Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zawsze niesie to za sobą dużo większe ryzyko spektakularnego zachlapania podłogi przy przenoszeniu naczyń ze zlewu (tudzież blatu) do zmywarki. Dużo większe niż ta sama czynność umieszczania brudnych naczyń ze zlewu (czy szafki) sąsiadującej bezpośrednio ze zmywarką.

Podobają mi się te zmywarki kompaktowe (no, gdyby były jednak "normalnych" rozmiarów, byłyby lepsze), ale pod warunkiem, że obok będzie kawałek blatu na ustawienie naczyń lądujących w zmywarce czy wyjmowanych ze zmywarki.

Nie uśmiecha mi się bieganie z każdym talerzem przez pół kuchni (w moim wypadku te 1,2 metra to pół kuchni).

 

 

 

Zadam tu również pytanie dotyczące montażu zlewozmywaków, dla mnie kwestia niezrozumiała.

 

Zastanawiam się zawsze nad tym, dlaczego tak popularne jest umieszczanie zlewozmywaka pod oknem? Przecież jest tyle ciekawszych zajęć, które można robić patrząc na piękne widoki. Zmywanie jest ostatnią z rzeczy, które przy oknie chciałabym robić.

Wolę wykrawać ciasteczka czy lepić pierogi.

Są czynności, które wykonuje się dłużej i do nich bardziej potrzebne jest naturalne światło, niż do zmywania czy mycia warzyw. Zwłaszcza w dobie zmywarek.

IMO montowanie zlewozmywaka pod oknem to marnowanie świetnego miejsca, chociaż mimo tego Wasze kuchnie pięknie wyglądają..

 

 

co innego jesli masz dwa okna w kuchni :) wtedy przy jednym mozesz coś umyc przy drugim pokroić, ale faktem jest, że zlew przy oknie to już takie oklepane.... a ja właśnie tak bedę miała i jakoś jak planowałam kuchnie to nie myslałam inaczej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a to moja kuchnia troche zmieniona

ładnia kuchnia , lecz szkoda ze nie zostało dopracowane , połączenie piekarnika z frontem dolnej zabudowy < wentylacja< zbyt mocno w oko się rzuca , jak również szkoda ze nie dałaś w jednej lini uchwytów. - i jak jest rozwiązana wentylacja zabudowy lodówki ? reszta ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładnia kuchnia , lecz szkoda ze nie zostało dopracowane , połączenie piekarnika z frontem dolnej zabudowy < wentylacja< zbyt mocno w oko się rzuca , jak również szkoda ze nie dałaś w jednej lini uchwytów. - i jak jest rozwiązana wentylacja zabudowy lodówki ? reszta ok

 

z wentylacja piekarnika nie da sie nic zrobic bo to jest wbudowany metal w piekarniku. a lodówka ma wentylacje z tyłu, sprawdzamy czy to wystarczy, jak nie to zrobimy kratke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co innego jesli masz dwa okna w kuchni :) wtedy przy jednym mozesz coś umyc przy drugim pokroić, ale faktem jest, że zlew przy oknie to już takie oklepane.... a ja właśnie tak bedę miała i jakoś jak planowałam kuchnie to nie myslałam inaczej,

 

ja chciałam przy oknie bo mam widok na zamek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...