Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja mam opoczno inwencja ecru, kuchnia jest gotowa ale jeszcze nie używana :)

 

martitkaa uśmiecham się w takim razie o kilka fotek :)

 

Mam dylemat bo myślę też o płytkach oczywiście do kuchni - Opoczno Infinita

INFINITA KREM REKT. 29x59,3

INFINITA KREM PASKI MOZAIKA 29x59,3

 

Mozaikę myślę położyć od płyty do okapu, a te większe, całe płytki na całości do wysokości ok 50 cm nad blat. Meble będą takie: fronty - fornir heban makasar, a blat cappucino, tak więc szukam coś w kolorze ecru lub jasny beż

 

Drogie Panie; what you think about that ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez się pochwalę, jeszcze brakuje drzwi spiżarni , które będą takie jak fronty, szkła nad okapem i zlewem oraz innych dodatków. Właśnie czy biały lacobel będzie ok ?

 

http://img695.imageshack.us/img695/5104/kuch2001.th.jpg

 

http://img291.imageshack.us/img291/6942/kuch001.th.jpg

 

fajna kuchnia, ciekawa jestem jak będzie wyglądać jak się zadomowicie trochę :) i dodasz trochę dodatków. Ładny lakier... jak lustro. W drugim zdjęciu odbijająsię chyba widoki z okna ktore jest w pomieszczeniu naprzeciwko :D.

Kurczę, coraz bardziej sklłaniam się ku uchwytom wyrzeźbionym we frontach... :0 super to wygląda. Tylko zastanawiam się jak to będzie ze zmywarką.

A wydaje mi się że u Ciebie dostrzegam uchwyt w szafce która jest pod piekarnikiem.... ? ale przecież tam to nie jest zmywarka, bo trochę daleko od zlewu.

jak się otwierają drzwiczki z tego typu uchwytami? zwłaszcza lodówka i zmywarka?

 

ładna ta kuchnia, może trochęwięcej zdjęc z tego kąta gdzie jest wisząca zabudowa/okolice zlewu i płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez się pochwalę, jeszcze brakuje drzwi spiżarni , które będą takie jak fronty, szkła nad okapem i zlewem oraz innych dodatków. Właśnie czy biały lacobel będzie ok ?

 

http://img695.imageshack.us/img695/5104/kuch2001.th.jpg

 

http://img291.imageshack.us/img291/6942/kuch001.th.jpg

 

Ładna kuchnia - a układ identyczny jak u mnie ma być. Ale mam pytanie - jak się sprawdza użytkowanie piekarnika zaraz obok ściany - nie przeszkadza to w otwieraniu, wkładaniu blach z ciastem itp. Mam dopiero 3 szafki w kuchni - i użytkuję wersję zastępczą - stara kuchenka gazowo-elektryczna i jakoś tak mi przyszło do głowy czy nie zrobić piekarnika jednak na dole oddalony jedną szafką 50-40 od ściany po prawej stronie, aby było funkcjonalnie.

A może ktoś inny ma podobnie i nie przeszkadza takie ułożenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rataj75!

Mam pytanie czy nie masz przypadkiem projektu W-51.12a z Jeleniej Góry - identyczny układ kuchni, spiżarka też po lewej stronie. Można prosić o inne zdjęcia domku? Zawsze to fajna inspiracja. Chociaż jak się przyjrzałam zdjęciom - to masz inny układ wejścia do domku - ja z kuchni nie widzę podjazdu.

Edytowane przez magdazaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna kuchnia - a układ identyczny jak u mnie ma być. Ale mam pytanie - jak się sprawdza użytkowanie piekarnika zaraz obok ściany - nie przeszkadza to w otwieraniu, wkładaniu blach z ciastem itp. Mam dopiero 3 szafki w kuchni - i użytkuję wersję zastępczą - stara kuchenka gazowo-elektryczna i jakoś tak mi przyszło do głowy czy nie zrobić piekarnika jednak na dole oddalony jedną szafką 50-40 od ściany po prawej stronie, aby było funkcjonalnie.

A może ktoś inny ma podobnie i nie przeszkadza takie ułożenie?

 

My mamy układ IDENTYCZNY!!!! Mamy też białe meble w lakierze, piekarnik i mikrofalę w tym samym miejscu tylko odsunięte od ściany szafką 40cm - dla nas jest to wygodne rozwiązanie. Poza tym szafka (wysokości słupka) sprawdza się super.

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/vi/kg/qp4n/W4hYtH2yGmBFGrewnB.jpg

 

Jak widać na zdjęciu tam w rogu nie mamy szafki wiszącej i nie będziemy mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nicol21 pod piekarnikiem jest zmywarka i chwilowo front zastepczy z uchwytem, bo właściwy jeszcze "nie dojechał" Z otwieraniem np lodówki nie ma problemu, uchywty są tak wyfrezowane, że nie zauważam uciążliwości, robię to intuicyjnie

magdazaba w bloku mialam piekarnik pod płytą i wymyśliłam sobie, że w domu zrobię sobie piekarnik na wysokości oczu, wdaje mi się, że bedzie funkcjonalnie

Nasz dom to Melodia z Krajobrazów.

monikaa13 faktycznie mamy bardzo podobny układ kuchni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna kuchnia - a układ identyczny jak u mnie ma być. Ale mam pytanie - jak się sprawdza użytkowanie piekarnika zaraz obok ściany - nie przeszkadza to w otwieraniu, wkładaniu blach z ciastem itp. Mam dopiero 3 szafki w kuchni - i użytkuję wersję zastępczą - stara kuchenka gazowo-elektryczna i jakoś tak mi przyszło do głowy czy nie zrobić piekarnika jednak na dole oddalony jedną szafką 50-40 od ściany po prawej stronie, aby było funkcjonalnie.

