Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mam wielką prośbę , czy ktoś z was spotkał się z forum na temat mebli z frontami lakierowanymi na wysoki połysk ,bardzo mi się podobają i wiem że mogą być uciążliwe w utrzymaniu czystości ale wmawiam sobie że może nie jest tak źle widzę często wasze piękne kuchnie też w połysku chciałabym poczytać coś więcej na ten temat waszych opinii ,tak więc jeśli da mi ktoś jakieś namiary to z góry bardzo dziękuję:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wielką prośbę , czy ktoś z was spotkał się z forum na temat mebli z frontami lakierowanymi na wysoki połysk ,,

 

Śmieszne :D Myślę, że dobre 90% spotkało się z takimi frontami, a pewnie z połowa ma je w domu?

 

Ja np. mam. Co chcesz wiedzieć. Od razu mogę napisać, że lakierowane fronty to chyba najlepsza rzecz jaka mi się trafiła w mieszkaniu. Rewelacja do potęgi. Mam lakier w kuchni i łazience. Ten kto powiedział ci, że trudno je utrzymać w czystości nigdy lakierowanych frontów nie miał!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super że odpisałaś iże masz takie meble bo w tym tygodniu muszę się zdecydować , chodzi mi o to czy faktycznie widać na nich wszystkie ślady użytkowania ,a mam zamiar co dzień coś tam gotować czy faktycznie co dzień czeka mnie szmatka i specjalny płyn do czyszczenia ,bo jak nie to widać straszne mazy (dolne fronty mają być brązowe, a górne wanilia)czy po prostu widać jakieś tam zabrudzenia które jakoś szczególnie nie przeszkadzają,wiadomo że gdyby to była kuchnia matowa pewno też by się każdy dopatrzył jakichś małych czy większych tam zabrudzeń ,najważniejsze pytanie czy musisz i jak często czyścić swoją kuchnię, nieraz się spotkałam z opinią że tylko mazy imazy!!! koszmar:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danka01, również mam lakierowane fronty w kuchni, co prawda od niedawna (miesiąc), ale jestem mega zadowolona. Bardzo szybko się je czyści, wystarczy przetrzeć zwykłą, suchą szmatką. W poprzednim mieszkaniu miałam fronty z mdf-u matowego i to była masakra - brudziły się co prawda wolniej, ale nigdy porządnie ich nie doczyściłam - po mokrej/wilgotnej szmatce zostawały smugi, sucha nie dawała sobie rady ani z plamami, ani z tymi smugami. Mazy po czyszczeniu zostają na frontach matowych, nie lakierowanych! Fronty w kuchni czyściłam raz, teraz czeka je drugie czyszczenie (czyli wychodzi raz na 3-4 tygodnie), co kilka dni przecieram pojedyncze paluchy, ale nie jest to jakoś bardzo uciążliwe czy widoczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fronty matowe i nie wyobrażam sobie lakierowanych, bo właśnie czyszczenie tych paluszków, by mnie rozwaliło. Natomiast na matowych nic nie widać, natomiast jak się ubrudzą to czyści się rewelacyjnie i żadnych smug, ani mazów nie ma. Ja zdecydowanie polecam mat :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę obalić wszystkie moty na temat frontów lakierowanych. Może niech ci co ich nie mają i nie mieli niech się nie wypowiadają na ich temat.

Mam fronty lakierowane od czerwca. W łazience bordowe, w kuchni białe. Jest to najlepsze co mam w mieszkaniu. Czyści się rewelacyjnie. Przecieram szmatką wilgotną lub mokrą. Schodzi o razu. Nie wiem o jakich smugach mówicie. Ja takowych nie mam, przynajmniej ich nie widzę. Lakier to jedna z najlepszych decyzji jaką podjęłam i kiedyś jak wybuduję dom to też na pewno dam lakier.

