Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja tak będę miała i nie wiem co z tym fantem uczynić :( ustawiliśmy tak specjalnie, dopłaciliśmy za to, Pani od developera wyrysowała nam ścięty, skośny róg do tego, poszliśmy do stolarza i co się okazało? NIE DA SIĘ :( teraz to już po ptokach... myślę żeby kupić coś takiego http://deante.pl/products/287/product.jpg i tym zlewozmywakiem w stronę rogu. A co konkretnie Ci przeszkadzało w tak umieszczonym zlewie?

 

Poprostu jest bardzo niewygodnie, bardzo. My mamy zlew w rogu ale róg ścięty, szerokość szafki to 45cm i jest normalnie. Jeżeli juz musi być w rogu prostym to pod warunkiem, że część w której się zmywa jest na prostym blacie, a ta druga w rogu.

 

Jestem ciekawa dlaczego nie dało się zrobić skośnego rogu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kochane koleżanki,

mam dylemat co do lodówki w mojej kuchni. Planowaliśmy wolnostojącą czarną lodówkę, jak najwyższą. Wczoraj dostałam do akceptacji ostateczny projekt i pan namawiał mnie na zabudowę lodówki. Powiedział, że wolnostojąca będzie odstawała od słupka z piekarnikiem, że zabudowa będzie wyglądała bardziej "gładko", będzie w sumie tworzyła całość z meblami.

Tyle, że czarna lodówka miała być pewnym akcentem w naszej kuchni, ale teraz już sama nie wiem co powinnam zrobić. Proszę, podpowiedzcie mi coś w tej kwestii.

 

Też chciałam taką fajną dużą pojemną lodówkę wolnostojącą - moje marzenie eh ! ale ...

po pierwsze estetyka kuchni- do bani ! o niebo lepiej wygląda taka zwarta bryła,

po drugie już w trakcie użytkowania nie przeraża mnie brak miejsca w lodówce (5-cio osob. rodzina)

lodówkę mam AEG , jedna z większych pod zabudowę (bez zamrażarki)

Zamrażarkę mam osobno w zabudowie kuchennej,

Widzę ze zdjęcia obok jest piekarnik, można linię lodówki ładnie pociągnąć od blatu i piekarnika

Mikrofala nad piekarnikiem może być trochę za wysoko :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu jest bardzo niewygodnie, bardzo. My mamy zlew w rogu ale róg ścięty, szerokość szafki to 45cm i jest normalnie. Jeżeli juz musi być w rogu prostym to pod warunkiem, że część w której się zmywa jest na prostym blacie, a ta druga w rogu.

 

Jestem ciekawa dlaczego nie dało się zrobić skośnego rogu?

 

Niewystarczająca odległośc od płyty indukcyjnej :( z drugiej strony może za mało się wykłociliśmy, między lodówką a płytą jest aż 40cm, moim zdaniem niepotrzebnie tak dużo...no ale doszliśmy do wniosku że projektant u stolarza się najlepiej na tym zna. W takim razie postaram się jak najbardziej wyciągnąć zlew z tego rogu, mam na to szafkę 105cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofala nad lodówką na pewno będzie za wysoko. Poza tym ja bym trzymała się własnej wizji. My nawet nie myśleliśmy o zabudowie lodówki, nie chcieliśmy tego i kupiliśmy wolnostojącą, 2 metrową i mała jest. Przy dużej imprezie bardzo mało rzeczy się mieści. Ładna lodówka może być ozdobą kuchni, np. czarna :)

Nasza lodówka wystaje poza blat na grubość drzwi, nawet tego nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirka23 nas jest w rodzince dwoje i jedno w drodze:) więc myślę, że nie ma dramatu. Muszę sobie chyba porównać pojemność tej do zabudowy z wolnostojącą.

Niestety musi być to lodówko-zamrażarka. Nie mamy miejsca na zamrażarkę oddzielnie a życia bez niej sobie nie wyobrażam.

Mikrofalę nad piekarnikiem mają moi rodzice i jest OK, więc o to się nie martwię.

 

Dzięki Moniko, skoro mówisz, że wizualnie to odstawanie lodówy nie wygląda źle to pewnie zostanę przy wolnostojącej, czarniutkiej ładniutkiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamillaDeMon moim zdaniem powinnaś wybrać to co Ci się podoba czyli czarną, wysoką lodówkę wolnostojącą. Patrząc na Twój projekt myślę że będzie bardzo dobrze wyglądać w Twojej kuchni. Poza tym jak przyjdą święta nie będziesz się wkurzać że nie ma gdzie żarełka upchnąć ;) Ja bym dodała jeszcze półkę nad lodówką bo mierzi mnie takie puste miejsce nad.

