Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Masz rację. Bardzo podobają mi się te piękne katalogowe kuchnie - błyszczące fronty, puste przestrzenie blatów z pięknego drewna. Problem z tym, że jesteśmy z TŻem leniuszkami-świntuszkami i:

1. nie mamy nawyku natychmiastowego polerowania ściereczką każdej rozlanej kropli herbaty i chowania opakowań do szafek

2. Wszystkie przybory i przyprawy lubię mieć pod ręką

Więc moja kuchnia pewnie będzie bardziej wyglądać jak u krasi niż jak u efilo :D

 

Wiem coś o tym:) Kuchnia musi byc praktyczna. Chowanie wszystkiego do szafek nie jest tym co lubię. Na polerkę szkoda mi czasu. Dlatego biale fronty odpadly od razu mimo że moje marzenie to biel.

 

Aczkolwiek są kuchnie katalogowe do których wzdycham i może kiedyś wychrzanię to co mam i wstawię coś innego. Tylko wówczas rozplanowanie kuchni trochę bardziej będzie przemyślane. Kombinowanie już z czymś co jest już kupione - trochę klopotliwe no i małżonek się wpienia że wiecznie coś zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest minimum?

 

ja mogłabym wcale nie wieszać okapu ale jakoś łyso;) a jak już powieszę to żeby jednak on czemuś służył i pewnie tylko jako pochłaniacz będzie :rolleyes:

 

to jest minimum, ale dużo wyżej to by głupio wyglądało :rolleyes:

 

u nas okap musi być, bo inaczej w całej chałupie czuć co kuchni piszczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko - jutro muszę powiesic okap ale wieszając na sugerowanych 75 cm będę walić łbem w to żelastwo. Czy macie okapy tak nisko czy wieszaliście jednak wyzej ignorując zalecenia producenta no i czy powieszony wyzej działa zgodnie z przeznaczeniem?

ja mam tak, że czołem mogę się oprzeć o brzeg. mikołaj, mój współlokator osobisty, może położyć na nim nos :) (oczywiście jakbyśmy stanęli na baczność)

zalecenie producenta było ok 60-70 cm. jest 75 i jest dobrze (okap nie jest tak wystający jak blat więc nie ma problemu z dojrzeniem co się dzieje w garnku od ściany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to jest minimum?

 

ja mogłabym wcale nie wieszać okapu ale jakoś łyso;) a jak już powieszę to żeby jednak on czemuś służył i pewnie tylko jako pochłaniacz będzie :rolleyes:

 

cokolwiek tam bedzie,to i tak troche zatrzyma tluste opary zmierzajace wprost na nowo wyremontowane sciany :grin:

u mnie wisi okap,ale go czesto nie wlaczam,bo glosno chodzi

ale mimo wszystko zbiera sie tam duzo tego syfu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 cm nad indukcją jest ok. Jeżeli chodzi chodzi o głośność okapu, to już inna historia.

 

dzięki :)

a jeszcze jedno czy nad płytą 80 cm mogę taki zupełnie mały;) okap wyspowy powiesić czy głowy sobie nie zawracać bo i tak nie spełni on swojej funkcji

http://www.megamedia.pl/_p/86/n/okapy-wyspowe-elica-kuadra-island-ix-a-43-p86422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki :)

a jeszcze jedno czy nad płytą 80 cm mogę taki zupełnie mały;) okap wyspowy powiesić czy głowy sobie nie zawracać bo i tak nie spełni on swojej funkcji

http://www.megamedia.pl/_p/86/n/okapy-wyspowe-elica-kuadra-island-ix-a-43-p86422.jpg

 

Pasie ile ten okapik ma cm.? Ty się zastanawiasz. A co ja mam powiedzieć jak mam płyte na wyspie na 90 cm. szerokości, tu dopiero miałam problem z wyborem, toż to przecież musiałaby być prawie metrowa kolumbryna na środku kuchni:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasie ile ten okapik ma cm.? Ty się zastanawiasz. A co ja mam powiedzieć jak mam płyte na wyspie na 90 cm. szerokości, tu dopiero miałam problem z wyborem, toż to przecież musiałaby być prawie metrowa kolumbryna na środku kuchni:o

 

to jego rysunek techniczny

http://www.megamedia.pl/_p/86/mm864221951931.jpg

 

u mnie nie na środku ale na wejściu:mad:

więc żadnego dużego sobie nie wyobrażam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny nie ma co się spierać NAJWAŻNIEJSZY JEST CIĄG KOMINA . więc parametry są podstawa nie gabaryt Duś poprawnie napisała i się tego trzymać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:) Oby z gara żeberek nie wyciągał Bo bym się wkurrrr... samą wode może >

 

 

Okapy o większych gabarytach mają zaletę ciągu grawitacyjnego , lecz również wadę , zle zamontowanych kanałow wentyl;acyjnych co powoduje cofanie się zimnego powietrza .O czym warto pamiętać

Edytowane przez ANSE72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście liczy się przede wszystkim siła, aleeee i szerokość okapu ma znaczenie. Dopasowuje się do szerokości płyty kuchenki, blatu, a przede wszystkim do wielkości kuchni. Otóż okap powinien mieć szerokość przynajmniej taką, jak kuchenka bądź nawet większy. W ten sposób z łatwością wyłapie on opary na najniższym i cichutkim trybie, bo po co ma wyć na cały dom:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to własnie mi chodziło :)

 

to jeszcze jak już o tym mowa.. jeśli kuchnia jest raczej zamknięta, wentylacja grawitacyjna, pow. 16m2, płyta elektryczna nie indukcja 80 cm. - to jaka moc powinniem miec okap by mi nie musiał ciągnąc na nawyższym biegu, a dobrze wentylował?

 

Czy na stopniu normalnym 620m3/h a na intensywnym 820 m3/h jest ok?

 

ktoś kiedyś mówił o tych przelicznikach ale sie zapodziało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo to własnie mi chodziło :)

 

to jeszcze jak już o tym mowa.. jeśli kuchnia jest raczej zamknięta, wentylacja grawitacyjna, pow. 16m2, płyta elektryczna nie indukcja 80 cm. - to jaka moc powinniem miec okap by mi nie musiał ciągnąc na nawyższym biegu, a dobrze wentylował?

 

Czy na stopniu normalnym 620m3/h a na intensywnym 820 m3/h jest ok?

 

ktoś kiedyś mówił o tych przelicznikach ale sie zapodziało :(

 

To jaką moc powinien posiadać pochłaniacz zależy przede wszystkim od kubatury kuchni. Aby oszacować, jaką wydajnością powinien się charakteryzować Twój okap powinnaś posłużyć się prostym rachunkiem matematycznym. W pierwszej kolejności pomnóż powierzchnię kuchni razy jej wysokość. Otrzymaną wartość pomnóż razy sześć jeżeli chcesz otrzymać najniższą wartość jaką powinien charakteryzować się okap, a razy 12 dla otrzymania wartości wydajności maksymalnej.

 

nitubaga, tyle że ja z matmy zawsze cienko, to nie karz mi liczyć:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...