Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Nic nie jest za blisko - to tylko złudzenie:rolleyes: ... a tak poważnie próbowałam wszelkich opcji - ze zlewem pod oknem : nie miałabym blatu roboczego , okno by się nie otwierało i to nie przez baterie ale już przez sam zlew - próbowałam ze zlewem jak najdalej z lewej strony : kompletne porażka - tak musi być inaczej po prostu byłoby gorzej - a tak jest OK - mało tego ...jest bardzo OK -od płyty( a zachciało mi się z 5 palnikami - z WOK-iem) mam 20 cm na dole i 50cm u góry do komory zlewu .

 

Tak - okno nie otwiera się na oścież ale tak na 3/4 - do umycia i wywietrzenia starczy ( a otwiera się jeszcze od góry) a drugie okno otwiera się " całkowicie".

Próbowałam wybierać najlepsze warianty rozwiązań - mam nadzieję że mając problemy ze wszystkimi rurami - to kuchnia w bloku - udało mi się wybrać wariant najlepszy w danej sytuacji...

Mam chociaż kawałek blatu roboczego i ....krojąc i siekając mogę "wyglądać" przez okno...

Blat - to JUTA BEŻOWA D7708 SM a fronty to PALISANDER modyfikowany z Wiecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo dziękuję Wszystkim za miłe słowa :smile:

Morlena, Katrinn, Pola

front to orzech amerykański ( zmienia kolor, z czasem ciemnieje) okleina naturalna

blaty to Corian, kolor raffia

Farmi

trzecie zdjęcie to słupek w kolorze kości słoniowej,

sprzęty (wedle uznania) ja mam ustawione kolejno;

-lodówka-parowar- kawiarka-piekarnik z funkcją mikrofali ( rewelacja !)

Okno- jedna połowa otwiera się w całości,druga do połowy, ale to zupełnie mi nie przeszkadza i tak myję szyby z zewnątrz domu :)

Opis rozmieszczenia kuchni jest we wcześniejszym moim poście ze zdjęciami.

Dla mnie jest ono bardzo dobrym rozwiązaniem i jestem bardzo zadowolona :)

Bardziej szczegółowo można pisać na priv

Edytowane przez mirka23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirka!

Wspaniała kuchnia! Takie kolorki lubię. Bardzo Cię proszę napisz co to za krzesła, jaki kolor obić, producent. A stół?

 

Pomocy!

Proszę o radę dotyczącą moich projektów kuchni. Co poprawić? Mam niewiele czasu. Kuchnia jest otwarta na salon, jest też jadalnia w wykuszu obok kuchni (po prawej).

Fronty na dole to ma być orzech amerykański (nie tak jak na tym projekcie). Jakie dać płytki na podłogę i nad blaty kuchenne? Szafki u góry to lakierowany MDF jasny kremowy kolorek.

Pozdrawiam DUŚ, JAKSIE, EFILO i inne wspaniałe forumowiczki, które doradzały mi w sprawie łazienki. ODEZWIJCIE SIĘ TAKŻE W TEMACIE MOJEJ KUCHNI. Z GÓRY DZIĘKUJĘ. POZDRAWIAM.

2 projekt kuchni foto 1.jpg

2 projekt kuchni foto 2.jpg

3 projekt kuchni foto 3.jpg

2 projekt kuchni foto 4.jpg

Edytowane przez Marmichkon
brak fotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AniutaJ - spóźniona odpowiedź, mam nadzieję że się przyda. Tak jak mówiłaś - szafka narożna 60x120, z panelem maskującym, koło szuflad nie ma już panela, grubość tego jednego daje malutki dystansik pozwalający na bezkolizyjne otwarcie szuflad.

http://img580.imageshack.us/img580/3407/dsc00870c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirka 23 , Ja mam pytanie do Ciebie.Jak sprawdza się piekarnik z mikrofalą? czy jest to funkcjonalne?Napisałaś w nawiasie REWELACJA

Jakiej firmy masz to urządzenie? Ktoś kiedyś napisał, ze podgrzanie kakao w w takim urzadzeniu jest wręcz niemożliwe bo napój pachnie zapiekanką robioną chwilę wczesniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Malkul! Widzę, że będziesz miał domek bardzo pokrewny z moim...tzn. wygląd zewnętrzny :-)

 

Mirka a czy nie myślałaś , żeby ten czarny pas z piekarnikiem kawiarką itp. przeciągnąć jeszcze na bok szafki , do samej ściany?Efekt wbicia czarnego prostopadłościanu w białą bryłę....

Edytowane przez joliska
Scalenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniamar - to PANELE ;)

plytki 'drewnopodobne' mam w lazience, ale w innym odcieniu (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100130-%C5%81AZIENKI-NASZE-!!!!!!/page269)

 

 

Dzięki za odpowiedź. :lol2::lol2::lol2::lol2:

 

Ja właśnie szukam płytek w takim odcieniu, bo nie chcę mieć w salonie z kuchnią jasnej terakoty. Odnośnie paneli nie boisz się, że woda Ci je zniszczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniamar jakos specjalnie sie nie przejmuje

po pierwsze - panele sa wymienialne ;)

po drugie - w poprzednim mieszkaniu tez mialam panele i nigdy nie udalo mi sie tak zalac kuchni, zeby sie zniszczyly ;)

kapieli w zlewie nie zazywam ;)

a co do gresu - z tego co pamietam to z tej serii co mam w lazience byl tez ciemniejszy oddcien, a juz na pewno grespania escandinavia, np. http://www.e-plytki24.pl/index.php?products=product&prod_id=933

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z annNs2 odnośnie paneli - ja tez planuję w kuchni panele bo płytek mam już dość. Założyliśmy dość jasne z jasną fugą, którą w zasadzie chyba powinnam szorować szczoteczką do zębów, bo, jak to w kuchni, ciągle coś w nią włazi i przez to podłoga wygląda na niedomytą.

U mnie w pracy w 2 galeriach wystawienniczych są od 7 lat panele i bardzo dobrze się sprawdzają - przeżyły nawet wystawę florystyczną z cieknącą wodą. Trzeba po prostu wybrać panele dobrej jakości (najlepiej typu AC4). Generalnie poza wiatrołapem, kotłownią i łazienkami płytkom mówię zdecydowanie nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...