Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

To może ja się wtrącę z moim zdaniem, a jest one takie, że zupełnie nie podoba mi się umiejscowienie piekarnika! Nie dość, że kłopotliwe korzystanie, to jeszcze ta ściana - cała brudna?! Nie podoba mi się też umiejscowienie płyty całkiem z brzegu. Uzasdanienie j.w.

Blat jest dłuższy niż ta szyba czy co to tam jest na ścianie.

 

Poza tym ok. Fajne podświetlenie, fajna lampa. Dużo nie widać, bo zdjęcia nie są dobrej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"-
Mieliśmy też szczęście że sprzęty wychodzą nam w ...spiżarce i stąd brak kratek

Spiżarka natomiast powstała z kolejnej starej łazienki...

 

hm nie masz się co puszyc < gniewać > czyli rozumiem ze odprowadzenie < wentylacja > jest TYLKO gdzie jest CYRKULACJA

 

 

Natomiast odnośnie Twojej osoby nic nie napisałem , ponieważ nie jest to tematem rozmowy . Więc nie wiem dlaczego , tak się zachowujesz ?

 

 

zadałbym Tobie wiele pytań , lecz chyba są one zbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że piekarnik jest wygodny w użytkowaniu i żadnej brudnej ściany nie mam.Korzystam z niego bardzo często.

 

Nie wierzę ale co tam :)

 

Odnośnie płyty to mi odpowiada takie umiejscowienie i proponowano mi na środku [/QUOTe]

 

Mi, by nie odpowiadało ale ok.

 

Co do blatu to wybaczcie wszyscy ,bo myślałam że chodzi wam o licowanie z przodu mebli ,a ten kawałek faktycznie musi się licować i będzie!!!

Mnie tez razi i czekam na poprawkę.

 

No :)

 

Rozumiem że wszyscy wypowiadający się w wątku kuchennym ,mają idealne kuchnie?

 

Oczywiście!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebom , spewnościa tak , ponieważ nie masz innego porównania

 

O to mi chodzi-skąd możesz wiedzieć że nie mam porównania?

 

Na pytania chętnie odpowiem i nie jestem osobą typu obrażalska ..heh

 

Muszę chyba pokazać lepsze zdjęcia i w miarę całej kuchni ,wtedy odbierzecie ją inaczej.

Każdy pokazuje i komentuje co i jak chce.

I oto w tym wszystkim chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie podczytuję ten wątek, ale dzisiaj po prostu nie wytrzymałam! Muszę w końcu zapytać, czemu ma służyć krytyka wyrażana przez niektóre osoby na forum? Czy jest to:

 

- chęć udowodnienia swojego profesjonalizmu?

- chęć udowodnienia, że moje rozwiązania/pomysły/MOJA KUCHNIA jest najlepsza?

- chęć dowartościowania się?

- a może chęć dokopania osobom, które pokazują tutaj swoje wnętrza?

 

Ja również odważyłam się pokazać swoją kuchnię i usłyszałam, że:

1. Powinnam przemalować kratkę pod lodówką (kratka była stalowa, cokół brązowy), za co jestem bardzo wdzięczna, bo sama nie zwróciłam na to uwagi, ale posłuchałam rady, przemalowałam i to był strzał w dziesiątkę.

2. Kolory ścian zlewają się nieco z frontami, więc należałoby urozmaicić wnętrze jakimiś dodatkami - nad czym ciągle pracuję.

 

Dobra krytyka nie jest zła. Dobra, czyli konstruktywna, prowadząca do czegoś (w tym wypadku do udoskonalenia już istniejącego wnętrza). Nie rozumiem jednak biadolenia nad rozlanym mlekiem. Kuchnie stoją, kosztowały - podejrzewam - niemałe pieniądze, przestawić szafek w żaden sposób już nie można - więc tym samym dyskusja na temat piekarnika bardziej w lewo czy bardziej w prawo mija się z celem oraz jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Czy nie lepiej więc czasami ugryźć się w język? Albo przenieść się ze swoimi uwagami do wątku o projektach kuchni, bo tam będą one jak najbardziej potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, też o tym myślałam, czytając krytykę, ale uważam, że czasami jest ona wyrażona zbyt brutalnie i jakby lekceważąco dla właściciela kuchni (coś w stylu: "Jak głupia mogłaś coś takiego zrobić, a teraz się tym chwalisz? Ja to bym nigdy...").

 

a jak wedle Ciebie można opisać Twoje przypuszczenia < Kierowane do mojej osoby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANSE72, moja krytyka nie była imienna - miałam na myśli różnych forumowiczów, ale palcem wytykać nie będę. Jeśli byłam brutalna lub lekceważąca - przepraszam, nie to było moim celem. Starałam się być konstruktywna (nie wiem na ile mi się to udało, bo krytyka w ogóle nie jest moją mocną stroną, ja to raczej z tych dyplomatycznych i nie wyćwiczonych) - chciałam po prostu zwrócić uwagę na coś, nad czym można się jeszcze zastanowić i to zmienić - w sensie swoje podejście :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładna kuchnia , lecz zabudowę piekarnika wraz z lodówka ? błąd - brak wentylacji oraz wkomponowanie jej bez licowania ze ścianą nie było dobrym pomysłem

 

Jakie są przeciwwskazania?