Możesz podać wymiary kuchni i model lodówki jaki wybrałaś? Moja wstępna wizja kuchni jest bardzo podobna do twojej tylko u mnie czerwone fronty są białe ;] i też myślę nad czarną lodówką w formie akcentu :D

 

Lodówka SAMSUNG RL41HCSW - czarna a wymiary kuchni dopiszę za godzinkę, bo właśnie wybieram się do mieszkanka zobaczyć jak idzie ekipie.

Korozja, też myślałam o białych frontach, ale mąż wolał czerwone, które były moją pierwszą myślą i tak już zostało.

Półkę nad lodówką wolnostojącą zdecydowanie mi odradzano. Lodówka nie będzie się w ogóle zgrywała z meblami więc dając półkę nad może to wyglądać jeszcze dziwniej.

Edytowane przez KamillaDeMon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest projekt Twojej kuchni. Jestem na nie, przynajmniej dla mnie.

 

Zdecydowanie za ciemno.

Po drugie uchwyty dałabym w jednej linii, w poziomie we wszystkich szafkach.

Po trzecie aż się prosi o szafkę nad lodówką.

Po czwarte: nawet wrogowi nie życzę zlewu w rogu na 90 stopni - miałam, używałam i nigdy więcej!!!

Po piąte obniżałabym piekarnik o najwyższą szufladę, według mnie piekarnik na wysokości blatu to trochę za wysoko.

 

Na razie tyle :)

Z uchwytami masz całkowitą racje. Trzeba nanieść poprawki.

Szafka nad lodówką odpada. Tam mamy halogen poza tym będzie bardziej rzucała się w oczy niespójność lodówki z reszta mebli.

Zlew nie będzie służył do zmywania - będzie zmywarka.

Natomiast z piekarnikiem sprawa wygląda tak jak wspominałam - moi rodzice tak maja i super się to użytkuje.

Co do kolorystyki - to już jest kwestia indywidualnego gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestą gustu i pewnym upodobań i przyzwyczajeń ale skoro pokazuje się zdjęcie na forum publicznym, trzeba liczyć się z jego oceną.

 

Napisałam co dla mnie jest na nie.

 

 

Moim zdaniem nie.

 

 

Żeby to było tak oczywiste i proste :D Idąc tym rozumowaniem zlewu mogłoby w ogóle nie być.

 

 

Oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja miałam w starej kuchni, szafkę nad lodówką i źle to wyglądało :( dlatego w nowej kuchni jest zupełnie inne rozplanowanie :)

W zaplanowaniu kuchni trzeba uwzględnić wiele czynników, ale funkcjonalność i estetyka musza być i koniec, bo będziemy później żałować że to, że tamto, źle i to w nowej kuchni !! Lepiej uczyć się na cudzych błędach, znacznie mniej to kosztuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i tak wygląda niedobrze ;) Choć gdyby lodówka była czarna, to szafka mogłaby być.

 

Co do piekarnika, ja też mam spód na lini blatu i choć nie jestem wysoka, bardzo mi ra wysokość odpowiada. Ale ja mam mikrofale obok piekarnika, nie nad.

 

Dla mei ta kuchnia jest znyt "mocna" i ciemna. No ale to subiektywne.

Nie podibają mi się też w nowowczesnejj kuchni narożne wiszące półeczki i widoczny panel zmywarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaksie ale jednak coś trzeba wybrać. W sumie chodziło mi o całkiem inna poradę, ale może i te przemyślenia kiedyś komuś posłużą.

Co miałam na myśli z widocznym panelem zmywarki... hmm... Otóż chciałam dodać trochę inox-u we frontach :) Piekarnik będzie tez czarny w elementami inox-u, uchwyty w inox-ie, mikrofala jest w inox-ie. Nad zlewozmywakiem się jeszcze zastanawiam. Płyta gazowa na pewno czarna a panel okapu również inox.

 

Dzieki wszystkim za odpowiedzi i porady. Wiedziałam, ze mogę na Was liczyć :)

Edytowane przez KamillaDeMon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak samo myślałam przed zrobieniem kuchni. Chciałam zmywarkę z odkrytym panelem, żeby było widać guziczki i inox, brrr nie wiem co ale coś tknęło mnie, żeby zrobić zakryty, ufff. Naprawdę przynajmniej dla mnie różnica kolosalna na rzecz zakrytego panelu. Mam nadzieję, że innym przydadzą się te wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...