Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nowa ja nie rozumiem po co Ci stół w kuchni jak 2m dalej masz stół w jadalni? Moi teściowe przyszli mają taką "dziurę" w blacie jak piszesz z wysuwanym blatem i tworzy to taki stolik, ale to mała blokowa kuchnia i jadalni nie ma, ja bym w każdym razie czegoś takiego nie zrobiła. Stawianie stolika na środku to już w ogóle bezsens, przemyślałabym to na Twoim miejscu... bo kuchnia sympatyczna, szkoda ja zagracić. A stolik w okolicach murku? po co stół obok stołu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nowa ja nie rozumiem po co Ci stół w kuchni jak 2m dalej masz stół w jadalni? Moi teściowe przyszli mają taką "dziurę" w blacie jak piszesz z wysuwanym blatem i tworzy to taki stolik, ale to mała blokowa kuchnia i jadalni nie ma, ja bym w każdym razie czegoś takiego nie zrobiła. Stawianie stolika na środku to już w ogóle bezsens, przemyślałabym to na Twoim miejscu... bo kuchnia sympatyczna, szkoda ja zagracić. A stolik w okolicach murku? po co stół obok stołu?

 

dokladnie tak samo myslalam "tworzac" te kuchnie - po co stol obok stolu.... no ale teraz brakuje mi miejsca w kuchni aby w niej przycupnac, nie musi to byc nawet stol ale jakis kacik na kawke itd... ehh, nic trudno

moze cos kiedys sie da przerobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja użytkuję swoją kuchnię 3 miesiące. Mam ogromny problem z myciem ściany pomalowanej specjalną farbą. Widać na niej wszystko, nawet zacieki po parze... Po gotowaniu wody sciana wygląda nie za ładnie ;( Kładziemy tam teraz płytki. Zastanawiałam się nad szybą ale w rezultacie zdecyduję się na płytki.

Mam prośbe o pomoc w doborze płytek. Co polecacie do tej kuchni? Jaką kolorystykę?

 

 

http://img94.imageshack.us/img94/7162/listopad2010041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak samo myslalam "tworzac" te kuchnie - po co stol obok stolu.... no ale teraz brakuje mi miejsca w kuchni aby w niej przycupnać, nie musi to być nawet stół ale jakiś kacik na kawkę itd... ehh, nic trudno

może coś kiedyś sie da przerobić...

Moim zdaniem to też trochę dziwne robić stół koło stołu. A nie możesz sobie po prostu sprawić sobie 2 jakiś fajnych stołeczków (może nawet na kółkach) i jak coś to sobie na nich przycupnięsz. Jak będziesz akurat coś gotować to sobie stołek podstawisz koło kuchenki i będziesz mogła nie tylko kawusię wypić ale także do garnka luknąć, zamieszać czy coś. Może to brzmi dziwnie ale mam tak u siebie w domu rodzinnym. Są 2 stołeczki pod blatem i jak mama gotuję a chcę z nią pogadać wyciągam stołki i siadamy :)

 

meggiess tak jak duś uważam że ta zieleń fajna. Jak znajdziesz jakieś ładne płytki w tym kolorze to obstawiałabym właśnie takie rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy tapeta jest przykryta szkłem? Jakim?

 

mróweczko to najzwyklejsza szyba przywieziona i zamocowana przez szklarza. Użytkuję 2 miesiące i na razie sprawdza się super. Dużo łatwiejsza w utrzymaniu czystości od kafli.

 

ja użytkuję swoją kuchnię 3 miesiące. Mam ogromny problem z myciem ściany pomalowanej specjalną farbą. Widać na niej wszystko, nawet zacieki po parze... Po gotowaniu wody sciana wygląda nie za ładnie ;( Kładziemy tam teraz płytki. Zastanawiałam się nad szybą ale w rezultacie zdecyduję się na płytki.

Mam prośbe o pomoc w doborze płytek. Co polecacie do tej kuchni? Jaką kolorystykę?

 

 

http://img94.imageshack.us/img94/7162/listopad2010041.jpg

 

Ja bym obstawiała szybę. Zachowasz tę fajną zieloną ścianę i koszt chyba mimo wszystko mniejszy niż kupienie i położenie płytek. Sama mam szybę nad kuchenką i zdecydowanie łatwiej tłuszcz który chlapnie zmyć:-)niż z kafli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiała szybę. Zachowasz tę fajną zieloną ścianę i koszt chyba mimo wszystko mniejszy niż kupienie i położenie płytek. .

