Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam, juz ci zadawałam pytanie, czy widzisz różnicę w myciu lacobel czy okna, bo dla mnie to samo, psikam i 4 razy reką przecieram i już, dla mnie praktyczne, w zasadzie to kupiłam płytę w kształcie nerki, największy palnik jest nadalej a zawsze na nim piekę mięsko.

 

Jest zasadnicza różnica pomiędzy koniecznością mycia szyby zamontowanej na ścianie, a tej zamontowanej w oknie.

Na szybie na ścianie na pewno nie widać każdej kropli tłuszczu czy innego zabrudzenia. U Ciebie, pod światło, będzie widać wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po pierwsze, jako że, jestem mega Świeżynką WITAM SZALONYCH FORUMOWICZÓW :) nie pierwsza podgladala, kibicowałam przezywałam z Wami wszystkie dylematy OCZYWIŚCIE anonimowo i przyszedł czas, że i mną targaja dylematy i bez rady Ekspertów :) sie nie obędzie ;) mam pytanie do Renia1980- kuchnia bombowa- oryginalna, inna.....! też mi się podoba takie okno, ale moje argumenty nie przekonują odpowiednich osób. jesli w wątku kuchnia, proszę o informację, jakie kuchnia ma wymiary, druga kwestia to interesuje mnie jak zorganizowany jest kącik jadalny- czy jest to taki trochę wykusz? planujemy budowę/ rozbudowę..... nawet więcej z nią problemów i oczywiście planujemy kuchnie, jadalnie i salon i szukam pomysłu na ciekawe zorganizowanie tej przestrzeni. byłabym wdzięczna za odpowiedź i może jakieś fotki miejsca gdzie stoi stół. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zasadnicza różnica pomiędzy koniecznością mycia szyby zamontowanej na ścianie, a tej zamontowanej w oknie.

Na szybie na ścianie na pewno nie widać każdej kropli tłuszczu czy innego zabrudzenia. U Ciebie, pod światło, będzie widać wszystko.

 

mam ja mam i wiem że się mylisz, powiem tak aby przytoczyć,

najwięcej do powiedzenia o wychowaniu dzieci mają Ci którzy ich nie mają!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ja mam i wiem że się mylisz, powiem tak aby przytoczyć,

najwięcej do powiedzenia o wychowaniu dzieci mają Ci którzy ich nie mają!!!!!!!

 

Myślę, że to zbyt daleko posunięte wnioski. Nie trzeba przecież być reżyserem żeby być krytykiem firmowym.

 

To wynika z niczego innego jak z logiki. Zawsze na szybie w oknie (która z założenia jest przezroczysta) każdy brud jest niepożądany i po prostu go widać.

Na szybie, z którą jest ściana (nieprzezroczysta) brud tak w oczy się nie rzuca.

 

Masz prawo bronić swojej kuchni i swojego pomysłu. Tego nikt nie neguje. Ale spraw rzeczywistych nie oszukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to zbyt daleko posunięte wnioski. Nie trzeba przecież być reżyserem żeby być krytykiem firmowym.

 

To wynika z niczego innego jak z logiki. Zawsze na szybie w oknie (która z założenia jest przezroczysta) każdy brud jest niepożądany i po prostu go widać.

Na szybie, z którą jest ściana (nieprzezroczysta) brud tak w oczy się nie rzuca.

 

Masz prawo bronić swojej kuchni i swojego pomysłu. Tego nikt nie neguje. Ale spraw rzeczywistych nie oszukasz.

 

tyle że nie oszukuję, mnie jest wygodnie i żaden problem po pieczeniu przetrzeć ręcznikiem papierowym, uważam że lacobel także bym myła z taką samą częstotliwością, najbardziej brud i tak widać na panelu ze stali nierdzewnej , który daje się nad płytę dosyć często i nikt nie mówi że trzeba wycierać, tylko że to praktyczne rozwiązanie bo plamy szybko zmywalne bo to chyba o to chodzi : o gładkie , szybko zmywalne powierzchnie, (okno taka niewątpliwie jest) moje rozwiązanie jest nie typowe i po prostu natura nakazuje go skomentować i przyczepić się do czegoś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiając kuchnię na publiczny widok nie można oczekiwać tylko pozytywnych opinii czy ocen. Należy być gotowym również na krytykę. Nie nazywałabym tego czepianiem.

A Elfir zapytała tylko jak jest z praktycznością tego rozwiązania.

 

Dla mnie jest ono niepraktyczne, bo po każdym gotowaniu/smażeniu powstają zabrudzenia, które po prostu widać z każdego miejsca w kuchni. Nie da się ukryć, że rzucają się w oczy.

Na płytkach czy innym materiale zamontowanym na ścianie zabrudzenia na pewno nie byłyby tak widoczne jak u Ciebie.

