Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chyba można wyrazić swoją opinię .. ? i nie trzeba się specjalnie do tego zrażać ... bo każdy robi tak ja lubi i jak się dogadał z projektantem który robi meble wg wytycznych Klienta...

 

 

nataly również pytanie do Ciebie jako wykonawcy projektanta - napis ztu na forum czy w trakcie Twojej kariery w meblarstwie miałeś Takich klientów co przystali na Twoje propozycje , niekoniecznie zgodne z ich oczekiwaniami ?

Również napisz czy pewne rozwiązania jakie mozna podsunąc klientom są przemyślane czy biora soię z bajki , i czy w Twoich realizacjach byś pozmieniał coś co mogło by być korzyścią dla lepszej poprawy wizerunku zabudowy kuchni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia są robiona za dnia, przy użyciu lustrzanki z ustawionym balansem bieli na światło dzienne...wydaje mi się, że kolor jest ok, mnie się to kojarzy z drewnem wenge jaśniejszym o ton i do tego lekko siwym :) generalnie kolor wypada bardzo dobrze:)

 

Dzięki za odpowiedź, mam nadzieję w takim razie, że takie przeciętne wenge będzie mi pasowało, bo i tak nic innego nie dobiorę ;)

 

witam , przyszedł czas na mnie aby pokazać swoją kuchnię.

 

Jak dla mnie kuchnia przepiękna, okna są poprostu wspaniałe, strasznie Ci ich zazdroszczę :) czy zimna i sterylna? wg mnie poprostu minimalistyczna i "czysta", bez zbędnych i tandetnych, przytłaczających pierdół, które wg niektórych dodają miejscu przytulności ;) . Fakt faktem ze płyta przy oknie to niezbyt szczęśliwe umiejscowienie, ale co tam :D chłodziarka na alkohol super sprawa, mojemu narzeczonemu napewno by się spodobała :)

 

oto moja kuchnia wykonana samodzielenie z moim tatą. może nie wyszła idealnie ale za to mam wszystko czego chcciałem, space corner, szuflady wenętrzne i cały osprzęt firmy blum. kuchnia jak na samodzielnie wykonanie dośc droga bo 11 tys. ale jak oferty firmy zaczynały się od 18 tys. to chyba wynik nie jest zły

 

Te nóżki, to moim zdaniem kiepski pomysł, raz dwa pod szafkami zbierze się syf, no chyba że któryś z użytkowników będzie tam na leżąco sięgał i raz w tygodniu wycierał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do anse

kursze czytam i nie do końca rozumiem, ale pomijając ten fakt , proszę napisz czy blenda obok lodówki to dobry pomysł, bo obudowa nad lodówką i pierarnikiem(nowe półki) nie wchodzi w grę, bo chcę mieć niską zabudowę, mimo wszystko pozdrawiam

 

 

oczywiście , ze tak lecz rozwiązanei musi być połączeniem pełnej zabudowy czyli zabudowa lewej strony Korpusem o grubości 36 lub 28, lub 30 wysokośc wraz z wysokością blendy górnej w zależności jaką grubośc mamy ustaloną , i również z tej strony blenda o szerokości 80,100 , 120-- szerokośc blendy Uwarunkowane szerokością zabudowy

i także całośc od strony górnej , i lewa strona lodówki SbS takze blenda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście , ze tak lecz rozwiązanei musi być połączeniem pełnej zabudowy czyli zabudowa lewej strony Korpusem o grubości 36 lub 28, lub 30 wysokośc wraz z wysokością blendy górnej w zależności jaką grubośc mamy ustaloną , i również z tej strony blenda o szerokości 80,100 , 120-- szerokośc blendy Uwarunkowane szerokością zabudowy

i także całośc od strony górnej , i lewa strona lodówki SbS takze blenda

ale problem tkwi w tym że nie chcę zabudowywać całej lodówki, czyli po bokach i od góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , przyszedł czas na mnie aby pokazać swoją kuchnię.

<a href=http://images49.fotosik.pl/645/ea216e3ba2cc70ebmed.jpg' alt='ea216e3ba2cc70ebmed.jpg'>]

 

mi się kuchnia nawet podoba. Myślę, że surowości dodaje jej położenie tego betonu na ścianie. Z rzeczy, które mi się mniej podobają są te wiszące półki - idealne miejsce do zbierania bibelotów i pierdółek właśnie.

Średnio mi się podobają okna - tzn okna same w sobie są ok, ale średnio podoba mi się fakt iż w zależności od wzrostu, to osoba będąca w kuchni może patrzeć na ścianę zamiast przez okno, bo linia wzroku będzie powyżej górnej krawędzi okna.

Przy moim wzroście [167cm] to pewnie wzrok padałby mi na ścianę... a szkoda, bo z tego co widzę to jest podwórze.

 

Co do mycia okna... jak reni jużnapisała - to szyba jest, a czy jakaś to wielka różnica z locobelem byłaby (w przypadku mycia tłuszczy etc) ? Nie sądzę.

dość fajnie wykorzystany róg z lodówką na alkohole - przynajmniej nie trzeba płakać z powodu niewykorzystanego rogu albo z drogiego rozwiązania.

