Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ANSE myślę o piekarniku Amica EBS 8762 Scandium a co do uchwytów - wiem, że są podobne do uchwytów piekarnikowych, więc pewnie nie byłoby problemu z wyborem. Czy może się mylę?

Macie racje, że ta krytyka kuchni pomaga w popełnieniu jak najmniejszej ilości błędów. Ja z wielu rzeczy zrezygnowałam, np. patrząc na mój projekt:

- zrezygnowałam ze zmywarki z widocznym panelem sterującym

- zrezygnowałam z tej półeczki narożnej przy oknie

- uchwyty będą na równych wysokościach i wszystkie w poziomie

Projekt przed poprawkami:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a721e73f36ef603.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atika zmywarkę możesz wziąć ze zintegrowanym panelem, a wybor piekarników jest spory także i w kwestii uchwytów można coś dopasować.

 

zmywarka - na pewno będzie chowany panel - ale jakoś ją musze otwierać - chyba że ja się nie znam i uchwyt do otwieranie nie jest potrzebny ??

Ale do zabudowy w słupku piekarnik+mikrofalówka w IKEA praktycznie nie da się znaleźć mikrofali by pasowała dokładnie w otwór, tak jak te dostępne w IKEA

Edytowane przez atika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmywarka - na pewno będzie chowany panel - ale jakoś ją musze otwierać - chyba że ja się nie znam i uchwyt do otwieranie nie jest potrzebny ??

Ale do zabudowy w słupku piekarnik+mikrofalówka w IKEA praktycznie nie da się znaleźć mikrofali by pasowała dokładnie w otwór, tak jak te dostępne w IKEA

 

Coś w tym stylu Cię nie urządza? Zmywarka ze zintegrowanym panelem + front + uchwyt?

http://img9.burak.pl/img/c/d/2/2/zmywarka-do-zabudowy-siemens-se-64m364eu-60-cm-panel-zintegrowany.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANSE myślę o piekarniku Amica EBS 8762 Scandium a co do uchwytów - wiem, że są podobne do uchwytów piekarnikowych, więc pewnie nie byłoby problemu z wyborem. Czy może się mylę?

Macie racje, że ta krytyka kuchni pomaga w popełnieniu jak najmniejszej ilości błędów. Ja z wielu rzeczy zrezygnowałam, np. patrząc na mój projekt:

- zrezygnowałam ze zmywarki z widocznym panelem sterującym

- zrezygnowałam z tej półeczki narożnej przy oknie

- uchwyty będą na równych wysokościach i wszystkie w poziomie

Projekt przed poprawkami:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a721e73f36ef603.html

 

odnosnie uchwytu zapene musi być to aluminium szczotkowane lub stal szczotkowana , satyna i gamet posiada podobne uchwyty , Nomet . widzę ze wiesz jaki był to regał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmywarka - na pewno będzie chowany panel - ale jakoś ją musze otwierać - chyba że ja się nie znam i uchwyt do otwieranie nie jest potrzebny ??

Ale do zabudowy w słupku piekarnik+mikrofalówka w IKEA praktycznie nie da się znaleźć mikrofali by pasowała dokładnie w otwór, tak jak te dostępne w IKEA

 

jak wrócę wieczorkiem przedstawie co i jak narks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz tak trochę z innej beczki - za miesiąc, półtora będę musiała zdecydować się na kuchnię. Sama już nie wiem jaką chcę, ale to nie o to chodzi - otóż zmywarka ma być na wysokości piekarnika w wysokiej zabudowie. Nie rozumiem po co robi się piekarniki, których używa się może raz, dwa na tydzień, jeśli ktoś dużo lubi piec, a normalnie raz dwa na miesiąc albo rzadziej i montuje się ją w kominie gdy codziennie po kilka razy schylamy się do zmywarki. To ani przyjemne ani praktyczne. Dlatego zdecydowałam, że w mojej kuchni zmywarka będzie stała sobie wysoko. Tyle, ze nie wiem jak wysoko, szukam kogoś, kto juz ten genialny pomysł ma w swojej kuchni i może podzielić się wrażeniami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobry pomysł. Dla kręgosłupa - na pewno :) Natomiast moje zastrzeżenia budzi fakt, że ze zmywarki (po jej otworzeniu) zazwyczaj kapie, czasami z wyjmowanych naczyń, czasami z drzwiczek. To po pierwsze, a po drugie, brudne naczynia mają różnego rodzaju okruszki na sobie czy też resztki po sosie i chociaż się staram, te okruszki zazwyczaj w drodze do zmywarki lądują na podłodze (podobnie z sosem). Podłogę można szybko zetrzeć, natomiast jeśli zmywarka będzie wyżej, wszystko wyląduje nie tylko na podłodze, ale też na frontach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie uchwytu zapene musi być to aluminium szczotkowane lub stal szczotkowana , satyna i gamet posiada podobne uchwyty , Nomet . widzę ze wiesz jaki był to regał :)

