Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Synthia,

wg mnie to byłaby najlepsza wersja.

Szarości pięknie podkreślą ciepły odcień drewna (okno, dolne szafki, opaski), a jednocześnie "schładzają" wnętrze.

Masz może wizualkę, jak w założeniu miało wyglądać otoczenie płyty i okapu?

 

I czemu zrezygnowałaś z planowanej początkowo kolorystyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthia,

wizualizacja świetna, co nie zmienia faktu, że nie tu jest jej miejsce... :)

 

tylko gdzie bo nie chcę zakładać nowego wątku?

 

Hmn...no wizualizacja faktycznie fajna...ale ja mam wrażenie że w rzeczywistości te kolory nie będą już tak dobrze wyglądać, tj za dużo ich ;) No ale może ja jestem takim kolorystycznym dziwakiem ;)

 

I właśnie o to chodzi będę miała już kolejne kolory w kuchni, co prawda płytki na podłodze mam jano szare przecierane i jakoś się to niegryzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthia,

wizualizacja świetna, co nie zmienia faktu, że nie tu jest jej miejsce... :)

 

Joliska, to ja jestem winowajczynią, bo namówiłam Synthię, żeby wrzuciła też wizualkę - troszkę wcześniej są foty realizacji, a skoro jest dylemat co na ścianę, to pomyślałam, że wizualka jest na miejscu bo pokazuje jakąś opcję :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nieśmiało postuluję za jakże słusznym pozostawieniem wizualizacji Synthii tutaj, skoro są i zdjęcia gotowej kuchni - a trzeba przecież doradzić, jakie ściany będą najlepsze, no i wychodzi, że z wizualki. Dowód rzeczowy jest:lol2:

Najwyżej się narazimy Szanownej Admince, ale myślę, że zrozumie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

mam do Was wszystkich pytanie :) lodówka musi odstawać od ściany na około 5 cm bo od sciany odstaje mi rura odpływowa :-/ i teraz nie wiem jak zasłonić szparę między blatem a płytkami a lodówkę - myślę o ustawieniu między zmywarką a lodówką takiego wysokiego białego panela Ikea z tej serii co fronty i dosunąć go do ściany- co myślicie?

 

chyba to najlepsze miejsce na poznaie opinii :)

IMG_2610panel.JPG

IMG_2610.jpg

Edytowane przez seven...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale koszmarek zafundowany masz.

nie krzycz na forum! trochę etyki i dostosowania się do innych proszę.

 

Nikol, ja nie krzyczę. Pisałam wielkimi literami, bo nie miałam w tamtym momencie okularów (jestem krótkowidzem).

Już mi ktoś kiedyś zwracał uwagę, żebym nie krzyczała na forum. JESTEM ZŁA O TE LISTWY, A RACZEJ ICH POŁĄCZENIA. Mam ochotę nie tylko krzyczeć, ale i wyć z rozpaczy. ZAŁAMKA!!!

Niestety nie stać mnie na te "starony" czy granity itp. Zamiast zwracać mi uwagę na takie "pierdoły" jak wielkość liter, brak etyki, niedostosowanie się do innych - to mi coś poradź, Nikol. Proszę forumowiczów o poradę dotyczącą prezentowanych koszmarnych połączeń listew kuchennych, a nie jak mam się zachowywać na forum. Z góry dziękuję.

P.S.

Kuchnia Synthii jest teraz komentowana, jest cudowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Marmichkom :D

Doskonale cię rozumiem, a co do staronów, corianów czy granitów, uwierz mi że na dzień dzisiejszy zrobiłabym zwykły blat, przynajmniej wiedziałabym na czym stoję :(. A moja kuchnia jest w trakcie reklamacji.

 

 

Szczerze mówiąc to ja już wolałabym zostawić gołe szafki bez żadnych listew (albo jakąś stalową taśmę).

 

Trudno doradzić bo nie widać jakie masz szafki.

Czy możesz wkleić inne zdjęcie żeby było więcej widać kuchni, szafek?

No i co będzie na ścianie?

Edytowane przez Synthia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naberia, Venus_m Wiem wiem już się pomału przełamuję do tego jasnego szkła:D, problem w tym że trudno jest dobrać odpowiedni jego kolor. Na wzornikach nie ma podobnego a te które oglądałam to nie pasują dlatego stwierdziliśmy z małż. że damy czarne.

