Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kochane koleżanki,

mam dylemat co do lodówki w mojej kuchni. Planowaliśmy wolnostojącą czarną lodówkę, jak najwyższą. Wczoraj dostałam do akceptacji ostateczny projekt i pan namawiał mnie na zabudowę lodówki. Powiedział, że wolnostojąca będzie odstawała od słupka z piekarnikiem, że zabudowa będzie wyglądała bardziej "gładko", będzie w sumie tworzyła całość z meblami.

Tyle, że czarna lodówka miała być pewnym akcentem w naszej kuchni, ale teraz już sama nie wiem co powinnam zrobić. Proszę, podpowiedzcie mi coś w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie czy zalezy Ci bardziej na wyglądzie (wtedy opcja z zabudowaną lodowką) czy na pojemnosci (wtedy wolnostojąca)

lodowki zabudowane mają duzo mniejszą pojemnosc i wiem z doswiadczenia znajomych, ktorzy robią wieksze zakupy np. raz na tydzien, ze lodowka zabudowana jest stanowczo za mala...

osobiscie jestem codziennie w sklepie, bede miec osobną spizarke i chlodziarko-zamrazarke w piwnicy, wiec z pewnoscią w kuchni bede miec w zabudowie...

 

wszystko zalezy jak kto żyje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało danych. ja będę miała w zabudowie bo chciałem jednolicie, akcentem będzie prawie 4m laminowanej powierzcni pomiędzy szafkami stojącymi i wiszącymi (zalaminowane zdjęcie koniczynek). ja tam uważam że jakiś akcent, odcięcie powinno wystąpić. może to być lodówka...ale nie musi. ale na pewno jak masz mało miejsca w kuchni to nie wystawiaj drzwiczek lodówki "do przodu"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Mam dwa pytania dotyczące urządzenia kuchni:

Jaki proponujecie kolor blatu do kuchni : dół szafki koloru czerwonego, góra koloru czarnego?(lakier)

Drugie moje pytanie dotyczy lodówki. Niestety nie jest ona do zabudowy ale jest nowa i niestety biała, co można z tym fantem zrobić bowiem będzie ona pasować do nowej kuchni jak g... w lesie?:bash:

Z góry dziękuje za odpowiedź

 

Kochana, powiem Ci, że lakiernik samochodowy wziął od mojej koleżanki 300 zł za pomalowanie białej lodówki na czarno. Lodówka miała wysokość 192 cm.

Edytowane przez KamillaDeMon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamillaDeMon moim zdaniem powinnaś wybrać to co Ci się podoba czyli czarną, wysoką lodówkę wolnostojącą. Patrząc na Twój projekt myślę że będzie bardzo dobrze wyglądać w Twojej kuchni. Poza tym jak przyjdą święta nie będziesz się wkurzać że nie ma gdzie żarełka upchnąć ;) Ja bym dodała jeszcze półkę nad lodówką bo mierzi mnie takie puste miejsce nad.

Możesz podać wymiary kuchni i model lodówki jaki wybrałaś? Moja wstępna wizja kuchni jest bardzo podobna do twojej tylko u mnie czerwone fronty są białe ;] i też myślę nad czarną lodówką w formie akcentu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie firmowym Lupusa w Rzeszowie wypożyczyliśmy duże kawałki blatów za kaucją i na gotowych mebelkach już zamontowanych w kuchni najlepiej nam się dobierało kolor i strukturę. Blat ponad 4m wyniesie nas około 450 zł, wycięcie 2 otworów pod zlew i indukcje 50 zł , + montaż i transport. w sumie jakieś 700 zł. W salonie gdzie zamawialiśmy meble za ten sam blat chcieli nas skasować 2300zł, a najtaniej co znaleźliśmy po sklepach z meblami to koszt 1900 zł. Trochę kasy więc zaoszczędziliśmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądając kuchnie z lodówkami niezabudowanymi, wystają tak jakby przed szereg, nie licują się z zabudową. nie wiem czemu, może jest to związane z systemem otwierania drzwi? oglądając twoj projekt nie mam zdania co do lodówki, ale na pewno podciągnęłabym nad lodówką jakąś szafkę tak by wysokość mebli w całej kuchni była taka sama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a721e73f36ef603.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a721e73f36ef603.html

 

misiakulka, jak to nie wystawiać drzwiczek "do przodu"?

 

Czy to jest projekt Twojej kuchni. Jestem na nie, przynajmniej dla mnie.

 

Zdecydowanie za ciemno.

Po drugie uchwyty dałabym w jednej linii, w poziomie we wszystkich szafkach.

Po trzecie aż się prosi o szafkę nad lodówką.

Po czwarte: nawet wrogowi nie życzę zlewu w rogu na 90 stopni - miałam, używałam i nigdy więcej!!!

Po piąte obniżałabym piekarnik o najwyższą szufladę, według mnie piekarnik na wysokości blatu to trochę za wysoko.

 

Na razie tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest projekt Twojej kuchni. Jestem na nie, przynajmniej dla mnie.

(...)Po piąte obniżałabym piekarnik o najwyższą szufladę, według mnie piekarnik na wysokości blatu to trochę za wysoko.

 

Mi się wydaje że piekarnik jest na odpowiedniej wysokości. Przecież chodzi chyba o to żeby nie musieć się schylać aby dojrzeć czy np ciasto ładnie rośnie ;) no ale może ja się nie znam bo nigdy tak umieszczonego piekarnika nie miałam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czwarte: nawet wrogowi nie życzę zlewu w rogu na 90 stopni - miałam, używałam i nigdy więcej!!!

 

A ja tak będę miała i nie wiem co z tym fantem uczynić :( ustawiliśmy tak specjalnie, dopłaciliśmy za to, Pani od developera wyrysowała nam ścięty, skośny róg do tego, poszliśmy do stolarza i co się okazało? NIE DA SIĘ :( teraz to już po ptokach... myślę żeby kupić coś takiego http://deante.pl/products/287/product.jpg i tym zlewozmywakiem w stronę rogu. A co konkretnie Ci przeszkadzało w tak umieszczonym zlewie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...