Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kupowany w castoramie, zwie się 3v3 specjalny do blatów kuchennych miał być, tak pan się zarzekał, na pojemniku też twierdzą, że do blatów "Dopuszczony do kontaktu z żywnością ENV 1186" to mam nadzieję że ten zapach się ulotni, a na konserwację kupię już jakiś inny, dzięki dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kochani, potrzebuję Waszej pomocy. Mam już korpusy kuchenne i zastanawiam się nad uchwytami do frontów. Jak je umiejscowić żeby były w jednym poziomie? Da się w ogóle? Proszę Was o pomoc:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f43f026d845e730a.html

Edytowane przez KamillaDeMon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to jak uchwyty w drzwiczkach od szuflad i szafek umieścić żeby wyglądały OK.

 

Nie wiem jak inaczej to ująć. Myślałam o relingach a one kiepsko wyglądają jak są na różnych wysokościach. Jak widać pierwsza szafka to 3 szuflady, jedna płytka i dwie głębokie. Druga szafka to dwie głębokie szuflady. Trzecia jest narożna bez szuflad. Czwarta taka sama jak pierwsza.

Chcę aby była jakaś symetria w tym wszystkim. Dodam, ze meble robimy sami.

Edytowane przez KamillaDeMon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest możliwe, skoro szuflady maja inne wymiary, no ale może się mylę ...

Możnaby w dolnej głębokiej szufladzie zamontować uchwyt na wysokości pierwszej od dołu wąskiej, ale czy to będzie dobrze wyglądało?

Lepiej w takiej sytuacji wyglądają fronty bez uchwytów.

Edytowane przez jaksie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby jeszcze nie ta szafka z podwójnymi szufladami tylko same potrójne było by lepiej

wg mnie fronty bez widocznych uchwytów, nie wiem w jakim stylu robicie, można np. dać takie frezowane w płycie od góry

wygląda to z daleka jakby bez uchwytów

jak bawiłem sie to wolałbym to niż tip on (choć to też fajny bajer tyle że kosztuje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą być uchwyty jakieś, bo nie stać nas mechanizm bezuchwytowy. Kuchnia ma być taka:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a721e73f36ef603.html

 

Tak strasznie chciałam na maxa wykorzystać tą małą powierzchnię pod kuchnię, że nie zwracałam uwagi na to, że później będę myślała nad uchwytami. Te dwie głębokie szuflady chciałam na garnki i stąd ta decyzja...

Edytowane przez KamillaDeMon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłam za 130 zł/m2 ... Ale metrów mam sporo niestety ... Piękne są, ale chyba poszukam innych (czytaj tańszych) ...

 

Dokładnie te same płytki ma też: Charisma- pod nazwą Ciment Grey lub Alcalagres- pod nazwą Cemento.

Dla wytłumaczenia: jest jeden producent (Chiny) a w kilku Fabrykach je widziałam.

 

Swoją drogą uwielbiam te płytki: fajna jakość, efekt jak ja to nazywam "mokrej podłogi", super. Ja będę robić z nich akurat łazienkę. Widziałam masę szarości ale te są takie delikatniejsze.

 

Do końca marca kosztowały około 80 zł/m2 Olsztyn. Teraz podnieśli cło na Chiny i może dojść do ceny pewnie około 120 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, potrzebuję Waszej pomocy. Mam już korpusy kuchenne i zastanawiam się nad uchwytami do frontów. Jak je umiejscowić żeby były w jednym poziomie? Da się w ogóle? Proszę Was o pomoc:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f43f026d845e730a.html

 

Jest jedna opcja.... jeden duży front przymocowany do dolnej szuflady a resztę szuflad fronty wpuszczone wewnątrz. to jest jedyne rozwiązanie

 

z tego co widzę na zdjęciu, trzeba również będzie wpuścić szuflady głębiej... tylko te górne...

 

Muszą być uchwyty jakieś, bo nie stać nas mechanizm bezuchwytowy. Kuchnia ma być taka:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5a721e73f36ef603.html

 

Tak strasznie chciałam na maxa wykorzystać tą małą powierzchnię pod kuchnię, że nie zwracałam uwagi na to, że później będę myślała nad uchwytami. Te dwie głębokie szuflady chciałam na garnki i stąd ta decyzja...

 

 

mechanizm bezuchwytowy jak to nazywasz to wcale nie jest drogie rozwiązanie.... jakieś 10 zł od każdego frontu kolejne to frezowanie frontów przed malowaniem czyli tzw uchwyt wbudowany w front wtedy prawie nie widać uchwytów... bo w sumie to ich nie ma... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkala2 a które konkretnie kupiłas i czy można je "namierzyć" na necie?Czy one maja takie drobne błyszczace "przecierki" które widac pod światło?

 

Wejdź na link zdjęcie dobrze to ukazuje... czy można je kupić na necie-nawet nie szukałam ( nie miałam takiej potrzeby bo pracuję w salonie z płytkami:))

http://www.charismatiles.com/product.aspx?id=194

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest zbyt wygodne w codziennym uzytkowaniu ...

mam taki front w szafce z szufladami m.in. na rzadziej używane sztućce i przyprawy, oliwy, oleje. myślę, że wygoda takie rozwiązania zależy przede wszystkim od umiejscowienia. nie wyobrażam sobie, aby to było pod płytą czy blatem roboczym, z którego się najczęściej korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest zbyt wygodne w codziennym uzytkowaniu ...

 

nie jest też uciążliwe - mam dwie takie szafki - trzymam tam sypkie produkty, puszkowane oraz różnego rodzaju blachy i foremki - wg mnie wygodne rozwiązanie bo wszystko po wysunięciu widoczne i łatwo dostępne, ale fakt są one z boku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc już wiem jak to zrobię. Zostanę przy uchwytach i tradycyjnych szufladach. Umieszczę je na jednym poziomie. Da radę :)

U mnie wszystko będzie używane często, bo nie mam tego miejsca za wiele w moim M3.

 

A i jeszcze jedno pytanko. Ma ktoś zlewozmywak granitowy Teka? Interesuje mnie czerń. Czy ta firma produkuje czerń czy raczej grafit?

Edytowane przez KamillaDeMon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...