Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

stokrotkaa bardzo ładna kuchnia tylko blat mi nie leży, ale to moje zdanie

 

mal super kuchnia i moje lampki masz a czy przy barku będą hokery czy nie? dosyć mała ta kuchnia, to dom czy mieszkanie?

 

Reni- zgadza się twoje lampki:) przy barku będą 3 hokery,tylko narazie nie mam pojęcia jakie, co chwilę mi sie zmienia,może coś podpowiesz?podobają mi się z Ikei-Urban,ale mąż twierdzi,że za bardzo nowoczesne.

Na zdjęciu wydaje mi się,że dość wąska wyszła ta kuchnia,w rzeczywistości jest ok, to jest segment w szeregowcu.

Edytowane przez mal26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pochwały :D

 

a co masz miedzy szafkami?

czarne?

 

Firlej, sliczna kuchnia.

U mnie prawie identycznie, tylko kuchnia jest nie biala, a jasminowa.

Na scianie mam fornir, a Ty? Farba?

 

Na ścianie nad blatem jest grafitowy laminat o drobnoziarnistej fakturze (przez co jest matowy).

Rozwiązanie tanie i praktyczne - wystarczy przejechac szmatką, nie brudzi się jak malowana ściana. :)

 

A skąd te rolety na oknach ??

 

Rolety rzymskie zamówione w Komforcie - z najprostszego woalu.

 

super :)

a co to za blat?

 

Granitowy, gr. 3 cm. Zeby wyglądał na grubszy (5 cm), z przodu doklejona jest jeszcze taka "listwa" z tego granitu. Ten granit nazywa sie galaxy star - czy jakoś tak :)

 

Firiel kuchnia super - bardzo mi się podoba ;)

powiedz co masz na podłodze obok kuchni? tez fajna podłoga ;)

 

To sa deski dębowe lakierowane - szerokości 8 cm.

 

Firiel,

 

A teraz pisz proszę, co masz na podłodze i na ścianie.

 

A na podłodze w kuchni sa płytki ACIF Wood Touch Grigio, Takie: http://pdf.archiexpo.com/pdf/acif/wood-touch/61868-44593-_12.html

Dobrze się sprawdzają w kuchni, bo nie widać okruchów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ścianie nad blatem jest grafitowy laminat o drobnoziarnistej fakturze (przez co jest matowy).

Rozwiązanie tanie i praktyczne - wystarczy przejechac szmatką, nie brudzi się jak malowana ściana. :)

Firiel, bardzo ładna kuchnia :D

możesz mi napisać jakiej firmy jest ten laminat i jak się dokładnie nazywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firiel, bardzo ładna kuchnia :D

możesz mi napisać jakiej firmy jest ten laminat i jak się dokładnie nazywa ?

 

Ooo, tego to niestety nie wiem.

Powiedziałam, że chcę laminat, mój pan od kuchni przyniósł mi próbniki i wybrałam.

Wiem tylko, że wybierałam z próbników laminatów na blaty.

 

Acha, jeszcze tak na marginesie zapomniałam dodać, że ponieważ z męzem jesteśmy wysocy (190cm), to cala kuchnia jest wyższa - dlatego zabudowa do sufitu (sufit na wysokości 260 cm, jak stanę na palcach, bez problemu sięgam do najwyższej półki), a blat jest na wysokości 100 cm.

Cokól 10 cm, murowany, wykończony płytkami (też fajna sprawa, nie mam pod szafkami pustki, w której nie wiadomo co siedzi - np pająki ;) - no i fajnie wygląda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mal26 piękna kuchnia, nic dodać nic ująć ;) Może zainteresują was moje hokery? Wstawiałam je gdzieś u siebie w wątku, kupione na allegro, wpisz tylko hasło "hoker bond" cena 400 zł sztuka, bardzo wygodne i funkcjonalne (ja mam białe).

 

Firiel7 ładna kuchnia, ja bym tylko krzesełka zmieniła bo jakoś za dużo czerni przy tym stoliku jadalnianym, poza tym baaaardzo na plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

DUŚ, SYNTHIA, WENUS - dziękuję Wam bardzo za rady. Jak zwykle na forum można na Was liczyć.