Z punktu widzenia salonu, wolałabym nie widzieć lodówki, ale nie można mieć wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A nad blatem jest taka płyta w okleinie imitującej beton ;) ot zbliżenie:

[ATTACH=CONFIG]38325[/ATTACH]

 

ragazza - jak się użytkuje tą płytę w okleinie ?? Jak sie ją myje ?? Nie zostają ślady po gotowaniu, łatwo się zmywa jeśli chlapnie się czymś tłustym ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale problem tkwi w tym że nie chcę zabudowywać całej lodówki, czyli po bokach i od góry

 

więc samo wkomponowanie blędy nic nie da bedzie stanowiło niewykończenie zabudowy i różnca poziomów zabudowy z Sbs także nie wpłynie na jej poprawę. Więc pozostaw to tak jak jest Po przez danie blendy zasłonisz i równocześnie oddzielisz SBS od całości > jeżeli się zdecydujesz na wsawienie blendy to wysokośc zabudowy wraz z cokołem i najlepiej szerokośc 36 . lecz przy zabudowie szafek masz 18 i także bedzie się zgryzło

 

 

 

 

Odnośnie aluzji z telefonami Bardzo śmieszne , sasiadowi ppomprzeczytaniu tego posta tradzik przerzucił się na klatę jesteś jak terapeuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zetton dość przytulna ta kuchnia może się zrobić jak dodasz dodatki. Myślę, że dość sporo środków udało się Wam zaoszczedzić.

Tata sam kładł [chyba] granit?

Rozumiem,ze do kuchni są drzwi jak również przesmyk do salonu? Pytam, ponieważ sam ten przesmyk wydaje mi się dość wąski.

Przydałoby się niektóre fronty doregulować, zwłaszcza te w narożnej szufladzie. a czy tam też będą uchwyty? bo z jednej strony są one dość masywne, a z drugiej strony dość pusto tam te szuflady bez nich wyglądają.

 

i mam nadzieję, że będą jakieś blendy przy podłodze zamontowane, tak aby nie było widać nóżek od szafek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie porobiło

Anse i Nataly powymieniajcie sie telefonami i pogadajcie sobie o początkach kariery meblowej

 

Reni jesteś dzisiaj nerwowa , ja sam będę prosił o opinie na temat moich zrealizowanych projektów ponieważ " warto jest rozmawiać "

Mi niej więcej chodziło o coś takiego :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/768b3d162f64e35d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reni jesteś dzisiaj nerwowa , ja sam będę prosił o opinie na temat moich zrealizowanych projektów ponieważ " warto jest rozmawiać "

Mi niej więcej chodziło o coś takiego :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/768b3d162f64e35d.html

 

a mnie się to nie podoba a to inwestor decyduje, głównie chodzi o to że nie chciałam wysokiej zabudowy, a co zaproponujesz klinetowi który chce mieć niską zabudowę i nie obudowaną lodówkę, a ta blenda nad lodówką wygląda fatalnie moim zdaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nataly również pytanie do Ciebie jako wykonawcy projektanta - napis ztu na forum czy w trakcie Twojej kariery w meblarstwie miałeś Takich klientów co przystali na Twoje propozycje , niekoniecznie zgodne z ich oczekiwaniami ?

Również napisz czy pewne rozwiązania jakie mozna podsunąc klientom są przemyślane czy biora soię z bajki , i czy w Twoich realizacjach byś pozmieniał coś co mogło by być korzyścią dla lepszej poprawy wizerunku zabudowy kuchni

 

Ja mam do "czynienia" z różnymi Klientami i zawsze pracuję dla ich zadowolenia .. ale mam swoje zdanie i w bardzo logiczny sposób tłumaczę swoje racje , najczęściej ich do nich przekonuję ponieważ projektując kuchnię zawsze myślę o jej ergonomii , aspekcie jakościowym i wizualnym . Jeśli chodzi o różne rozwiązania to też jest to związane z kosztami bo np jeden Klient będzie chciał do szafki narożnej półkę a drugi magic cornera .. Czasami jednak Klient chce " po swojemu" i ja tak robię ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja nie chcę nic zmieniać poprostu proponuję podzielić się swoją wiedzą i także dowiedzieć się o najnowszych trendach bo nie ukrywam że widziałem w tym temacie kilka fajnych realizacji , pozdrawiam ,

 

Wątek z aranżacjami kuchni jest jak najbardziej właściwy do dzielenia się doświadczeniem.

Zgodzisz się chyba ze mną, że łatwiej jest błędy wyeliminować na etapie projektu niż już po realizacji...

 

 

Witam , patrząc na kuchnię "dopracowałbym" lewą stronę z lodówką i słupkami . Próbowałbym ją ładnie "obudować ponieważ teraz troszkę odstaje od mebli i nie stanowi kompletu .. Taka lodówka potrzebuje odstępów z dwóch stron ponieważ otwiera się szerzej niż lodówka jednodrzwiowa albo lodówka do zabudowy . Myślę że można było tą część podwyższyć i zrobić nad lodówką i słupkami dodatkowe szafki i wtedy ta lodówka wyglądałby dużo lepiej . Trzeba oczywiście pamiętać o odpowiednich odstępach na wentylację . Wydaje mi się że "sprzęty" AGD w słupku też powinny być niżej ponieważ dostęp też jest utrudniony przez wystającą lodówkę . Pozdrawiam

 

Tym bardziej zapraszam do aranżacji :)

 

 

Aduska, a nie przyszło Ci do głowy, że tam przyjdzie jeszcze cokół?

 

IMO kuchnia jest już na tyle "wykończona" że można by pomyśleć, że tek ma zostać.

To samo z szafką na górze obok lodówki. Jest dziura przy już właściwie skończonej kuchni. Może autor tak chciał...

 

Ja wolałabym tę kuchnię obejrzeć po skończeniu. Teraz wygląda już jak skończona, a jednak czegoś jej brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...