 

Wlasnie raczej nie bardzo. No chyba ze sie kupuje bardzo drogie kafle. Przy kaflach normalnych cenowo czyli powiedzmy nawet do 100zl/m2 i tak bedzie taniej. meggiess ma jak widac, plyte gazowa czyli potrzebne szklo hartowane. 1m2 srednio kosztuje 300-450zl. Do the math :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, no dosc sporo sie tam przemieszczamy - wiadomo, do kuchni chodzi sie sto razy dziennie;)

myslalam o stoliku na srodku, nie wiem tylko czy to zda egzamin i czy nie bedzie sie gryzlo z kolejnym zaraz stolem w wykuszu... no i jaki to mialby byc stol...? zapewne jakis lekki, ale nie wiem sama, okragly czy kwadratowy..?

 

Jeżeli miałabym wybierać to okrągły stolik o średnicy nie większej niż 80 cm. Na jednej nodze. Taki stolik kawowy dosłownie. Do tego okrągłe stołeczki.

Z ustawieniem musiałabyś tak pokombinować żeby nie przeszkadzał.

 

 

Nowa ja nie rozumiem po co Ci stół w kuchni jak 2m dalej masz stół w jadalni? Moi teściowe przyszli mają taką "dziurę" w blacie jak piszesz z wysuwanym blatem i tworzy to taki stolik, ale to mała blokowa kuchnia i jadalni nie ma, ja bym w każdym razie czegoś takiego nie zrobiła. Stawianie stolika na środku to już w ogóle bezsens, przemyślałabym to na Twoim miejscu... bo kuchnia sympatyczna, szkoda ja zagracić. A stolik w okolicach murku? po co stół obok stołu?

 

A ja doskonale rozumiem po co taki stolik. Dosłownie, żeby usiąść i zjeść kanapkę pilnując przy tym żeby mleko nie wykipiało. Żeby nie biegać z salonu żeby przewrócić każdego naleśnika czy zamieszać w garnku z dżemem. No rozumiem doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie raczej nie bardzo. No chyba ze sie kupuje bardzo drogie kafle. Przy kaflach normalnych cenowo czyli powiedzmy nawet do 100zl/m2 i tak bedzie taniej. meggiess ma jak widac, plyte gazowa czyli potrzebne szklo hartowane. 1m2 srednio kosztuje 300-450zl. Do the math :)

 

O sorki nie zauważyłam kuchni gazowej... so wycofuję z propozycji. Mam nadzieję, że uda się znaleźć coś w takiej zieleni, bo fajnie wygląda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reni1980 bardzo podoba mi się twoja kuchnia, ale mam pytanie o piekarnik z mikrofalą. Czy jest to teka? Jak się sprawdza w użytkowaniu?

pozdrawiam

 

tak to teka, ja jestem zadowolona, choć jest troszkę mały i nie wiem czy by wystarczyl gdym bym miała tylko jego, mam dodatkowo jeszcze jeden piekarnik, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

front nie jest dopasowany wymiarem do zmywarki < Jednocześnie spoodowane to jest brakiem listw dystansowych

 

drzwiczki sa otwarte, poza tym jak widzicie kuchnia nie była na tym zdjęciu jeszcze skończona. Teraz jest juz wszytsko ok. No właśnie nie moge nigdzie znaleźć takich zielonych płytek, co poza nimi tam pasuje? Biały kolor nie pasuje, bo reszta ścian jest ecru więc wygladałyby na brudne. Proszę podpowiedzcie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzwiczki sa otwarte, poza tym jak widzicie kuchnia nie była na tym zdjęciu jeszcze skończona. Teraz jest juz wszytsko ok. No właśnie nie moge nigdzie znaleźć takich zielonych płytek, co poza nimi tam pasuje? Biały kolor nie pasuje, bo reszta ścian jest ecru więc wygladałyby na brudne. Proszę podpowiedzcie coś.

 

meggiess jednak Coś mnie kręcisz < a jezli poproszę, abyś zrobiła fotkę już skończonej kuchni i ją zamieściła na forum to bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...