 

Hehe, a o to Ci chodzi, no to było tak od razu. Już wcześniej dziewczyny odradziły mi to rozwiązanie i zrezygnowałam z półek i teraz sobie myślę (a kuchni nie mam jeszcze) że zyskałam na tym powierzchnię w szafce.

Dzięki za radę w sprawie uchwytów. Widzę, że Nomet cenowo jest OK, więc pewnie coś wynajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilono - chyba zależy kto jakie ma zwyczaje - ja zgodnie z zaleceniami producenta płucze wszystkie naczynia przed wsadzeniem ich do zmywarki, wiec nie ma mowy zeby sos kapał. Jeśli natomiast chodzi o wyjmowanie to kuchnia będzie w literkę U przy czym dwa boki krótsze - na 230 cm i wlasnie na jednym z nich, od razu przy dlugim blacie chce umiescic zmywrke, tak ze dojscie do niej bedize z boku i frontu, bo lewy bok bedzie przy blacie dlugim (ale zamieszałam), wiec mozna od razu na blat naczynia kłaść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywarka wyżej jest super tylko to chyba dość mało popularne jeszcze. Nie wiem dlaczego, może wiąże się to z jakimiś problemmai przy montażu, jakieś wzmocnienia czy coś - nie wiem. Ogólnie pomysł świetny, byleby nie za wysoko. Tak jak piekarnik to chyba za wysoko.

Tu najbardziej znane zdjęcie :)

 

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQEVntlGoijru7yH9rsUQI8wp4TLG-_V01GRjhAmtAOpNY6f3Om

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilono - chyba zależy kto jakie ma zwyczaje - ja zgodnie z zaleceniami producenta płucze wszystkie naczynia przed wsadzeniem ich do zmywarki, wiec nie ma mowy zeby sos kapał. Jeśli natomiast chodzi o wyjmowanie to kuchnia będzie w literkę U przy czym dwa boki krótsze - na 230 cm i wlasnie na jednym z nich, od razu przy dlugim blacie chce umiescic zmywrke, tak ze dojscie do niej bedize z boku i frontu, bo lewy bok bedzie przy blacie dlugim (ale zamieszałam), wiec mozna od razu na blat naczynia kłaść.

 

Ja też płuczę (teraz wyszłam na jakiegoś brudasa), ale nie wycieram (ścierka byłaby cała - za przeproszeniem - zafajdana), więc po takim płukaniu jak najbardziej kapie jeszcze bardziej. Jeszcze jedna moja uwaga - nie wiem, jak u Was, ale u mnie w zmywarce jest zawsze wilgotno (nigdy nie zdąży się wysuszyć do następnego mycia), więc podobnie jak pralka jest zazwyczaj uchylona (chyba że odwiedzają nas goście) - a to dlatego, że starą pralkę zamykałam i miałam pleśń (o matko, znowu wyszłam na brudasa :(), więc wolę chuchać na zimne. Gdybym zamontowała zmywarkę wyżej, brudne naczynia czy właśnie uchylone drzwiczki byłyby cały czas na widoku, a tak są sprytnie schowane za wyspą - czego oczy nie widzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja pierdzielę. W życiu nie płukałam i nie mam zamiaru płukać naczyń przed wsadzeniem do zmywarki. Zawsze wydawało mi się że zmywarka ma na celu oszczędzanie wody i czasu. A co to za oszczędność jak przed wsadzeniem naczyń się je płuka marnując czas i wodę. Ja tylko zgarniam resztki jedzenia i wsadzam od razu bez płukania i nie mam problemu. Nie będę sobie podwójnej pracy robić :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...