 

To nie jest czepianie się, a odbierasz jak atak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że nie oszukuję, mnie jest wygodnie i żaden problem po pieczeniu przetrzeć ręcznikiem papierowym, uważam że lacobel także bym myła z taką samą częstotliwością, najbardziej brud i tak widać na panelu ze stali nierdzewnej , który daje się nad płytę dosyć często i nikt nie mówi że trzeba wycierać, tylko że to praktyczne rozwiązanie bo plamy szybko zmywalne bo to chyba o to chodzi : o gładkie , szybko zmywalne powierzchnie, (okno taka niewątpliwie jest) moje rozwiązanie jest nie typowe i po prostu natura nakazuje go skomentować i przyczepić się do czegoś

 

 

ja tam nic nie mówię , bo mnie Renia na obiad , nie zaprosi a już smaka narobiła . Kazdy z was ma rację cześtotliwośc mycia oka czy ekrany jest taka sam jeżeli mamy do czynienia z pedantyzmen a jak widzę Reni do Tych osob należy i szacunek za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawiając kuchnię na publiczny widok nie można oczekiwać tylko pozytywnych opinii czy ocen. Należy być gotowym również na krytykę. Nie nazywałabym tego czepianiem.

A Elfir zapytała tylko jak jest z praktycznością tego rozwiązania.

 

Dla mnie jest ono niepraktyczne, bo po każdym gotowaniu/smażeniu powstają zabrudzenia, które po prostu widać z każdego miejsca w kuchni. Nie da się ukryć, że rzucają się w oczy.

Na płytkach czy innym materiale zamontowanym na ścianie zabrudzenia na pewno nie byłyby tak widoczne jak u Ciebie.

 

To nie jest czepianie się, a odbierasz jak atak.

 

kobitko kochana, chętnie zaproszę Cię na nuugetsy pieczone na patelni, bardzo dobre, i popatrzysz że z tym oknem wcale nie tak czarno ja je malujesz!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nic nie mówię , bo mnie Renia na obiad , nie zaprosi a już smaka narobiła . Kazdy z was ma rację cześtotliwośc mycia oka czy ekrany jest taka sam jeżeli mamy do czynienia z pedantyzmen a jak widzę Reni do Tych osob należy i szacunek za to

 

i to jest dobrze napisanie, ja ze ściereczką bardzo chętnie latam, więc czy lacobel czy okno, szmatka w ruch, miałam kiedyś panel ze stali nierdzewnej, agatah to jest przeje....ne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to trochę,że wystawia się kuchnię na widok publiczny, do oceny i nie przyjmuje do wiadomości żadnej krytyki.

Tylko zachwyty są ok?

 

piszesz a nie rozumiesz o co mi chodzi, oczywiście ze można krytykować ale w sensie , to nie pasuje do tego czy tamtego, a to wygląda głupio, ale nad praktycznością okna wypowiem się ja , bo tak owe posiadam, o to mi chodzi, gdyby ktoś napisał , to okno wygląda dupioato, wtedy to rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie chcesz zrozumieć. Szyba przezroczysta, przez którą i na której widać wszystko jak na dłoni, i każde zabrudzenie denerwuje, różni się od tej samej szyby położonej na nieprzezroczystej ścianie. Ściana tworzy tło, które powoduje, że zabrudzenia tak widoczne nie są.

 

Wystarczy prosty test: chlapnąć wodą na szybę w oknie i na płytki na ścianie. Na oknie od razu chce się ścierać, bo w oczy kłuje. Na płytkach da się przeżyć.

Nawet ja, niepedantka to okno od razu wytrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie chcesz zrozumieć. Szyba przezroczysta, przez którą i na której widać wszystko jak na dłoni, i każde zabrudzenie denerwuje, różni się od tej samej szyby położonej na nieprzezroczystej ścianie. Ściana tworzy tło, które powoduje, że zabrudzenia tak widoczne nie są.

 

Wystarczy prosty test: chlapnąć wodą na szybę w oknie i na płytki na ścianie. Na oknie od razu chce się ścierać, bo w oczy kłuje. Na płytkach da się przeżyć.

Nawet ja, niepedantka to okno od razu wytrę.

 

a ja nie widzę różnicy i wytarłabym to i to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie chcesz zrozumieć. Szyba przezroczysta, przez którą i na której widać wszystko jak na dłoni, i każde zabrudzenie denerwuje, różni się od tej samej szyby położonej na nieprzezroczystej ścianie. Ściana tworzy tło, które powoduje, że zabrudzenia tak widoczne nie są.

 

Wystarczy prosty test: chlapnąć wodą na szybę w oknie i na płytki na ścianie. Na oknie od razu chce się ścierać, bo w oczy kłuje. Na płytkach da się przeżyć.

Nawet ja, niepedantka to okno od razu wytrę.

 

dziewczyny macie rację , zgadzam się z Tobą Agatah i powiem ze dla Reni to jest dore rozwiązanie < że am okna przy płycie zamiast ekranu , poniewaz jak napisała jest pedantką to wie ze nie może sobie pozwolić na pozostawienie tego okna aby zostało brudne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Renia wystarczy napisz wszystkim prawdę , nie trzymaj ich w takim napięciu . Nie wiem czy to ja mogę zdradzić , ale Ty spewnością tego nie powiesz , Więc aby było śmiesznie Renia ma Ekran wypuszczany z Blatu na czas gotowania > więc to była prowokacja po częsci sprawdzić jak osoby podejdą do tematu :rotfl::rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...