Chyba trzeba zrobić na zamówienie, ale z tego co się dowidywałam to nie dają gwarancji czy będzie tak samo wytrzymałe jak malowane fabrycznie:(

 

w wersji 78 mojej kuchni tez mylalam o bialym szkle - ale kurcze standardowy lacobel ma 2 biele - jedna lodowa a druga jakas taka bezowo-szara. zadna mi nie pasowala i stwierdzilam ze wezme sobie czarne szklo [bo fioletowe ktore mi sie podoba nie jest kolorem standardowym lacobelu i albo musialabym baaardzo duzo zaplacic i zamowic kuchnier w salonie w ktorym maja to szklo albo nie wiem co] to zdecydowalam sie na czarne szklo. zaleta czarnego jest to ze jest jak lustro no i nie ma "roznych czarnych odcieni".

choc z drugiej strony - jak pisalam kiedys - raczej u Ciebie pasowaloby mi biale szklo zeby dobrze stopilo sie ze sciana i blatem.

wiem, wiem - wybor bardzo ciezki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc właśnie miałam dwie próbki "prawie białe" i jak przyłożyłam do blatu, to wyglądały trochę tandetnie, zupełnie jakbym położyła sobie plastik. Wczoraj zrobiłam zdjęcia z czarną płytką na ścianie, wrzucę fotkę po południu (bo narazie człowiek w pracy :D) to zobaczycie czy będzie się to, aż tak się gryzło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wersji 78 mojej kuchni tez mylalam o bialym szkle - ale kurcze standardowy lacobel ma 2 biele - jedna lodowa a druga jakas taka bezowo-szara. zadna mi nie pasowala i stwierdzilam ze wezme sobie czarne szklo [bo fioletowe ktore mi sie podoba nie jest kolorem standardowym lacobelu i albo musialabym baaardzo duzo zaplacic i zamowic kuchnier w salonie w ktorym maja to szklo albo nie wiem co] to zdecydowalam sie na czarne szklo. zaleta czarnego jest to ze jest jak lustro no i nie ma "roznych czarnych odcieni".

choc z drugiej strony - jak pisalam kiedys - raczej u Ciebie pasowaloby mi biale szklo zeby dobrze stopilo sie ze sciana i blatem.

wiem, wiem - wybor bardzo ciezki.

 

To wprawdzie ułatwia wybór, skoro nie ma innych wersji czerni, ale np u mnie czerń szkła jest inna niż czerń szafek wiszących lakierowanych na wysoki połysk :)

zastanawiałam się też na czarnym lustrem, ale w wersji hartowanej wychodziło kosmicznie drogo, więc zrezygnowałam i poprzestałam na szkle lakierowanym i hartowanym. Jak będziesz miała okazję, to porównaj sobie próbkę czarnego lacobelu i czarnego lustra - jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthia, dzięki za zrozumienie. Pokazuję kuchnię po pierwszym malowaniu, a przed kolejnym. Nie jest jak widać wykończona. Co robić z tymi brzydkimi połączeniami listew, które pokazywalam na forum. Czekam i czekam na rady, a tu cisza...http://images47.fotosik.pl/988/9adeb4883bdb730bm.jpg' alt='9adeb4883bdb730bm.jpg'>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę forumowiczów o poradę dotyczącą prezentowanych koszmarnych połączeń listew kuchennych, a nie jak mam się zachowywać na forum. Z góry dziękuję.

 

Jeżeli nie podobają Ci się inne listwy, na które mogłabyś wymienić te aktualnie zamontowane, to najłatwiej będzie je zlikwidować.

Ja nie mam u siebie listew wykończeniowych, blat jest dosunięty maksymalnie do ściany, uszczelniony akrylem.

Edytowane przez arogos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czarna hahahaha :D

 

Totalna załamka:( mam blat Staron@, przy barku jest źle dopasowany i powyłaziły łączenia - jak się okazało to, przy barku blat mam posklejany z kawałków płyt. Mało tego nie jest wypolerowany i mam ciemne brudne szramy w łączeniach. Pan zapewniał, że łączenia po 2 - 3 tygodniach zanikną. No i dałam się nabrać nic nie znikło wręcz powyłaziło więcej wad. Napisałam reklamację i czekam. Katastrofa

 

Przyczyny mogą być dwie: wykonawca dodał za dużo utwardzacza do kleju i go "spalił" albo niewłaściwie odtłuścił powierzchnię - klej bardzo łatwo łapie kolor, np wystarczy użyć brutnej lub farbujacej tkaniny. To samo nie zniknie.

Reklamacje jak nabardziej uzasadnione i powinny zostać uznane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthia, dzięki za zrozumienie. Pokazuję kuchnię po pierwszym malowaniu, a przed kolejnym. Nie jest jak widać wykończona. Co robić z tymi brzydkimi połączeniami listew, które pokazywalam na forum. Czekam i czekam na rady, a tu cisza...<a href=http://images47.fotosik.pl/988/9adeb4883bdb730bm.jpg' alt='9adeb4883bdb730bm.jpg'>

 

 

o moja kuchnia, piekna...jaki jest kolor na scianach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...