Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Z kolorem ścian będzie trudno. Bo w domu wejście, salon, przedpokój, klatka schodowa, korytarz,miejsce jadalniano-śniadaniowe jest w jednym, tym samym kolorze - kremowym- chyba żeby rzeczywiście tak oddzielić kuchnię od reszty?

 

Już sama nie wiem, chyba dziś nie zasnę póki czegoś nie wymyślę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy czarny blat jest zupełnie czarny, czy w jakieś ciapki?

teraz pytam od str. praktycznej.....wyglądać będzie bosssko, ale utrzymać go w czystości ( i dodatkowo, żeby tak wyglądał) to już będzie graniczyło z cudem....no chyba,że coś się będzie na nim działo

btw, kuchnię zawsze można oddzielić kolorem, nawet choćby odcieniem.

Edytowane przez aricia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AJa, na fotkach wfm , fornir jakby trochę jaśniejszy. pytanie, na ile wpływ ma obróbka cyfrowa na ich zdjęciach ??? widziałaś te meble na żywo???

to, co przyjechało do Ciebie jest bardzo ładne! z czarnym blatem będzie wyglądało baaardzo elegancko :D

wizuele sobie odpuść, to fantazja...rzadko pokrywają się z rzeczywistością, maja charakter głównie poglądowy!!!!

ten żółty rzeczywiście jest dyskusyjny....ja na ten przykład ;) widziałabym tam greige, może nawet taki bardziej wpadający w beż niż w szarość, żeby pasował do płytek....btw, wszelkie odstępstwa w wykonaniu, od Twoich o nich wyobrażeń ( o ile nie wpływają bezpośrednio na jakość wykonania itp.) miną w trakcie użytkowania.....wiem z doświadczenia ;)

 

 

bardziej razi mnie ta pusta przestrzeń nad mikrofalą....... tym bardziej ,że ten "nawis" nad nią wygląda dość ciężkawo i przydałoby się coś, co by go podtrzymywało ( choćby wizualnie), np, szafka pociągnięta do góry. można byłoby nawet dać na niego blendę imitującą drzwiczki od szafki. jeżeli licowały by się z dolną częścią...

 

Widziałam próbkę ale wielkości 45 x 45 kawałek dechy i zawierał się w nim kremowy. Próbka była trochę ciemniejsza od tego co na pokazowej stronie wfm. Ale była widoczna różnica pomiędzy kremowym a tym rudawym.

 

Mam nadzieję że miną, bo jak na razie widzę same usterki.

 

Choć cały dom projektowany był przez architekta nie obyło się od nagłych i impulsywnych zmian przez inwestora. Ta belka nad to wynik właśnie takich zmian, nie wygląda to tak jak na projekcie tylko jest w kształcie odwróconej litery L. Tak naprawdę wystaje około 30 cm tego podciągu i ciągnie się przez całą ścianę.

http://img441.imageshack.us/img441/5765/beztytuuubh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolute black niby, ale tak naprawdę wszystko zależy od konkretnej wybranej tafli. ta moja była pełna szarawych, zielonkawych i białawych drobnych ciapek. jest czarna, co to to z całą pewnością, ale ma tą fajną strukturę, na której kropelek nie widać i okruszki się "wtapiają" ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta zwisająca "elka" nadal mi tam mąci : /

jeżeli nie wychodzi w pionie dalej niż zabudowa, to poważnie zastanowiłabym się jednak nad tą pseudokominową zabudową.....

 

ja swój fornir tez widziałam w malutkim kawałku...co do odcienia, to pokrył się z wyobrażeniem...natomiast myślałam,że rysunek będzie zupełnie inny...coś bardziej jak u e-mola....a teraz cieszę się,że nie miałam zawirowań z "trafianiem w słoje;)" (chociaż to było mi oszczędzone, jeżeli chodzi o pracę fakmanów w moim em )

Edytowane przez aricia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niestety jest też ten problem - słoje... w kilku miejscach-w ogóle się nie zgadzają. Ale uważam że mogę przymknąć na to oko, ale ten kolor... ruda czerwień z połączeniem z kremowym, jak na to patrzę to naprawdę się to gryzie. Ale Wam też to połączenie musi nie pasować, skoro sugerujecie zmianę koloru ścian.

 

Niestety, elka dochodzi do okna- 70 cm pomiędzy oknem a ścianą, a zabudowa (piekarnik mikrofala..) ma 60 cm + 3 cm odstępu od ściany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolute black niby, ale tak naprawdę wszystko zależy od konkretnej wybranej tafli. ta moja była pełna szarawych, zielonkawych i białawych drobnych ciapek. jest czarna, co to to z całą pewnością, ale ma tą fajną strukturę, na której kropelek nie widać i okruszki się "wtapiają" ;]

 

Wybór tafli jeszcze przede mną. Ale mam nadzieję że właśnie wynajdę jakiś z drobinkami:) Dzięki za sugestię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyczą na mnie i to z kuchni! :)

 

AJa?! Kuchnia z inspiracji faktycznie ma ciekawszy kolor niż Wasza, ale trudno - z WMF nie wygrasz. Zobacz, ile wybarwień Twojej jabłonki pokazuje images.google.pl - nie dowiedziesz, że zmiana jest > 5%, bo wygląda na to, że ta jabłoń nie ma standardu, do którego można by się odnieść...

 

Do rzeczy: podłoga jest (szkoda, że nie była wybrana biała), meble są, czarny blat zamówiony. Zlew można by wymienić na czarny - o ile płytę masz ciemną... , a potem ścianę zrobić ciemną, zimną? Jak tu:

 

http://www.excellentdesign.pl/uim/galeria/pl/630_0848_big.jpg

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska super zdjęcie!

Płytki na tym zdjęciu wydają mi się lekko kremowe-mieniące się. Nie są całkowicie białe. Nad zlewem jest też biało-kremowy akcent. Tylko czemu to tu super jakoś pasuje a u mnie się gryzie?:(

 

Blat nie jest zamówiony. Jest wpłacona zaliczka ale mogę w każdej chwili zmienić. Cokół pod meblami będzie aluminiowy.

 

Odnośnie koloru i zmiany zlewu - boję się dwóch rzeczy:

po 1 że kuchnia będzie zimna -jest od strony północnej, a chciałam raczej uzyskać efekt jasnej, ciepłej..

po 2 że wtedy płytki kremowe będą jedynym kremowym akcentem, i wtedy w ogóle płytki nie będą z niczym współgrać i będą wydawać się jako "oderwane" od reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...