Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Ha.. czyli jednak nie takie głupie to moje pytanie :)

Męczy mnie, bo podobają mi się kuchnie gdzie nie ma uchwytów (to sie chyba frezowane nazywa), ale wtedy co z tą nieszczęsną ściereczką..

 

 

:D ten temat, to moja bolączka od zawsze!!!!!ja jestem z gatunku tych, co najchętniej wszystko chciałyby pochować.w aneksie mam uchwyty, na których nie da sie powiesić szmatki. zazwyczaj leży grzecznie złożona w kąciku. jak jest zużyta - idzie do kosza z brudami!!!! jak muszę, czasem wieszam na uchwycie od piecyka, lub na grzejniku przy kuchni. a jak przeschnie, składam i do kącika :lol2:

w poprzedniej kuchni miałam pomiędzu szafkami specjalnie zostawioną szczelinę o szer. ok. 10cm. zamontowany był tam tak zwany puzon( rodzaj wieszaka wysuwanego).

Edytowane przez aricia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja w szafce pod zlewem mam wieszak na drzwiczkach i tam wiszą sobie ściereczki. Jak coś zmywam (a nie robię tego tak często bo mam zmywarkę ;)) bądź coś gotuję i wiem że będę musiała moczyć ręce wywalam ściereczkę na blat i z niej korzystam, a po zakończonej pracy chowam z powrotem do szafki :D (jak jest mocno wilgotna, ale jeszcze czysta - kładę wcześniej na paręnaście min. na kaloryfer żeby przeschła; jak brudna od razu ląduje w koszu na brudy :rolleyes:) Ot tajemnica niewidzialnej ściereczki :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten puzon fajna rzecz.. ale mnie już w tym momencie denerwowałaby ta przestrzeń na dole, ciężko wyczyścić.. już widzę jak mi się tam wszystkie pająki chowają - sorry, ale ja mam fioła na tym punkcie. Panicznie się boję pająków, dlatego staram się zminimalizować możliwość ich ucieczki w ciemny kat, z którego nie będzie można go wydostać i zabić (przepraszam.. zneutralizować).. Dlatego ten puzon u mnie odpada. Edytowane przez madzioochna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się zastanawiam nad takim wieszakiem schowanymw szafce pod zlewem

 

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/4267/wieszak-na-sciereczki-z-pelnym-wysuwem-3-palcowy.jpg

 

to jest fajne ale jak mam mieć kosz na śmieci pod zlewem to ściereczka mi do tego nie bardzo.. chyba mało to higieniczne, zaśmierdnie śmieciami.. :/

 

albo nad takim na zewnątrz

 

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/5024/nuance-wieszak-na-reczniki-kuchenne-180158.jpg

 

to jest niegłupie, gdzie to znalazłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie, tez sie nad tym zastanawiam i nawet chciałam was pytac. Ja myslałam zeby zrobic uchwyt w szafce pod zlewem ale tam obok jest kosz no i to jakos mi sie tak kłóci.. teraz tez mam ten problem i przewieszam przez krzesło ale jak goscie idą to chowam do szafki. Moze w szafcez kargo zobie haczyk chociazby taki na przyzsawkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie, tez sie nad tym zastanawiam i nawet chciałam was pytac. Ja myslałam zeby zrobic uchwyt w szafce pod zlewem ale tam obok jest kosz no i to jakos mi sie tak kłóci.. teraz tez mam ten problem i przewieszam przez krzesło ale jak goscie idą to chowam do szafki. Moze w szafcez kargo zobie haczyk chociazby taki na przyzsawkę...

 

Też tak robiłam, strasznie mnie to raziło ale nie miałam innego wyboru. Rozkładałam albo na krześle albo na blacie.. ale w przyszłej kuchni daleko będę miała do krzeseł, a blat chciałabym drewniany, więc nie bardzo będę mogła kłaść mokrą ścierkę.

Pewnie będę robić jak aricia - na piekarnik do wysuszenia, a potem gdzieś w kącik lub do szafki.

 

Widać nie można mieć wszystkiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się też zestaw kosz(nawet z pokrywą ;) ) + ściereczka nie bałdzo widzi :rolleyes:

btw, zamknięta w szafce mokra ściereczka też może niezbyt higienicznie pachnieć, nawet bez sąsiedztwa kosza....fajnie, jakby taka szafka miała lekką wentylację...nie wiem, czy w kargo jest jakaś cyrkulacja powietrza?

puzon to było nie złe rozwiązanie. u mnie miał "plecy" i "podłogę", jak pozostałe szafki, więc nie było jakiś niepotrzebnych zakamarków.ale brawo dla tego, kto wymyśli doskonały patent!!!!

Edytowane przez aricia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma problemu ze ścierką bo nie używam ;)

gorzej z ręcznikiem do rąk - na razie po prostu leży na blacie ale to nie jest dobre rozwiązanie bo abstrahując od drewnianego blatu ma problem z wyschnięciem. jeszcze gorzej było jak chowałam go do szuflady. zapaszek natychmiast dyskwalifikował delikwenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten puzon fajna rzecz.. ale mnie już w tym momencie denerwowałaby ta przestrzeń na dole, ciężko wyczyścić.. już widzę jak mi się tam wszystkie pająki chowają - sorry, ale ja mam fioła na tym punkcie. Panicznie się boję pająków, dlatego staram się zminimalizować możliwość ich ucieczki w ciemny kat, z którego nie będzie można go wydostać i zabić (przepraszam.. zneutralizować).. Dlatego ten puzon u mnie odpada.

 

Ja mam puzon pomiędzy zmywarką i lodówką - regularnie je wysuwam i pucuję całą podłogę :) No i "szpara" pod puzonem jest na tyle szeroka, że mieści mi się w niej najwęższa końcówka odkurzacza, więc nie jest najgorzej ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzę ponownie bo mam go w ulubionych, widocznie umknęlo ;)

Chłodziarka Samsung RSH 7 UNBP

Piekarnik Gorenje BO 75 SYB

Płyta ind. Teka IR641 (http://www.ceneo.pl/2141246), jest super, całe szczęście że nie mieli w sklepie Gorenje za 1800, którą chcielismy kupić, bo niepotrzebnie wydalibyśmy kasę. 4xbooster, cicha i czego więcej trzeba!!!

Zmywarka Simens SE 64M364EU

Okap AMICA OKC 951S+mata węgl.

Zlew Teka KEA 60 B-TG

Bateria Franke Sentinel 0737522

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Cetera masz przepiękną, efektowną kuchnię i chyba przestanę tu zaglądać min. przez takie kuchnie jak Twoja bo moje gusta zmieniają się jak w kalejdoskopie przez to forum cholera jasna :confused: , a mój stolarz patrzy na mnie coraz dziwniej jak mu wyjeżdżam z nowymi pomysłami.

To zmień stolarza - klient nasz Pan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...