Czytałam, że piekarniki przeznacozne do zabudowy w słupku mają wentylację rozwiązaną w ten sposób, że nie przeszkadza to w postawieniu obok lodówki.

 

 

-

Blat wystaje celowo poza obrys mebli.

Układ jest bardzo przemyślany i odpowiadający moim potrzebom

 

Potrzebom , spewnościa tak , ponieważ nie masz innego porównania, a czy układ przemyślany ? - jak i również blat dziwnie to wyglada"

 

"Spewnością"mam ogromne porównanie w sferze kuchennej - a tak na marginesie co ty o mnie wiesz?

 

Monikaa13 witaj.

"To może ja się wtrącę z moim zdaniem, a jest one takie, że zupełnie nie podoba mi się umiejscowienie piekarnika! Nie dość, że kłopotliwe korzystanie, to jeszcze ta ściana - cała brudna?! Nie podoba mi się też umiejscowienie płyty całkiem z brzegu. Uzasdanienie j.w.

Blat jest dłuższy niż ta szyba czy co to tam jest na ścianie.

 

Poza tym ok. Fajne podświetlenie, fajna lampa. Dużo nie widać, bo zdjęcia nie są dobrej jakości. "

 

Uwierz mi, że piekarnik jest wygodny w użytkowaniu i żadnej brudnej ściany nie mam.Korzystam z niego bardzo często.

 

Odnośnie płyty to mi odpowiada takie umiejscowienie i proponowano mi na środku

Co do blatu to wybaczcie wszyscy ,bo myślałam że chodzi wam o licowanie z przodu mebli ,a ten kawałek faktycznie musi się licować i będzie!!!

Mnie tez razi i czekam na poprawkę.

 

Zdjęcia są kiepskie o czym wspomniałam na początku i nie oddają całej prawdy o kuchni.

Rozumiem że wszyscy wypowiadający się w wątku kuchennym ,mają idealne kuchnie?

 

A czy trzeba być reżyserem żeby być krytykiem filmowym? Nie.

 

Nie trzeba mieć kuchni idealnej żeby móc uzmysłowić niektóre błędy. Dzięki tym uwagom inni czytający mogą podjąć trafne decyzje.

Ja jestem za krytyką jak najbardziej.

 

 

Chętnie podczytuję ten wątek, ale dzisiaj po prostu nie wytrzymałam! Muszę w końcu zapytać, czemu ma służyć krytyka wyrażana przez niektóre osoby na forum? Czy jest to:

 

- chęć udowodnienia swojego profesjonalizmu?

- chęć udowodnienia, że moje rozwiązania/pomysły/MOJA KUCHNIA jest najlepsza?

- chęć dowartościowania się?

- a może chęć dokopania osobom, które pokazują tutaj swoje wnętrza?

 

Ja również odważyłam się pokazać swoją kuchnię i usłyszałam, że:

1. Powinnam przemalować kratkę pod lodówką (kratka była stalowa, cokół brązowy), za co jestem bardzo wdzięczna, bo sama nie zwróciłam na to uwagi, ale posłuchałam rady, przemalowałam i to był strzał w dziesiątkę.

2. Kolory ścian zlewają się nieco z frontami, więc należałoby urozmaicić wnętrze jakimiś dodatkami - nad czym ciągle pracuję.

 

Dobra krytyka nie jest zła. Dobra, czyli konstruktywna, prowadząca do czegoś (w tym wypadku do udoskonalenia już istniejącego wnętrza). Nie rozumiem jednak biadolenia nad rozlanym mlekiem. Kuchnie stoją, kosztowały - podejrzewam - niemałe pieniądze, przestawić szafek w żaden sposób już nie można - więc tym samym dyskusja na temat piekarnika bardziej w lewo czy bardziej w prawo mija się z celem oraz jest pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Czy nie lepiej więc czasami ugryźć się w język? Albo przenieść się ze swoimi uwagami do wątku o projektach kuchni, bo tam będą one jak najbardziej potrzebne?

 

Myślę, że krytyka (poza nielicznymi wyjątkami) ma na celu pokazanie popełnionych błędów przy realizacji.

Bo każda z prezentowanych kuchni jakieś wady posiada. I każda kolejna będzie je miała, nie ma pomieszczeń idealnych, chociaż każdy do tego ideału dąży.

Wiele wad zauważa się dopiero po realizacji, nie wszystko można poprawić. Wiele wad zauważa się dopiero jak pomieszczenie wystawi się na widok publiczny.

A skoro coś na widok publiczny się wystawia, to należy liczyć się z tym, że zostanie skrytykowane.

Chyba nikt nie liczy na same ochy i achy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę powtórkę dyskusji o tym jak należy i co można ewentualnie krytykować a co nie ... Podobna wymiana zdań jest co kilkanaście stron ... Ale ja nie o tym ...

 

mme33 - umiejscowienie piekarnika zaciekawiło mnie w kontekście wygody jego użytkowania, ale już wyjaśniłaś, że jest ok. Mnie się akurat to "wystawanie" (czyli brak licowania) wysokiej zabudowy podoba. Ale to pewnie dlatego, że tak kombinuję zrobić drzwi do spiżarni (przynajmniej w aktualnej wersji kuchni ;)) Powtórzę się, ale co mi tam :p gdyby nie to, że mój mąż absolutnie nie zgodzi się na białą kuchnię ... Eh ładne te białe kuchnie macie ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...