Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie powinno być ani z boku ani z dołu.

 

masterny, u mnie zmywarka by się do końca nie otworzyła, gdyby podcięcia nie było. Po prostu wchodzi w nie front zabudowy przy pełnym otwarciu. Poza tym teraz mam cokół bardziej cofnięty i tego podcięcia nie widać, ale jest. Nawet jak stolarz montował mi niedawno kuchnię (coś zmienialiśmy, m.in. cokół), to pytałam, czy musi być wycięty. Stolarz wiec włozył ten cokół mi pokazał, jak zmywarka się będzie otwierać bez tego podcięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro robi się meble "na wymiar" to wymiary powinny być dopracowane.

Można przewidzieć i przeliczyć wysokość cokołu i jego cofnięcie w stosunku do zmywarki (oczywiście konkretnego modelu).

To tak jak by ktoś poszedł do krawca zakupić garnitur szyty na miarę a później krawiec podwijał by mu nogawki bo za długie mu wyszły.

Płacicie grube pieniądze za kuchnie to i wymagajcie (oczywiści z rozsądkiem).

Niektórym to nie przeszkadza i pewnie dlatego stolarze wycinają cokoły, bo tak łatwiej i szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amber u nas 88 to wysokość całkowita z blatem, standardowe (86 chyba) męczyły nas przy krojeniu warzyw. 12 cm cokół, 3,8 blat i reszta szafki ;)

 

Masterny może to i błąd w sztuce, mi on nie przeszkadza, bo u wielu osób tak widziałam więc jest to dla mnie naturalne. Nie zamierzam się spierać, bo zwyczajnie się nie znam. My jesteśmy zadowoleni i tylko dlatego że tak uporczywie drążysz temat mebli na wymiar nie oznacza to że swoje zdanie zmienię.

 

P.S. U nas kuchnia była poprawiana 6 razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas tez blat jest wyzej bo na 87,5 od podlogi !! ... mimo zem kurdupel to nie lubie sie giac przy przygotowywaniu czegokolwiek ... a cokol mam tez cofniety ... tak wyglada lepiej!! i dodatkowo zazyczylam sobie pod szafkami naroznymi - scietymi zeby cokoly schodzily sie nie rownolegle do frontow tylko w katy proste - latwiej sie stoi przy naroznych szafkach bo ma gdzie sie stopa zmiescic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ogóle nie planuję cokołów. Szafki ustawię na bloczkach betonu komórkowego a bloczki wykończę płytkami. Dzięki temu nic pod szafki nie będzie wpadać szczelinami.

 

Jakimi szczelinami? Cokoly zazwyczaj maja uszczelki i mozliwosc bezkolizyjnego demontazu na potrzeby jakichkolwiek przerobek czy nadgorliwosci sprzatajacego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko im więcej czytam i przeglądam forum tym mam więcej wątpliwości odnośnie kuchni, jadalni i całej reszty

czy tylko mnie dopada taki stres związany z wykańczaniem i urządzaniem domu??

 

u nas blat wchodzi w okno więc będzie na wysokości 91 cm ja mam 165 cm ciekawe czy nie będzie dla mnie za wysoko??

mąż się śmieje że będę gotować w butach na obcasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mąż się śmieje że będę gotować w butach na obcasie

 

Śmieje się? Niejednemu mężowi bardzo by się to podobało ;) Szpilki i fartuszek ;) ;)

 

A stres związany z wykończeniówką potrafi być wykańczający ... Szczególnie, kiedy się ciągnie (wiem coś o tym) ...

 

Ja mam 163 cm i planuję blat na wysokości 90 cm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...