Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hm....... no to liczymy :)

 

16m2 * 2,5 = 40m3 *12 = 480m3

 

czyli wychodzi mi, że podane wcześniej parametry sa przewymiarowane... czy warto przewymiarowywać tylko po to by nie musiec używac najwyższego biegu na codzień a jedynie przy kapuście? ;)

 

Pytam bo siemens ma identycznie wyglądający okap 90 cm ale o mocy na biegu intensywnym 640m3/h za połowe ceny tego pierwszego...

 

Więc pytanie czy ma sens przewymiarowywanie mocy okapu?

Edytowane przez nitubaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://www.mixelectronics.pl/poradnik_zobacz,20,jak-wybrac-okap--

 

 

Również osoby które przystaja przuy swoim maja rację z\e okap powinien być większy od płyty , W celu lepszego zbierania oparów lecz To jest nieadekwatne przy okapach o małym wyciągu a przy okapach na wyższym < biegu > moze być okap mniejszy

Edytowane przez ANSE72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więc pytanie czy ma sens przewymiarowywanie mocy okapu?

 

Z mojej strony okap w większości służy do ozdoby, chyba że bigos, lub więcej smażenia:D

W nowym domu, miałam wszystko przygotowane pod wyciąg, ale żaden mi się nie podobał i kupiłam pochłaniacz:lol2:

 

Nie dodałam pochłaniacz o szerokości płyty.

Edytowane przez MarJel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zacytuje co tam wyczytałam... i wychodzi mi, ze duś jednak nie do końca miała racje ;)

 

Jaka powinna być szerokość okapu?

Szerokość okapu dopasowuje się przede wszystkim do szerokości płyty kuchenki, blatu, a przede wszystkim do wielkości kuchni. Otóż okap powinien mieć szerokość przynajmniej taką, jak blat kuchenki bądź nawet większy. W ten sposób z łatwością wyłapie on opary na najniższym trybie.

Do wyboru mamy okapy o szerokości 50, 60,90, 100) oraz 120 cm.

 

i faktycznie nie warto przewymiarowywać... z czego się bardzo ciesze bo mi 2 koła zostaną w kieszeni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE nie przejmowałabym sie tym zanadto :) Małżowiny tak mają :p

 

okap wybrany :)

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/303/comp/526439?gclid=CLbfv7rKiqcCFYUw3wodBENbfA

 

mocniejszy jakby co ;) ale też z 3 halogenami :) cena równo 2 koła niższa niż tego wyższego modelu :o już się rozglądam co ja sobie za to kupie w tajemnicy przed... moim M :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zacytuje co tam wyczytałam... i wychodzi mi, ze duś jednak nie do końca miała racje ;)

 

Jaka powinna być szerokość okapu?

Szerokość okapu dopasowuje się przede wszystkim do szerokości płyty kuchenki, blatu, a przede wszystkim do wielkości kuchni. Otóż okap powinien mieć szerokość przynajmniej taką, jak blat kuchenki bądź nawet większy. W ten sposób z łatwością wyłapie on opary na najniższym trybie.

Do wyboru mamy okapy o szerokości 50, 60,90, 100) oraz 120 cm.

 

>

 

 

faktycznie nie warto przewymiarowywać... z czego się bardzo ciesze bo mi 2 koła zostaną w kieszeni ;)

 

 

o tym pisałem < ale nawet szeroki okap nie wyłapie obszernych oparów przy niskich parametrach ciągu > więc spraw ajest prosta Parametry , A to co pisza producenci okaw warto brać z włosem <<<<<< W TAKIM CELU SĄ PRODUKOWANE SZEROKOŚCI OKAPÓW ABY RYNEK SIĘ KRĘCIŁ > I ponadtto przy grawitacyjnym ciągu nie potrzeba go używac , przy gotowaniu wody < to tyle

:)

Edytowane przez ANSE72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez chce sam pochlaniacz, mam skos w kuchni (bez sufitu) a nie chce rury jak w fabryce

http://image.ceneo.pl/data/products/3545467/product.jpg

generalnie tez obyłabym sie bez niczego...ale jakis "powinien" byc wiec bedzie taki i generalnie malo mnie interesuje czy da rade czy nie do konca

jednak nie widzialam nigdzie zamontowanego pochlaniacza na skosie - ktos widzial ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym pisałem < ale nawet szeroki okap nie wyłapie obszernych oparów przy niskich parametrach ciągu > więc spraw ajest prosta Parametry , A to co pisza producenci okaw warto brać z włosem <<<<<< W TAKIM CELU SĄ PRODUKOWANE SZEROKOŚCI OKAPÓW ABY RYNEK SIĘ KRĘCIŁ > I ponadtto przy grawitacyjnym ciągu nie potrzeba go używac , przy gotowaniu wody < to tyle

:)

 

 

rynek, ale też coraz wyższa swiadomość estetyczna klientów. Ja wciąż uważam, że odsyłając mnie do lektury dobrze zrobiłam że doczytałam co doczytałam... parametry owszem ale to chyba tak jest, ze to co szeroki okap łapie na niższym biegu mając pod sobą, wąski robi na wyższym bo musi złapac to co jest dokoła niego... tylko po co mi ten zbędny szum?

 

Wiem, że nie przekonam nieprzekonanych... ale swoje zdanie zachowam :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa tylko pewnie jego cena zabija;) mój małż to zawału by na pewno dostał - mam limit do 2500zł albo wcale:mad:

 

Oj ! ja mam też taki walec tylko AMICA OWC4778I a nie z Teka , płytę 80 cm i jest ok. ma cztery stopnie, jest przystępny cenowo. Osobiście wolałam dołożyć więcej kasy do innego sprzętu w kuchni, np. kawiarki w zabudowie:D A okap też nie najgorszy :yes: spełnia swoją funkcję, a najważniejsze, że nie robię sobie guzów na czole :mad::lol2: co miało miejsce w starej kuchni z większym okapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...