Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tez mam szkło naklejane na mdf, o względach bezpieczeństwa nie myślałam, ale słuszna uwaga, moim zdanie i ładniej i taniej.

Czy masz kanty ostre czy wyoblone w tym szkle?

Ja mam okna na wysokości blatu, a wolałabym żeby były z 20 cm wyżej. W następnym domu tak zrobię.

 

Czy Twój konglomerat wydaje się plastikowy? Jak nie to napisz co to za model-firma.

Szkło masz śnieżno białe? Czy z odcieniem?

 

Dokładnie mamy kwarcogranit, firma Silestone, kolor szary, ale nie pamietam numeru. Plastiku to on nie przypomina, może na zdjęciach.

Szkło jest białe, bielutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mi chodzilo o to że szklo na mdf-ie jest tańsze on szkła w ramce. Ale w sumie mi się tak wydaje, bo nie zrobiłam nigdy wyceny na dwie opcje w jednej firmie, a samych kosztów elementów składowych nigdy nie chcą podawać, wiec tak na czuja to wydedukowałam.

 

Okna bym chciała wyżej, bo ładniej, bo taniej wychodzi blat 60-tka niż taki poszerzony o parapet, bo przez okna sąsiedzi widzą każdą duperelę która stoi na blacie. My nie mieliśmy mozliwości zdecydowania o tym.

 

Przykleiłam zwykła naklejkę z marketu, tylko pokombinowałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Mam takie okno zaprojektowane, tyle że planuję nad nim szafki. Czy mogę prosić o informację, na jakich wysokościach masz blat i okno od podłogi? I jakie wymiary ma okno?

 

Pozdrawiam

milek

Milek nie pamietam, musialab ym zmierzyc, ale wstepnie szafki na wysokosci 90cm 25cm ściany i zaczyna się parapet, czyli 115 od podłogi gotowej. Wymiery okien to 180x90 i 220x90. Jestem wysoka, ale mialabym problem sięgnąc do tych szafek, juz teraz mam problem z szafkami na górze komina. Otworzyc ok, ale zamknąć, to tylko podskok albo stołek, tak chciałam tak mam:)

Edytowane przez plebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Ci się tak podoba to zrób i się zajmij następnymi decyzjami, jedną będziesz miała z głowy. Na wiele spraw związanych z wykończeniówką nie ma odpowiedzi tak lub nie. Dla jednego tak będzie lepiej dla drugiego odwrotnie a u obu może być świetnie.

 

Agi szkło się super czyści i nie ma cellulitu i wszystko super się w nim odbija dlatego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plebus a jednak zdecydowałaś się na szkło a nie płytę.Dlaczego?

 

Bo wedle mojego gustu jest ładniejsze, jest przejrzyste, czyste, żebyś mnie odbrze zrozumiała, w mdfie sie nie przejrzysz powiedzmy, obraz jest zamazany, widac postac, ale niewyraźnie, mi się właśnie ta czystośc koloru podobała. Odbicie światła jednolite - niuanse, ale tak własnie miało byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj milek. Twoje pytanie wprawdzie skierowane jest do plebusa, ale ja jak pisałam wcześniej też mam takie okna tylko zaraz nad blatem i też planuję nad nimi szafki. Dół to 90cm, góra 160cm.

 

Milek nie pamietam, musialab ym zmierzyc, ale wstepnie szafki na wysokosci 90cm 25cm ściany i zaczyna się parapet, czyli 115 od podłogi gotowej. Wymiery okien to 180x90 i 220x90. Jestem wysoka, ale mialabym problem sięgnąc do tych szafek, juz teraz mam problem z szafkami na górze komina. Otworzyc ok, ale zamknąć, to tylko podskok albo stołek, tak chciałam tak mam:)

 

Dzięki dziewczyny :)

 

Ja mam zaprojektowane blat i okno na 90 od podłogi i tak się zastanawiałam, czy nie dać jednak ciut wyżej, ale widzę, że powinno być ok, może o 5cm podwyższę, nie więcej.

 

Mam tak jak Ty Agi i okno będzie miało wysokość standardowej przerwy międzyszafkowej- 60 cm, szerokość 180, tak jak jedno Twoje Plebusko ;), ale niższe. Parapet w tej sytuacji chyba najlepiej, jak będzie połączony z blatem (czyli szeroki wycięty blat), bo faktycznie gdybym zrobiła wyżej okno, miałabym za wysoko do szafek.

 

Gryzie mnie jeszcze czy dzielić, czy robić z alu i wtedy całe - bo chcę otwierane...

 

Agi, a jakiej szerokości jest Twoje okno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakuje szafki tam gdzie jest wnęka w kominie. Bedzie z czarnego szkła jak wyżej, została do zamontowania po montażu blatu.

Żadnych rolet nie planuję, a postawienie tam expresu byłoby rozsądne, natomiast niewygodne w użyciu. Prawą ręką zwadzałoby się o kant/róg szafki komina.

Czajnika tez tam nie wstawie bo paruje:)

 

To napisz jak ją wykorzystasz , najrozsądniejszym rozwiązaniem bedize jak wcześniej napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisz jak ją wykorzystasz , najrozsądniejszym rozwiązaniem bedize jak wcześniej napisałem

 

Nie wiem, co będzie najrozsądniejsze. Dla mnie rozsądne będzie wstawienie tam przedmiotów, których bardzo często nie używam. Jest to szafka otwierana na blat, więc w jej pobliżu nic zupełnie nie mogłabym stawiać, bo za każdym razem przy próbie jej otwarcia musiałabym te rzeczy przestawiać. Dlatego chce tam poustawiać jakieś kuchenne akcesoria, których nie używam zbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wedle mojego gustu jest ładniejsze, jest przejrzyste, czyste, żebyś mnie odbrze zrozumiała, w mdfie sie nie przejrzysz powiedzmy, obraz jest zamazany, widac postac, ale niewyraźnie, mi się właśnie ta czystośc koloru podobała. Odbicie światła jednolite - niuanse, ale tak własnie miało byc.

dokładnie tak!

nawet gdy jest pochmurno mam w kuchni las i morze. poza tym odbicie od szkła daje więcej światła, nie wiem, jak to precyzyjnie określić, ale myślę, że można powiedzieć, że mdf pochłania nieco światła (u siebie mam czarne szło plus czarny lakierowany mdf w bezpośrednim sąsiedztwie i dosyć wyraźnie widać różnicę w "jakości" odbicia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pomysł na schowek - bomba. takie wszędzie stojące duperele, nawet jeżeli korzysta się z nich wcale nie tak rzadko, strasznie psują wygląd kuchni, wg mnie. a przy sprzątaniu doprowadzają do szału!

front tej szafki przecież może być na zawiasie szerokokątnym i nie zabierze zbyt dużo blatu. te dźwigary to mogą być właśnie aventosy( wtedy front podzielony jest na pół i podnosi się całkiem do góry). tyko koszt nie mały.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...