Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

anse, kuchnia jest mała i z komórki nie jestem zrobić ujęcia, na którym widać byłoby zabudowę na całej ścianie z okapem. Jak uda mi się na weekend pożyczyć normalny aparat, który ma obiektyw a nie szkiełko to wyślę ci fotki.

ale i tak jestem za czarnym i w środku nawiazanie forntu podzielone , lub sam czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

IMO łatwiej przetrzeć podłogę, na którą nakapało niż drzwiczki piekarnika. Bo gorących raczej się nie wyciera, a jak wystygną to już trochę się przypieka i przysycha to co skapnęło.

 

Zawsze? Ciasto i ciasteczka również? Mięso w głębokiej brytfance te?

 

IMO piekarnik otwierany na bok ma same zalety (poza wyższą ceną). Można go otworzyć na oścież (pod warunkiem, że nie jest zaraz obok ściany), trudniej oparzyć się niż o otwartą na dół klapę (zwłaszcza jak otwiera się na wysokości brzucha), nic na otweirane drzwiczki nie skapnie, nie przypiecze się.

Podpisuje się pod tym jako użytkownik piekarnika otwieranego na bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury techniczno-praktycznej o blaty zlicowane z frontami szafek.

Do niedawna standardowo robiło się blat wystający przed szafki, taki nosek. Teraz dość często widuje się blaty kończące się równo z szafkami, są tego jakieś wady, bo wygląda moim zdaniem fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury techniczno-praktycznej o blaty zlicowane z frontami szafek.

Do niedawna standardowo robiło się blat wystający przed szafki, taki nosek. Teraz dość często widuje się blaty kończące się równo z szafkami, są tego jakieś wady, bo wygląda moim zdaniem fajnie.

 

Przyłączam się do pytania, napiszcie coś więcej o takim rozwiązaniu. Czy pasuje tylko do nowoczesnej kuchni, czy również do klasycznej, gdzie balt jest z kamienia, czy wtedy się szybciej nie brudzą szafki? Marcin, kuchnia jest super:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izuuś my mieliśmy dokładnie to samo, im więcej inspiracji, tym wiecej problemów w wyborze czegokolwiek. Moja rada - skup się na jednej rzeczy a nie patrz na całość. Dzisiaj kolor frontów, jutro podłogi itp itd :) A później wszystko ładnie się zgra (chyba)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanka.. trochę głupie ale co tam..

Przeglądam Wasze kuchnie i nie widzę ściereczek lub ręczniczków. Kiedyś wieszało się na rączce od piekarnika, ale teraz każdy (większość) robi piekarnik w słupku, wysoko. Nie potrzebujecie już ściereczek/ręczniczków. W co ręce w takim razie wycieracie?

W ręcznik papierowy? To ja bym rolkę dziennie zużywała.

Chowacie do szafki? To mało poręczne i praktyczne, non-stop szafka zachlapana od otwierania mokrymi rękoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanka.. trochę głupie ale co tam..

Przeglądam Wasze kuchnie i nie widzę ściereczek lub ręczniczków. Kiedyś wieszało się na rączce od piekarnika, ale teraz każdy (większość) robi piekarnik w słupku, wysoko. Nie potrzebujecie już ściereczek/ręczniczków. W co ręce w takim razie wycieracie?

W ręcznik papierowy? To ja bym rolkę dziennie zużywała.

Chowacie do szafki? To mało poręczne i praktyczne, non-stop szafka zachlapana od otwierania mokrymi rękoma.

Dobre pytanie. Też z chęcią się dowiem jak z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...