Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć wszystkim!

Wprawdzie moja budowa jeszcze w powijakach, ale a propo kuchni mam już pewne przemyślenia - też najbardziej pasuje mi zrezygnować z płytek i zostawić farbę.. wpadłam na pomysł taki, zeby ten pas farby nad blatem przykryc przezroczystym szkłem - czy to jest stosowane i w ogole wykonalne zadanie ? (pytam Was doświadczonych w 'kuchennym' temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny! :)

 

Podobają mi się szare kafle, ale pozostała część domu raczej bedzie utrzymywana w ciepłych odcieniach... Więc myśle, że wprowadzenie szarości nie bedzie dobrym pomysłem.

Nad tą bielą też się zastanawiam, choć bardzo mi się podoba takie połączenie bieli z orzechem. Załączam zdjęcie kuchni jednej forumowiczki oraz zdjęcie płytek, które bardzo mi sie spodobały, ceną również kusiły.

Co tym myślicie o takim połączeniu mebli i podłogi?

 

7028_100_3437..jpg

DSC03182..jpg- te w prawym górnym rogu

DSC03183..jpg- te z prawej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam prośbę, w sprawie odległości od ścian,

 

jako pierwszy mebel od ściany będzie na dole stał ppiekarnik w zabudowie a u góry na blacie płyta elektryczna,

i tataj to pytanie: w jakiej odległości od ściany macie wyciętą dziure pod płytę? ile jest cm. blatu po obrzeżach????

 

 

Czy zmywarka wolnostojąca może stać bezpośrednio obok lodówki wolnostojącej? chodzi o temperatury........ i ekonomiczność..... (to że piekarnik obok lodówki to napewno NIE wskazane-tyle wiem)

dzieki dzięki za informacje jak macie u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta mniej więcej na środku - tyle samo od ściany co od brzegu blatu. Czasami lepiej więcej z przodu zostawić miejsca. Noi tu zależy od tego jaką masz płytę - standardowa to koło 53 cm głębokości, a blat to 62 cm. czyli od ściany jakieś 4,5 cm

 

Myślę że nie ma żadnych przeciwwskazań by zmywarka nie mogła stać obok lodówki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane koleżanki od kolorów:)

 

Muszę wybrać sprzęt AGD. Mam pewien dylemat kolorystyczny. Kuchnia, jak już wiecie czerwona z czarnym blatem. Lodówka czarna, piekarnik czarny z elementami inox, płyta gazowa czarna, zmywarka zabudowana z widocznym panelem sterującym inox, mikrofalówka inox. Jaki zlewozmywak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wg mnie wyglądałby czarny.

miałam wcześniej czarny zlew teka z tegranitu. minusem był ociekacz, który był zupełnie gładki ( dzięki czemu wyglądał świetnie) i nic na nim nie schło :(

trochę widać na nim kamień od wody.

miałam też stalowy zlew, co prawda mały, okrągły z fako i nie widziałam żadnych minusów zw. z jego właściwościami.

teraz mam stalowy 1,5 komory z ociekaczem, blanco i MASAKRA!!!!!!!!! wygląda, jakby miał 100 lat i nikt o niego nie dbał!!!! zacieki i kamień były już standardem po tygodniu użytkowania!!!! jestem załamana, chyba będę go po świętach reklamować...mam nadzieję,że nie będę musiała funkcjonować bez zlewu...już jestem przerażona !

dodam,że był czyszczony żółtym domestosem, żadnych odkamieniaczy, ostrej chemii....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy zmywarka wolnostojąca może stać bezpośrednio obok lodówki wolnostojącej? chodzi o temperatury........ i ekonomiczność..... (to że piekarnik obok lodówki to napewno NIE wskazane-tyle wiem)

dzieki dzięki za informacje jak macie u siebie.

 

taki układ mam w obecnym mieszkaniu. lodówka bez-szronowa, zmywarka wolno stojąca. Nie wpływa to na pracę obu urządzeń, wszystko działa jak należy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochane koleżanki od kolorów:)

 

Muszę wybrać sprzęt AGD. Mam pewien dylemat kolorystyczny. Kuchnia, jak już wiecie czerwona z czarnym blatem. Lodówka czarna, piekarnik czarny z elementami inox, płyta gazowa czarna, zmywarka zabudowana z widocznym panelem sterującym inox, mikrofalówka inox. Jaki zlewozmywak?

 

Ja mam czarny(to chyba też tegranit) , i Tobie też polecam.Ładnie się zlewa z czarnym kamiennym blatem,owszem widać czasem kamień od wody,ale czyści się go dobrze i nie wymaga jakiś mocnych srodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wawrzyn105 może polecisz jakąś firmę zlewozmywakową? :)

Z tego co zauważyłam tegranit robi Teka, fragranit- Franke itd. Czy się mylę?

Poszukuję jednokomorowego z ociekaczem. Jaki Ty posiadasz?

Każda firma inaczej nazywa kolor czarny. Nie jestem pewna czy to rzeczywiście czerń czy też bardziej grafit. Proszę o pomoc:)

Edytowane przez KamillaDeMon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilla, ja miałam zlew firmy teka. jak pissałam, byłam z niego zadowolona. nazwy konglomeratów każda firma ma własne. ten mój czarny w teka nazywał się antracyt. był delikatnie kropkowany.

tu masz zlewy teka:

 

http://www.teka.com/html/cat/prod.php?producto=PR-0002075&categoria=CA-0000008&idioma=pl&backto=&nameProd=LUGO%2045%20B-TG&nameCat=Zlewozmywaki

http://www.teka.com/html/cat/cat.php?pag=1&idioma=pl&categoria=CA-0000008&ca=C1-0000022&backto=&catName=Zlewozmywaki

 

po dspodew wklejam fotkę, gdzie kawałek zlewu widać ( w celu poglądowym)

IMG_4487.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilla, zlewy z syntetycznego granitu produkuje też BLANCO, ASTRACAST I VILLEROY&BOCH, przy czym wszystkie z granitu są nakrapiane. Jeśli chciałabyś cos bardziej jednolitego to Blanco ma zlewy z ceramiki, czarne bez kropek, a Astracast ma kompozytowy metallic ROK - czarny metaliczny np. model GEO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...