 

Co więcej mam biały lakierowany gres w kuchni, z białymi fugami. j.w. czyści się świetnie, nic na nim nie widać, ani brudu, ani smug.

 

W przyszłości też dam lakier tam gdzie będę mogła.

 

Nie wiem co jeszcze mogę napisać na temat lakieru - jak dla mnie bomba.

 

Co do matu. Miałam 3 lata w starym mieszkaniu. Nigdy więcej. Doczyścić tego nie można, widać wszystko. Miałam gładki mat - kolor pomarańcz. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fronty matowe frontom matowym nierówne :). Najgorszy jest mdf, a zaraz po nim matowy, ale "śliski", idealnie gładki fornir. Nie wiem, jak to wyjaśnić, wiem natomiast, że taki fornir w swojej ofercie ma BRW, Atlas, Bergmann (zresztą to to samo) oraz Rust. Czyściłam kilkakrotnie kuchnię u rodziców (mają połączenie tych gładkich frontów matowych z frontami w lakierze) i zdecydowanie szybciej czyściło mi się lakier (choć to fakt - był bardziej ubrudzony).

 

BTW u mnie widać paluchy, bo nie mam standardowych uchwytów, o czym z narzeczonym czasami jeszcze zapominamy, zamykając lodówkę :) Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monikaa, basia228, to samo co Wy o lakierowanych, ja mogłabym powiedzieć o matowych. Jeden front, czarny, mam w lakierze i widać tam każdy palec, a na macie (białe fronty) zupełnie nic - nie rozumiem zatem dlaczego u Was mat był trudny w utrzymaniu. Mój czyści się rewelacyjnie, nie mam żadnych zarzutów!!!

 

Edit: moje fronty to właśnie mdf lakierowany na matowo, a uchwytów nie mam w ogóle

Edytowane przez ragazza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilona masz rację. Oczywiście mat matowi nierówny. Moja mama ma najtańszą kuchnię z brw. Mat ale taki jakby struktura drewna i tam faktycznie nic nei widać. Nie wiem czy kiedykolwiek czyściła fronty.

My natomiat mieliśmy gładki pomarańcz, chyba jakąś folię lub okleinę - nie wiem. Wiem tylko, że to był koszmar.

 

A fronty lakierowane nie mają żadnych wad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ragazza zapewne przyczyną jest kolor...mogę przyjąć do wiadomości, że na białych matowych paluchów nie widać, tak samo jak na białym lakierze. Ale na moim matowym pamaranczowym paluchy i nie tylko było widać i co gorsza nie dało ich się usunąć.

 

Dla przykładu boki mojej kuchni mam matowe-kolor grafit, każde przeciągnięcie szmaty zostaje, widać wszystko. To samo na szafie w przedpokoju, fornir wenge, porażka - nigdy więcej. Natomiast u córki białe meble, matowe Ikea i tam oczywiście nic nie widać.

 

Dużo zależy jak nie wszystko od koloru. Ale w lakierze każdy kolor jest dobry. Przynajmniej dla mnie, Chciałabym mieć wszystkie meble w lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podzielam zdanie co do lakieru białego :yes:- nic na nim generalnie nie widać - tylko pod światło, czasami a i to szybko się czyści :)ale zupełnie inaczej jest z czarnym lakierem, przynajmniej z tym z którym miałam do czynienia, baaardzo szybko się brudził - ale i szybko czyścił a z białego mdf a dokładnie z moich drzwi dużo gorzej wszystko schodzi:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mat matowi nie równy, zależy jaki materiał, teraz mam w kuchni jakąś okleinę czy coś takiego, czyści się fatalnie. Moja przyszła kuchnia jest w większości w białym lakierze ale część w szarym perłowym. Specjalnie wzięłam ten perłowy bo macałam próbki w sklepie i nic na tym nie widać, na szarym lakierze bez tej perły widać było paluchy, niestety. Monika ja tak jak ty uważam, że im mniej chemikaliów tym lepiej, pod każdym względem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...