Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oczywiście, że można kuchnię zrobić samemu, płytki położyć też, okna wstawić też i wiele innych rzeczy.

Są pewne rzeczy, których nie można zrobić samemu np. wylewki z mixokreta, tynkowanie agregatem.

Czasami jak słyszę słowo fachowiec to mnie ciarki przechodzą, bo później okazuje się że ten fachowiec bierze ludzi z ulicy, albo z innej branży i oni nagle stają się fachowcami.

Nie jestem stolarzem, ale zrobiłem chyba kikadziesiąt kuchni w moim życiu (garderoby też).

Ogólnie w stolarstwie ważna jest matematyka i zdolność widzenia czegoś co dopiero ma powstać oraz oczywiście zdolności manualne.

Przecież nawet te najdroższe szafki składają ludzie (czasami po prostu zwykli ludzie) a większość z forumowiczów ma taki zapał że z góry mają przewagę.

To co jes ważne w przypadku kuchni:

- odpowiedni projekt - to co ma się podobać nam i tylko nam - użytkownikom

- materiały - tu można podzielic na 3 części

1. korpusy szafek - ty jedynie możemy wybrać kolor i okleine, kolor może mieć wpływ na wygląd wewnetrzne ale i zewnetrzny (widoczne boki)

2. fronty - tu mamy pole do popisu, czyli kolor, wzór, materiał itd. - ważne bo na pierwszy rzut oka będzie właśnie widać fronty

3. dodatki - uchwyty, kosze, zawieszki, blaty, rurki, relingi i inne pierdołki

Korpusy ( z gotowych formatek) oczywiście skręcamy na konfirmaty (95% kuchni jest tak robionych, pozostałe 5% to robią fanatycy, tzw. stolarze), ewentualnie dajemy na kołki widoczne połączenia boków.

Wieszamy korpusy, zakładamy fronty, instalujemy dodatki, później regulujemy i się cieszymy dziełem naszych rąk.

Oczywiście opis jest zgrubny i na pewno natrafi się na różne problemy i przeszkody, no i tu ktoś kto wykonuje pierwszy raz będzie się zastanawiał i szukał sposobu wykonania a ktoś z doświadczeniem będzie wiedział z góry jak to zrobić - no i tu jest właśnie największa różnica pomiedzy amatorem a profesjonalistą.

 

 

 

 

pozostałe 5% to robią fanatycy, tzw. stolarze)

 

 

czyli w Twoim rozumieniu przewaga 95% to są poprawnie wykonane kuchnie -proszę abyś pokazał mi na [email protected] te Twoje kuchnie szafy , ale nie jako bryła ,lecz z poszczególnych etapów montażu szafek jak i szaf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolega ze szkoły zrobił kiedyś genialną kampanię internetową promującą zarówno używanie polskich znaków, jak i znaków przestankowych on-line...

to powinno trwać permanentnie

 

anse - miej litość, przecież ta wypowiedź staje się kompletnie niezrozumiała

 

EOT.

 

Duś - wbiłem w translator tekst , który napisałem i powiem że przetłumaczył na polski , bez poprawek :)Ale obiecuję ,z dniem jutrzejszym zapisuję się , na kółko wyrównawcze > i zacznę chodzić do Opery---a tak na marginesie ,jutro jest powtórka Upór w Operze

Edytowane przez ANSE72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monika nie powiem ci co do centymetra ile jest u mnie ale też tak wysoko. chcieliśmy na równi z oknem a okno nam się omsknęło ;)

dlatego właśnie nad lodówką i zmywarką zmieściła się dodatkowa szuflada (co zresztą wyszło już w praniu)

 

'normalny blat' byłby na wysokości poniżej szuflad

http://img261.imageshack.us/img261/6199/dsc41203.jpg

 

efiloc zy możesz dradzic z czego masz blat na wyspie i gdzie zakupiony/zamówiony?

 

 

p.s. poszukuje taniego kamieniarza do wykonania blatów z granitu ma ktoś sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anse

z całym szacunkiem, ale translatory posługują się algorytmami, a używanie języka to jednak proces myślowy. jeśli chcesz być przyrównany do robota, który myśli zero-jedynkowo... to już twój wybór.

a moja uwaga nie miała być złośliwa. twój nick padł, bo kiedyś gdzieś już o tym napomknęłam, że cieżko cię zrozumieć. z reguły piszesz dosyć długie wypowiedzi i nie używasz niemal żadnych kropek i przecinków. nie jestem drobiazgowa, nie czepiam się każdego dobrze czy źle umieszczonego przecinka - ale to naprawdę dodatnio wpływa na odbiór wypowiedzi.

 

@żona m

efilo ma drewniany blat.

mogę ci polecić bardzo dobrego, wielokrotnie sprawdzonego i niezbyt drogiego kamieniarza, ale jeśli nie mieszkasz na wybrzeżu - transport może być pioruńsko drogi. firma nazywa się murkam, siedzibę mają w przodkowie k/żukowa. na miejscu mają profesjonalny park maszynowy i ogromny wybór kamienia - zgłupieć można ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę ci polecić bardzo dobrego, wielokrotnie sprawdzonego i niezbyt drogiego kamieniarza, ale jeśli nie mieszkasz na wybrzeżu - transport może być pioruńsko drogi. firma nazywa się murkam, siedzibę mają w przodkowie k/żukowa. na miejscu mają profesjonalny park maszynowy i ogromny wybór kamienia - zgłupieć można ;)

 

wprawdzie to nie bylo do mnie ale dzieki za namiary :)

teraz jak nastaje powoli zima, czlowiek znowu zaczyna myslec o wykanczaniu wnetrza, podworko musi poczekac do wiosny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'' ale jeśli nie mieszkasz na wybrzeżu - transport może być pioruńsko drogi.''

pewnie by był, bo ja w 2 końcu Polski sie buduję. Może uściślijmy, szukam kamieniarza ze świetokrzyskiego, duże firmy zajmujące się obróbką kamienia , nie chcą zawracać sobie głowy blatami. (oczywiście te do ktorych dzwoniłam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...