mam okna na wysokości blatu, a wolałabym żeby były z 20 cm wyżej. W następnym domu tak zrobię.

 

Czy Twój konglomerat wydaje się plastikowy? Jak nie to napisz co to za model-firma.

Szkło masz śnieżno białe? Czy z odcieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny dom ma ta kuchnia ;)

P.S. w imieniu dzidzi proszę, kupcie większe tv!!! macie tyyyyle miejsca ! ;) :lol2::lol2::lol2:

p.s. 2. aguleczka, dziękuję :*

co do koloru, czarny komponuje się z dodatkami w salonie, bo ta moja kuchnia, to tylko udaje kuchnię.... to niewielki anex w salonie :D zabudowa ma taptem coś ok.4m długości łącznie.

 

Teraz mamy 42' a na nowy brakuje pieniedzy, jeszcze tyle wydatków, nawet o tym nie myślimy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-mól, moim zdaniem, jeżeli szkło, to tylko naklejane na płytę! nienawidzę ( u siebie w kuchni, of korz) ramek, a prześwitująca zawartość szafki doprowadza mnie do szału ( kiedyś to przerabiałam).

plebus, to rzecz zrozumiała, i przejściowa ( oby jak najszybciej przeszła ;) ). my po wykończeniu ok. 80 metrowego mięszkanka zbieramy się do kupy, (ciągle zbieramy na pozostałe "drobiazgi"), a co dopiero po budowie by było!!!!! ale nie mam wielkiego ciśnienia (już). po jakimś czasie doszłam do wniosku, że to czekanie pozwala mi na lepsze rozeznanie się w ofercie, oraz trafniejszy wybór, aj hołp soł;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plebus bardzo dziękuję za odpowiedź i podpowiedź. Ja przy kominku też planuję czarny blat...tzn. planowałam do dziś.Już nie wiem czy zdecydować się na ten czarny kolor.A okna też chcę mieć w orzechu (jeszcze nie zamówione) ale otwory już zostaną nie zmienione czyli zaraz nad blatem.

E-molku dlaczego Ty też żałujesz, że masz okna zaraz nad blatem?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to mylne, ale mielismy wrażenie, że wszystko bedzi tak strasznie widoczne z zewnatrz. Dlatego decyzja o takiej wysokości. Wg mnie mogłoby być jeszcze troche wyżej, ale wyszło jak wyszło.

 

Cześć!

 

Mam takie okno zaprojektowane, tyle że planuję nad nim szafki. Czy mogę prosić o informację, na jakich wysokościach masz blat i okno od podłogi? I jakie wymiary ma okno?

 

Pozdrawiam

milek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...