Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pol naszej kuchni w polowie skonczony ;)

 

http://lh4.ggpht.com/_GUTruojcGdc/TP-b6eob3-I/AAAAAAAAEiI/_xY52m0plHU/s512/2010-12-08%2008.38.49.jpg

 

muszelek ja uwielbiam storczyki;) świetnie wygląda ta tapeta - rozumiem , ze masz tam jeszcze szkło? przyjemna kuchnia- szkoda tylko że te rurki wchodzą w kadr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

wg. mnie zależy od koloru:) jasne są łatwiejsze w utrzymaniu, nie widać "mazów" i kurzu, rysek na powierzchni. za to trzeba bardzo uważać, gdy ma się pomalowane pazurki... wiem coś o tym, bo już mam niebieskie esy-floresy na lodówce....:(

nie wiem, czy teraz nie zdecydowałabym się na fronty pokryte szkłem, bez ramek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszelek ja uwielbiam storczyki;) świetnie wygląda ta tapeta - rozumiem , ze masz tam jeszcze szkło? przyjemna kuchnia- szkoda tylko że te rurki wchodzą w kadr ;)

 

nie tylko wchodza w kadr - szkoda ze wogole tam sa :(

no ale niestety to blok z plyty, wiec duzo rurek na wierzchu a do tego hydraulicy pieknie zrobili podlaczenie grzejnika na widoku :(

 

co do lakieru to taka zlamana biel - fronty z IKEA - jestem z nich mega zadowolona bo wszelkie slady lapek pomontazowych wytarlam zwyklym recznikiem papierowym

 

a plytki na podlodze do NORD CERAM MAGIC GOLDBEIGE 30x60 - w dodatku II gatunek za 40 zl a jest po prostu rewelacyjna (i zupelnie nie widze roznicy z I gatunkiem, ktory kupilismy najpierw, a ze ladnie wyszedl a braklo go do ulozenia i w sklepie juz nie bylo, dokupilismy II gatunek w innym sklepie o polowe taniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam białe lakierowane fronty w kuchni już 3 lata i jestem wciąż bardzo zadowolona. Śladów palców na nich nie widać, trzeba się postarać żeby zobaczyć np ślady po pryskającym tłuszczu. Co jakiś czas przecieram je mokrymi chusteczkami z lidla i to tyle jeśli o sprzątanie chodzi :) kuchnia jest z ikei i absolutnie nic jej nie dolega :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się spytać wszystkich którzy posiadają lakierowane fronty w kuchni, jak one się sprawdzają w codziennym użytkowaniu? Jesteście z nich zadowoleni? I jak z utrzymaniem ich w czystości?

 

Ja mam bordowe fronty i ogólnie jestem zadowolona,wymagają jednak delikatnych szmatek do wycierania(Pani sprzątająca zdążyła mi je juz porysować)Najlepsze jakie znalazłam i polecam to ściereczka z mikrofibry,ale taka gładka "Jan niezbędny" do luster-jest świetna!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszelku bardzo ładna kuchnia.Planuję taką samą (tzn. podobną :-)) tylko z blatami szarymi i mam pytanie.Jak wygląda zamówienie kuchni w Ikei? Czy musimy się ściśle trzymać podanych wymiarów i opierać się o gotowe moduły? Nie zawsze nasze kuchnie się "podporządkują". .... Czy ktoś przyjeżdża na pomiar czy my musimy dostarczyć projekt? A zapytam jeszcze o górne szafki.One zostaną bez uchwytów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie moja kuchnia ;)

 

 

No tak przepraszam za pomyłkę ... cytat mnie zmylił.

 

W takim razie pytanie do muszelka:

 

Napisz proszę jakie dokładnie to szafki z IKEA - jaki model - Abstrakt biały ?? i jaki wymiar ??

I jakie uchwyty do nich planujesz ?

 

Kuchnia ładnie się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszelek zlew tuż przy płycie? eee:confused:

nie boisz się że zalejesz płytę?

Tak mam obecnie w starej kuchni, tak w nowym mieszkaniu byly podlaczone media i chyba tak sie przyzwyczailam (leje wode z kranu od razu do garnka ;)) nie bylo problemu z zachlapywaniem plyty

 

kurcze zjadlo mi posta :( no nic to od poczatku:

 

Atika: dolne drzwiczki to Nexus sredni braz a gora to Abstrakt bialy wlasnie.

Gora mialabyc bez uchwytow ale niestety/stety IKEA zmienila zawiasy w poziomych szafkach na porzadne Blumy i ich wlasne Klik-klaki z Besty nie daja rade bezuchwytowo otworzyc szafki :( ale za to te zawiasy bardzo fajnie domykaja drzwiczki -cos za cos

u nas beda wiec uchwyty Stracket

 

Agi75: no na tym polega Ikea ze wszystko w standardowych wielkosciach ale wybor korpusow ogromny wiec da sie upakowac w kazda kuchnie. Nad ta sie troszke naglowilam, zeby maksymalnie wykorzystac niewielka przestrzen i chyba sie udalo.

Jedna szafka jest podcieta, bo sciana okazala sie krzywa :jawdrop: ciekawe czemu?? natomiast narozna szafka ma wyciety naroznik bo tak upchnelismy te rurki od grzejnika. szafka zlewowa z kolei jest bez plecow i ma podciecie na puszke III fazowa

Takie wiec kosmetyczne zmiany da sie zrobic - ale raczej powinnas dopasowac wymiary do wnetrza, zostawiajac dystansy w naroznikach i na koncu szafek (zeby drzwi/szuflady sie swobodnie otwieraly)

Mozesz sobie oczywiscie zamowic usluge pomiaru w IKEA - ale o ile fajniej samemu poglowkowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agi, jestesmy swieżo po kupnie kuchni z IKEI, kupowaliśmy w Katowicach. może coś pomogę. ikea ma parę opcji usług - dodatkowo płatnych. Można zrobić wszystko samemu lub zapłacić i wówczas zrobi to firma zewnetrzna, z której usług korzysta IKEA. Pomiar pomieszczenia (przed zakupem mebli), można zrobić samemu lub zlecić to firmie (cennik chyba jest na stronie). Szafki mają standartowe wymiary, ale wszystkie luzy mozna zamaskować listwą. Projekt robiłam sama w plannerze Ikei, zapisałam go w bazie, a potem ostateczne poprawki zrobiliśmy juz w sklepie z osoba z obsługi. Zdjęcia naszej wrzuciłam juz co prawda na kątek ikeowski, ale pozwolę sobie je umieścić też tu. Brakuje jeszcze paru rzeczy - listwy podszafkowej, szklanego frontu i wykończenia ściany pod okapem.

Tu troszkę widać zaślepienie szpary między lodówka a ścianą barku, pod barkiem wpasowała się szafeczka na kocie jedzenie. ps. nie patrzymy dalej niż za barek ;-))

 

http://img696.imageshack.us/img696/3082/dsc00849pj.jpg

 

http://img840.imageshack.us/img840/5081/dsc00852x.jpg

 

http://img683.imageshack.us/img683/8902/dsc00865aq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszelek to ja mam jeszcze pytanie - jaka długość górnych szafek ?? bo fajnie wyglądają ;)

Ja własnie planuję Biały Abstrakt na górę a na dół szary.

Szkoda że te górne szafki musza mieć jednak uchwyty :( fajnie wyglądają bez.

 

A do dolnych szafek te klik-klaki będą ok ?? A do zabudowanej lodówki ??

Edytowane przez atika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...