A może ktoś inny ma podobnie i nie przeszkadza takie ułożenie?

 

Ja mam piekarnik przy ścianie, użytkuje się świetnie, nie mam z nim żadnych problemów i nie dostrzegam żadnej różnicy w porównaniu z piekarnikiem, który w starym mieszkaniu był na środku zabudowy kuchennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też planuję zabudowę piekarnika w słupku przy ścianie,ale kupię piekarnik otwierany na bok.Z tego, co wiem robi takie Bosch i Electrolux.

[ATTACH=CONFIG]46140[/ATTACH]

 

Pozdrawiam.

 

Też mieliśmy taki w planach. Jednak po przemyśleniach doszliśmy do wniosku, że wkładanie gorących naczyń i ich wykładanie przy takim sposobie otwierania może być nieco uciążliwe. Postawiliśmy na tradycyjny. Poza tym co z kapaniem np.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieliśmy taki w planach. Jednak po przemyśleniach doszliśmy do wniosku, że wkładanie gorących naczyń i ich wykładanie przy takim sposobie otwierania może być nieco uciążliwe. Postawiliśmy na tradycyjny. Poza tym co z kapaniem np.?

 

Trzeba częściej myć podłogę ;).

 

Faktycznie, celna uwaga, u mnie zawsze kapie, kiedy wyjmuję coś z piekarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie widzę większych niedogodności niż w tradycyjnym,może dlatego,że kucharzenie to nie moja domena :D. Aktualnie mam Boscha z wysuwanym wózkiem i jak dla mnie jest ideałem,najchętniej kupiłabym go po raz kolejny,ale wydaje mi się,że w słupku przy ścianie nie zda egzaminu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thewizzo mam już zdjęcia w aparacie ale jakoś nie udaje mi się je zgrać na kompa, nie wiem dlaczego. Jeśli mi się nie uda to spróbuję w pracy ale to dopiero w poniedziałek.

 

Myślę że do twoich kolorów frontów, ecru będzie jak najbardziej OK. Ja mam fronty białe i w sumie to nie do końca mi teraz te płytki pasują, wydaje mi się, że wpadają czasem w szarość.

Płytek infinita nie widziałam na żywo, ale ich plusem jest rozmiar. Większe się chyba lepiej prezentują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mieliśmy taki w planach. Jednak po przemyśleniach doszliśmy do wniosku, że wkładanie gorących naczyń i ich wykładanie przy takim sposobie otwierania może być nieco uciążliwe. Postawiliśmy na tradycyjny. Poza tym co z kapaniem np.?

 

IMO łatwiej przetrzeć podłogę, na którą nakapało niż drzwiczki piekarnika. Bo gorących raczej się nie wyciera, a jak wystygną to już trochę się przypieka i przysycha to co skapnęło.

 

 

Trzeba częściej myć podłogę ;).

 

Faktycznie, celna uwaga, u mnie zawsze kapie, kiedy wyjmuję coś z piekarnika.

 

Zawsze? Ciasto i ciasteczka również? Mięso w głębokiej brytfance te?

 

IMO piekarnik otwierany na bok ma same zalety (poza wyższą ceną). Można go otworzyć na oścież (pod warunkiem, że nie jest zaraz obok ściany), trudniej oparzyć się niż o otwartą na dół klapę (zwłaszcza jak otwiera się na wysokości brzucha), nic na otweirane drzwiczki nie skapnie, nie przypiecze się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze? Ciasto i ciasteczka również? Mięso w głębokiej brytfance te?

 

Ciast nie piekę, bo mam do tego dwie lewe ręce (kilkakrotne próby kończyły się katastrofą). Natomiast jeśli chodzi o mięso w brytfance, to właśnie u mnie zawsze kapie spod spodu garnka - zwłaszcza jak ugotuję coś wcześniej, jem później, a brytfanka przez tą godzinę stała w piekarniku (żeby jedzenie nie traciło ciepła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO łatwiej przetrzeć podłogę, na którą nakapało niż drzwiczki piekarnika. Bo gorących raczej się nie wyciera, a jak wystygną to już trochę się przypieka i przysycha to co skapnęło.

 

 

 

 

Zawsze? Ciasto i ciasteczka również? Mięso w głębokiej brytfance te?

 

IMO piekarnik otwierany na bok ma same zalety (poza wyższą ceną). Można go otworzyć na oścież (pod warunkiem, że nie jest zaraz obok ściany), trudniej oparzyć się niż o otwartą na dół klapę (zwłaszcza jak otwiera się na wysokości brzucha), nic na otweirane drzwiczki nie skapnie, nie przypiecze się.

 

 

i Tu się zgadzam odnosnie otwieranego piekarnika w słupku

 

Ciast nie piekę, bo mam do tego dwie lewe ręce (kilkakrotne próby kończyły się katastrofą). Natomiast jeśli chodzi o mięso w brytfance, to właśnie u mnie zawsze kapie spod spodu garnka - zwłaszcza jak ugotuję coś wcześniej, jem później, a brytfanka przez tą godzinę stała w piekarniku (żeby jedzenie nie traciło ciepła).

 

Ilona to jak obiecalaś wszystkich zaprosić na ciasto , a to kupne ma być? O odnośnie garnka sprawdź czy to nie durszlak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilona to jak obiecalaś wszystkich zaprosić na ciasto , a to kupne ma być? O odnośnie garnka sprawdź czy to nie durszlak :)

 

U mnie tylko kupne i wszyscy, których zapraszam, doskonale o tym wiedzą :) Natomiast nie wiem dlaczego, ale para wodna skrapla się na brytfance od spodu oraz na drzwiczkach piekarnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...