Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja tez się ostatnio zastanawiałam jaka jest różnica między frontami z akrylu a w lakierze. Troszkę poczytałam necie i stwierdzić mogę na podstawie tego co wyczytałam że większy wybór kolorów jest w przypadku frontów lakierowanych natomiast są one troszkę mniej trwałe od tych akrylowych. Jeżeli jest na odwrót to proszę mnie poprawić ;)

 

fronty w lakierze mogą byc faktycznie mniej trwałe, ale podobno latwiej mozna wszelkie rysy naprawic (jak na lakierze samochodowym - zasmarowac czyms);)

z kolei przy akrylu jest ryzyko odklejania/odchodzenia tych obrzeży, np. w okolicach mokrych czy gorących.

 

wybór trudny, ja juz wybralam, ale chętnie poczytam o Waszych przemyśleniach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akryl jest bardziej gładki, ładniej odbija światło.

 

To tylko zależy jak wykonany jest front lakierowany. Idealny powinien być gładki i odbijać światło ( i inne odbicia też ) jak lustro.

 

Poza tym najważniejszą różnicą jest to, że przy akrylu przyklejamy po krawędziach PCV co już może aż tak idealnie nie wyglądać.

 

Przy opcji lakierowanej krawędzie lakierujemy nie przerwanie łącznie z powierzchnią.

Edytowane przez artenova
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli lepsze sa drzwiczki otwierane na bok, od otwieranych tradycyjnie, to chyba

taki sposob bedzie idealny... http://www.neff.de/neff/service/a-z-feature-label-pages/slide%c2%ae.html?rw=true

 

 

piekarnik..jpg

 

Ma ktos z Was ???????? Jakie wrazenia ?????????

 

basbur, podobna rzecz powiedzial mi pan w salonie meblowym: "jak sie pani porysuje jakas szafka, odkreci ja pani i pojdzie do lakiernika samochodowego.." :D

Edytowane przez Hanneczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanneczka ciekawy sposób otwierania i jaki super wygodny - tak pomyślałam w pierwszej chwili. Ale tuż potem naszła mnie myśl, że czasem coś źle wezmę i tak lekko upuszczam blaszkę, brytfankę - no wiesz z 2-3cm, nic wielkiego- ale wolę mieć drzwiczki na wypadek gdyby sie coś rozlało i wszystko miało lecieć prosto na podłogę.

Ale jeszcze przemyślę i się sama innaczej ustosunkuję. Póki co wybrałabym tradycyjne otwieranie. Rozumiem, że w tej opcji nie zawsze musisz chować drzwi do środka, czasem je możesz zostawic otwarte jak w przypadku zwykłego piekarnika.

 

 

Znajoma ma jeszcze inne rozwiązanie w piekarniku - otóż drzwi są na stałe i się wysuwają razem z blaszką tak że ciasto w blaszcze wyjeżdza z piekarnika i nie trzeba wsadzać ręki do środka jesli chce się coś sprawdzić. Ona bardzo sobie chwali to rozwiązanie, ale zupełnie nie wiem jak to sie nazywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze wozek sprawdza sie najlepiej pod blatem, testowalam w sklepie i np. na takiej wysokosci na jakiej bede miala piekarnik moglabm wyciagac potrawy np. z lewej lub z prawej strony, bo z przodu przyblokuja mnie drzwiczki, wiec u mnie wozek odpada. Znajomi maja piekarnik pod blatem z taka obcja i tez sobie chwala....

 

nicol21, ja jednak bede miala tradycyjnie otwierany piekarnik... ten podalam jako przyklad, ze taki sposob tez jest .. , ze zainspiruje ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje waszej podpowiedzi. Chodzi mi o kosz/segregator na odpady. Mam zamontowany Wasco do szafki 50cm otwieranej, ale musze ja całkowicie otworzyc zeby wyciagnac ten smietnik i zupełnie nie pasuje mi takie rozwiazanie. Wolałabym juz wstawic zwykły kosz na smieci. Ale moze jest jakies inne rozwiazanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym się chętnie dowiedziała czym można taki zarysowany front zasmarować:D

 

nie wiem dokladnie czy to to, ale moj pan stolarz mowil o takich pastach, które są w różnych kolorach i którymi zasmarowywyje się rysy na samochodach;)

 

wiem, ze mój mąż kiedys robił coś takiego - lekko szlifował rysę i wcierał ten krem/pastę w kolorze lakieru i PRAWIE nie było śladu po rysie. tzn. jeśli ktoś nie wiedział, że tam była to sam śladu nie zauważał;)

 

ale pewności nie mam, że to dokladnie to, więc poczekaj na mądrzejsze odpowiedzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cassia Cóż, biorąc pod uwagę że w większości przypadków to lakiery samochodowe głównie akryl, to samemu raczej będzie Ci trudno to zrobić. Jeśli są to drobne rysy czyli nie głębokie to stosuje się pastę lekko ścierną o oznaczeniu G3 i należy używać polerki mechanicznej. Cały proces powinien odbyć się na mokro czyli moczymy powierzchnię nanosimy fareklę i polerujemy. Warto by gąbka była średniej twardości czyli biała. Jeśli to ciemny kolor to można stosować pastę z woskiem 3M jest dużo droższa ale i lepsza. Jeśli potzrebujesz zrobić to samemu to proponuje skoczyć na stację benzynową i kupić pasę TEMPO tylko delikatnie wcieraj miękką szmateczką najlepiej bawełna, i nieprzetrzyj powierzchni bo ta pasta jest dość mocno ścierna. Radzę na przyszłość kupić środek do zabezpieczania powierzchni najlepiej z woskiem tak jak zabezpiecza się lakier samochodu. Pozdrawiam

Ps. Tyle powiedział mi mąż, który jest lakiernikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

00marta, dziękuję za instrukcję:yes:, moje rysy nie są głębokie i widać je bardziej pod światło. problem w tym, że front jest w widocznym miejscu i boję się go ruszać ,żeby nie przedobrzyć. Ale jak ryski mnie tak ostatecznie zdenerwują , to na pewno wypróbuje twój sposób:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thewizzo

Specjalnie dla Ciebie wklejam zdjęcia płytek opoczno inwencja ecru. Pierwszy raz wstawiam zdjęcia i nie wiem czy mi się to uda.

 

Przepraszam że tak późno, ale dopiero teraz udalo mi się zgrać zdjęcia z aparatu.

 

Może teraz sie uda

URL=http://img828.imageshack.us/i/kuchnia3zm.jpg/][img]http://img828.imageshack.us/img828/1908/kuchnia3zm.jpg[/url][/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...