Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Anulek wcześniej napisałem to co miałem napisac ale skasowało mi posta - więc w skrócie napiszę > Nie do końca ustala cenę stolarz ,lecz ceny materiałów < napisze coś co bardzo mnie rozbawiło > Byłem w dniu dzisiejszym u kolegi w sklepie meblowym > Który sprzedaje kuchnie < I opowiada mi < Była kobieta która zobaczyła kuchnie i pyta się w jakiej jest cenie jest ta kuchnia > Odpowiedz sprzedawcy 5000 Kobieta stulka się w głowe i mówi chyba pan z Byka spadł za 5000 oszalał pan , a ten na to ze ma kuchnie od 1450- do 2000 standard wymiar > Kobieta usłyszała cenę i zobaczyła te podstawowe kuchnie i ponownie stuka się w głowe i mówi Wie pan co czy ja wygladam na taką co by chciała kuchnie za 2000 > więc pytanie jest takie.- jak tu zadowolić klienta ????

 

powiem ze widząc tą kuchnie za 5000 - stolarz który by chciał pozyskać klienta, nie jest w stanie wykonać za tą kwotę kuchni !!!

 

 

więc wymagania są wielkie , ale rozeznanie w kosztach materiału jak i ich obróbce jest znikoma >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałam około 20 listów z zapytaniem ofertowym i dostałam dwie odpowiedzi (a wysłałam pełny projekt kuchni z opisem moich oczekiwań i ewentualnych możliwości zmian). Podałam cenę tej tańszej wyceny. Odpuściłam. Zrobię sama.

 

Anse - poszłam sobie do punktu, który nazywa się hurtownia płyt meblowych i bez rabatu dla stolarzy materiały na moja kuchnię spokojnie mieszczą się w 10 000. Z pocięciem i transportem płyt oraz z wnętrzem i uchwytami. Ja rozumiem narzut "studia meblowego", ale 130% to lekka przesada wg mnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulek, czy samodzielnie będziecie robić kuchnię, taką jak w projekcie konkursowym? Jeśli tak, to gratuluję domowej złotej rączki. Mój mąż jakąś godzinę temu próbował naprawić zacinającą się szufladę i skończyło sie na tym, że dostaliśmy z dzieckiem ochrzan za szarpanie szufladami, przez co się psują. Ech... Koniecznie po skończonym montażu pokaż zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety jak wam to wytłumaczyć - nie porównujcie kuchni z Ikea i kuchni z potężnych firm i kuchni robionych przez stolarzy , jako jednostkowe zlecenia > Są różne warianty za i przeciw > Pierwszy za to cena z kuchni robionych masowo > druga na Nie jakość płyt

 

więc każde nietypowe rozwiązania są to koszty >

 

|Do osób próbujących wykonać kuchnie samodzielnie : Aby napisać ,iż wasze kuchnie są pięknymi i poprawnie wykonanymi kuchniami , należy się mocno zastanowić >

 

Nie neguję waszych zdolności ,ale proszę aby choć jedna z osób napisała mi jak samodzielnie w warunkach domowych chce wykonać kuchnie > W jaki sposób mają wyglądać zmontowane szafki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za moją kuchnie wahała się z tego co pamiętam od 18 (to akurat była troche podejrzana spelunka ;) ) do ponad 50 tys.

wszędzie założenia do wyceny identyczne.

właściwie poza ceną robocizny i upustem w hurtowniach meblowych kuchnie różniły się głównie marżą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ta marża to właśnie pole do negocjacji;)

mnie dopiero czeka rajd szlakiem "wykonawców" kuchni

ale zaczyna mnie to lekko przerazac :/

 

pepejeans - dlaczego przerażać ???? - jeżeli Ciebie stać na taką półkę kuchni jaką zaproponuje Tobie salon czy też stolarz, to nie ma lęku .Lecz jeżeli bedziesz miała wysokie wymagania, to wykonasz ją sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety jak wam to wytłumaczyć - nie porównujcie kuchni z Ikea i kuchni z potężnych firm i kuchni robionych przez stolarzy , jako jednostkowe zlecenia > Są różne warianty za i przeciw > Pierwszy za to cena z kuchni robionych masowo > druga na Nie jakość płyt

 

więc każde nietypowe rozwiązania są to koszty >

 

|Do osób próbujących wykonać kuchnie samodzielnie : Aby napisać ,iż wasze kuchnie są pięknymi i poprawnie wykonanymi kuchniami , należy się mocno zastanowić >

 

Nie neguję waszych zdolności ,ale proszę aby choć jedna z osób napisała mi jak samodzielnie w warunkach domowych chce wykonać kuchnie > W jaki sposób mają wyglądać zmontowane szafki itp.

 

Ja tez się nad tym zastanawiam, bo przecież dobra piła czy zagłębiarka(festool) to koszt minimum 5 tyś,a to tylko połowa narzędzi, więc jeśli ktoś nie chce zapłacić za kuchnię około 20 tyś, to kupi sprzęt za 5 tyś?

No bo niby jak wykonać kuchnię wyrzynarką z castoramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez się nad tym zastanawiam, bo przecież dobra piła czy zagłębiarka(festool) to koszt minimum 5 tyś,a to tylko połowa narzędzi, więc jeśli ktoś nie chce zapłacić za kuchnię około 20 tyś, to kupi sprzęt za 5 tyś?

No bo niby jak wykonać kuchnię wyrzynarką z castoramy?

 

:) jedna osoba co , racjonalne ma podejście do życia :) i nie chodzi Tu o to ,ze stolarz narzuca koszty względem maszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ma się w domu "złotą rączka", która dodatkowo posiada narzędzia, to MOŻE przy niedużych wymaganiach względem mebli kuchennych coś da się wymodzić....

moim zdaniem 10tys. za niedużą kuchnię (lakier + blum + magic corner) to byłaby całkiem przyzwoita cena.... ( przynajmniej w mojej okolicy).

widziałam też ostatnio kuchnię, nie małą, w okleinie połysk i drewnopodobnej, okucia "noname", (szuflady, zawiasy bez domykaczy), blat gotowy, która kosztowała 5tys.

jakoś nie mogę sobie wyobrazić, np. oklejania pcv'ką pociętych płyt, w warunkach domowych, przez amatora. generalnie uważam, że wykończenie detali w meblach jest bardzo istotną sprawą, że o właściwym montażu i spasowaniu nie wspomnę...no nie wiem, ale jakoś tego nie widzę, ale kieruję się wyłącznie własnym wyobrażeniem nt, jakości wykonania takich mebli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz

sam wykonałem jedna kuchnię tu gdzie obecnie mieszkam - liczyła sie cena i zapłąciłem za materiały ... 1300zł

w kilku miejscach mam niedociągnięcia ale... za podobną stolarz od kolegi wziął 6k

i szczerze ja mam lepiej dopasowaną (mam uskok w postaci komina) aniżeli on - zamarkowanie z jakiejśc badziewnej listwy

a taką kuchnię chcę zrobić chyba sam u siebie

jak mi starczy czasu... :)

http://lh5.ggpht.com/_DFNQLcVpV5g/TKOURwHm16I/AAAAAAAAAK4/i6AUk7nrguU/s640/palisander1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...