 

Ale namieszałam... Źle to wyjaśniłam. Blat ładnie przylega do ściany w wielu miejscach. Przy jednej ścianie jakieś 0,5 cm odstaje, jest to krótka ścianka na wprost okna, ona dzieli kuchnię od salonu. Chodzi mi o to, że jak zerwę listwy i dam ten silikon (akrylowy ma być czy jaki?) to będzie on ok. 5-6 cm od płyty gazowej i palnika. Nie będzie się nic działo z tym silikonem? I najważniejsze (bo zrobię to sama) jaki mam dać silikon między blatem a płytkami na ścianie? Podajcie proszę producenta i nazwę, na pewno wiele osób ma taki silikon.

Pokażę zdjęcie, jak wygląda blat przy oknie bez tych listew z koszmarnymi połączeniami i z nimi ... Da radę położyć tam silikon, czy za duże szczeliny pod oknem???

 

Ja chciałabym wtrącić, jeśli mogę. Co prawda dopiero zaczynam robić kuchnię w swoim domku więc pochwalę się za jakiś czas ale w kwestii silikonu coś podpowiem gdyż niedawno (4 lata temu) rodzice robili swoją. Obecnie mamy blat dosunięty do ściany i wykończony bez żadnych listew a właśnie silikonem i dokładnie tym samym silikonem jest uszczelniony zlew. Nic się z tym nie dzieje, totalnie nic, jest w kolorze beżu bo taki akurat jest blat i płytki na ścianie. Co prawda nie jestem do końca pewna ale to chyba wyrób marki Tytan - silikon rainbow. Z tego co mi jeszcze podpowiadali dobry do takich niektórych rzeczy jest silikon szklarski ale ten ma tylko podstawowe kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOBIETY potrzebuje pomocy !!

powiedzcie mi z jakiej firmy szukac farby zeby miala taki porzadnie bordowy kolor !! chce gotowce bo mieszalnikom jakos nie ufam ... a niestety kolory na wzornikach czesto gesto roznia sie od kolorow w rzeczywistosci !!

 

imho moze byc kolor taki jak bordo ze strony forum muratora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

chwaliłam sie już na forum łazienką, to i kuchnię pokażę.

Projekt w całości mój, muszę powiedzieć, że użytkuje się doskonale :)

Na początku kombinowałam jakoś nietypowo, ale jednak biel + czerń najbardziej mi sie podoba.

 

http://i52.tinypic.com/29j23r.jpg

 

http://i52.tinypic.com/1zv4bww.jpg

 

http://i52.tinypic.com/r70phz.jpg

 

http://i51.tinypic.com/1sijq8.jpg

 

Wow, wow, wow! świetna, sam najchętniej bym tak urządził swoją, ale żona chciała bardziej tradycyjną i musieliśmy iść na kompromis ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea, piękna kuchnia, szczyt moich marzeń ale nie przy moim bałaganiarstwie niestety :(

co do farby to znajomi mają DULUX - karmazynowy przypływ czy jakoś tak podobnie się nazywał i faktycznie jest bardzo ładny wpadający w czerwień taką jak ten pasek tutaj na muratorze (przynajmniej w moim monitorze ten kolor to nie bordo ale taka czerwień bardziej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czekamy na Twoją kuchnię seven:) W jakim kolorze mozaika? Gdzie kupowaliście? Bo jak ja sobie przypomnę poszukiwania mojej, jeżdżenia było w cholerę dla głupich 3 pasków kosteczek, a w końcu zamówiliśmy na Alledrogo ;)

 

oj ja też się najeździłam. Najpierw miała być jakaś hiszpańska w kolorze żółto-pomarańczowym, ale jak je przysłali do sklepu to się okazało się że sa blado żółte... okropne. Na szczęście oddali mi kasę za zamówienie.

już niedługo zaprezentuję swoją kuchnię, obiecuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...