Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, choć mi do kuchni to jeszcze daleka droga to muszę się z wami podzielić moimi wrażeniami co do dyskusji z panami od kuchni.. Jesteśmy z mężem wysocy i chcemy blaty w kuchni na wyskokości 95-98cm czyli 'niestandardowa wysokość'... brrrrr. Jak pan od kuchni (już nie jest naszym panem ;-( usłyszał słowo 'niestandardowe" to jakby ducha zobaczył. W naszym mieszkaniu też mieliśmy blat na tej wysokości ale całą kuchnię robił małż (potrafi jak chce ale to trwa). Pan się skrzywił kiedy małż powiedział że tak się da, wziął wymiary i już się nie odezwał. Na nasze (dwa) telefony odpowiedział " tak tak mam ten projekt tylko wyślę mailem potem". Nie wysłał. Chyba nie żałuję.

Powiedzcie mi teraz czy to taka szatuka zrobić kuchnie o innych wymiarach niż wszyscy?

A i jeszcze dodam że nieopacznie powiedziałam panu że nie mam zamiaru wydać dużo kasy na tą kuchnię... może to go zraziło?

Akurat jesteśmy po wizycie znajomych którzy mieli podobny problem - dryblasy ;) Myslę że w tych kosztach chodzi najbardziej o niestandardowe fronty szafek. im poradzono podwyższone cokoły (długie nóżki). Oczywiscie można pod blatami umieścić same szuflady ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u zwyklego stolarza front ma wymiar 'na wymiar' ;) jak inaczej dałoby się zabudować sprzęty agd, zabudowę na pełną wysokość itd? skoro np. pawlacze są zupełnie niestandardowe w wymiarach dlaczego akurat dolne szafki miałyby mieć jedynie słuszny wymiar?

 

 

 

P.S. njus dla wysokich - siemens (byc może inne firmy też ale mnie inne nie interesowały) robi zmywarki w dwóch wysokościach - jak już ma być wyżej blat to warto zakupić taką wyższą bo jest wygodniejsza w obsłudze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monika nie powiem ci co do centymetra ile jest u mnie ale też tak wysoko. chcieliśmy na równi z oknem a okno nam się omsknęło ;)

dlatego właśnie nad lodówką i zmywarką zmieściła się dodatkowa szuflada (co zresztą wyszło już w praniu)

 

'normalny blat' byłby na wysokości poniżej szuflad

http://img261.imageshack.us/img261/6199/dsc41203.jpg

 

efilo, o jakiej lodówce mówisz, o winiarce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, choć mi do kuchni to jeszcze daleka droga to muszę się z wami podzielić moimi wrażeniami co do dyskusji z panami od kuchni.. Jesteśmy z mężem wysocy i chcemy blaty w kuchni na wyskokości 95-98cm czyli 'niestandardowa wysokość'... brrrrr. Jak pan od kuchni (już nie jest naszym panem ;-( usłyszał słowo 'niestandardowe" to jakby ducha zobaczył. W naszym mieszkaniu też mieliśmy blat na tej wysokości ale całą kuchnię robił małż (potrafi jak chce ale to trwa). Pan się skrzywił kiedy małż powiedział że tak się da, wziął wymiary i już się nie odezwał. Na nasze (dwa) telefony odpowiedział " tak tak mam ten projekt tylko wyślę mailem potem". Nie wysłał. Chyba nie żałuję.

Powiedzcie mi teraz czy to taka szatuka zrobić kuchnie o innych wymiarach niż wszyscy?

A i jeszcze dodam że nieopacznie powiedziałam panu że nie mam zamiaru wydać dużo kasy na tą kuchnię... może to go zraziło?

 

jeżeli mogę powiedzieć , masz idealne rozwiązanie co do wysokości zabudowy na wymiar 980 > TYLKO w zależności jaki masz mieć obrany styl kuchni - warto by było to opisać ? jeżeli chodzi o nowoczesną to z pewnością tak > ważna sprawa grubość blatu . Nie dziwię się ze zrezygnował , ponieważ przedstawiłaś mu swoją opcję kosztów < ?> Jeżeli mogę napisać takie podejście nie jest wskazane przy pierwszych konsultacjach . Ważna sprawą jest jakie wyposażenie , okucia ,i prowadnice , ilość szafek jak i ich wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARKOTO tak dla sprostowania w każdej firmie , o dużym lub małym kapitale ,są wyznaczone standardy

 

daj spokoj mi robil kuchnie zwykly stolarz i nie bylo problemu z zadnym wymiarem, plyty docinane , fronty zamawiane na wymiar i cena byla dobra, wiec jak slysze ze czegos sie nie da to tylko dlatego, ze komus sie nie chce i tyle albo firma typu ikea ktora ma standardowe wymiary i wszytsko poza standard jest drozsze ale od razu z taka firma bym sie rozstala jesli tylko ma sie kuchnie o wymiarach odbiegajacych od standardu.

Edytowane przez markoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z frontami szafek juz się dowiedziałam :) trochę szkła będzie, ale w drewnianej ramie :D W przyszłym tygodniu powinna być już gotowa :D

 

Duś - dzięki za porady - szczególnie te od płytek, jakoś tak mi lżej na serduszku :)

 

Ale mam teraz inny problem... Musze szybko nabyć zlew (to łatwiejsze) i płytę gazową - takie mi się podobają - ma ktoś może?? Ma 90 cm. szerokości i 3 niezależne ruszty żeliwne. Teka CGW LUX 90 5G AI AL TR. Kosztuje ok 1,1 tys, więc bardzo przyzwoicie

http://image.ceneo.pl/data/products/7819493/product.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepsze są reklamy "kuchnie na wymiar":eek:

 

Powinno być "kuchnie na nasz wymiar a pomieszczenie dopasuj sobie sam"!!

 

Mnie za "niestandardową" wysokość szafek zaśpiewano +10%, to ja podziękowałam. Bo sam "standard" był za cenę z kosmosu!!!

 

 

 

 

Anulek masz rację rób sama kuchnię - dziwna sprawa ze 10 % hmmm miałaś szczęście -+20% -30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kuchenne "wyjadacze" i poratujcie fotkami.

Blat kuchenny miał być jednocześnie parapetem, jednak okno "wyszło" ciut za wysoko - ok 100cm (piszę około, bo jeszcze nie ma płytek i może być z pół cm w te lub wewte).

 

Moje szafki są do wysokości 91 cm. oboje z mężem jesteśmy wysocy (ja- 176 cm mąż -192), Mi pasuje taka wysokość ,myślę że 100 cm u mnie byłoby za wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...