Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mysle ze wszystko zalezy od osprzetow!! jak masz wszystko na mega drogich pekach czy blumach i masz tego kosmiczne ilosci ... jakies wysokie cargo ze wspomaganiem ... same wnetrznosci potrafia zrobic mega cene!! np duze cargo to koszt ok 1000 - 1300 zl !! magic corner ok 700 - 1000zl ... a w "renomowanym studiu kuchni" te ceney mozna spokojnie przemnozyc razy 2 ...

 

ja za swoja dosc duza kuchnie z lakierowanymi frontami /doplacalam do utwardzenia/ zaplacilam niecale 12 tys ... uwazam ze to duzo a nie mam ani duzych cargo alni magic- cornerow ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kuchnia jest w literę u 2,2x3,5x1,6 przy czym tam gdzie jest 3,5 szafki mogą być tylko na dole.

wycena była z dopiskiem:

blaty od 100,-zł do 1800,- mb mechanizmy szuflad od 50,- zł do 270,-kpl + 10 % montażu do całej uzgodnionej ceny mebla.

 

więc rozumiem że pewne "gadżety" to dodatkowa kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie kuchnia jest w literę u 2,2x3,5x1,6 przy czym tam gdzie jest 3,5 szafki mogą być tylko na dole.

wycena była z dopiskiem:

blaty od 100,-zł do 1800,- mb mechanizmy szuflad od 50,- zł do 270,-kpl + 10 % montażu do całej uzgodnionej ceny mebla.

 

więc rozumiem że pewne "gadżety" to dodatkowa kasa.

 

 

 

a to zdecydowanie ktos poszedl po baandzie :)

a z czego masz fronty ?? moze jakis egzotyk czy cos :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w cenie były szuflady an blum'ach (6głębokich 3płytsze) i dwa wąskie cargo 30cm cargo. Z tego co mówił facet to szuflada wysoka mechanizm 270zl, płytka 180zł (ale chyba bez podatku). Aventosy do górnych szafek to byłby dodatkowy koszt ok 1,5tys, magic corner w zależności od typu półek 1-1,7tys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chyba nie masz tam jednego tylko stolarza ... skad jestes ?? moze poszukaj kogos kto ci ta kuchnie zrobi w jakiejs sensownej cenie!!

 

ja mam moja tez w U i ze wszystkim na gotowo 11800 zaplacilam ... mam 2 szuflady 90cm glebokie /6 sztuk lacznie/i jedne 60 /2 sztuki wszystkie na blumach !! ... 3 cargo niskie ... gorne szafki na normalnych gazowych podnosnikach ... bez wodotryskow ... zadnych cornerow /mam szafki skosne i normalne polki !! ... no a gdzie sprzety ?? mnie cala kuchnia na gotowo ponad 20k wyszla ...

 

a teraz jeszcze szukam tanich i ladnych krzesel do bialego stolu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż skoczyłam zobaczyć Twoja kuchnię, jest bardzo ładna osobiście białej bym nie chciała, myślę że jest zbyt dużo pracy przy takiej.

ja jestem z płocka dokładnie, wiesz co weszłam na stronę jakiejś firmy, meble mi się spodobały to zapytałam o wycenę i oooo mam ;), jasne że zapytam jeszcze innych, tylko się przeraziłam że to może tyle kosztować :(

nie wiem jak było u Ciebie ale u mnie dochodzi ten problem że ja muszę wszyściutko kupić nowe, każdy talerzyk szklankę czy miseczkę, bo nie mam nic, obecnie mieszkam w Anglii no i przecież nic stąd nie zabiorę :)

chyba ogarnęła mnie lekka panika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow jeśli chodzi o szuflady to faktycznie chciałam ale aventosy odpadają, tego nie chciałam.

jeśli same meble maja kosztować 17tys to cała kuchnia ile 80? chyba zaraz się popłaczę.

 

idz do tego studia (?) i popros zeby dokladnie Ci wycenili, niech dokladnie opiszą, co kazda szafka, szuflada ma mieć i bedziesz wiedzieć za co płacisz. Ja jak robilam pierwsza kuchnia to każda szafkę miałam rozpisana- jaka szerokość, fronty, na jakich zawiasach/prowadnicach, jaki blat, - przecież to wszystko musisz wybrać przed wycena, bo materialy są z gornej i dolnej połki i taka pozornie sama kuchnia moze kosztowac dwa razy wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż skoczyłam zobaczyć Twoja kuchnię, jest bardzo ładna osobiście białej bym nie chciała, myślę że jest zbyt dużo pracy przy takiej.

 

musze ci powiedziec ze ta kuchnia jest prawie bezobslugowa :D codziennie scieram blat i plyte ... zlew wystarczy zmyc a frontow jak dotad praktycznie nie mylam ... czasem wytre jak cos mocno paruje to nad plyta musze przetrzec i czasem front pod zlewem i ze zmywarki jak dotkne brudnymi lapami jak laduje zmywarke ... 3 sek roboty :D polecam biala kuchnie .. paluchow nie widac ... zawsze wyglada ladnie ... jedyne czego nie polecam to biale kafle na podlodze ... na szarych nic nie widac a biale sie syfia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz do tego studia (?) i popros zeby dokladnie Ci wycenili, niech dokladnie opiszą, co kazda szafka, szuflada ma mieć i bedziesz wiedzieć za co płacisz. Ja jak robilam pierwsza kuchnia to każda szafkę miałam rozpisana- jaka szerokość, fronty, na jakich zawiasach/prowadnicach, jaki blat, - przecież to wszystko musisz wybrać przed wycena, bo materialy są z gornej i dolnej połki i taka pozornie sama kuchnia moze kosztowac dwa razy wiecej

Dokładnie tak jest, każda jedna pierdółka (zawias, uchwyt, podnośnik do frontów otwieranych do góry, prowadnica do szuflady, żaluzja, itp. ) może być tania lub bardzo droga. Nie warto wybierać rozwiazań najtańszych, bo to przekłąda się na ich jakość, ale nie znaczy też, że te najdroższe są najlepsze. Warto wszystko przemyśleć, bo z takich właśnie detali powstaje ostateczna cena kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aksamitka z chęcią bym się tam wybrała tylko dzieli mnie 1500km ;) chciałam porobić wyceny w kilku firmach a potem jak już będę na urlopie to pojeździc do tych które mnie interesują już po konkretna wycenę, no nic napisze do kolejnej firmy zobaczę ich ofertę :)

 

mea serio? a ja myślałam że to kupa roboty, a to że jest połysk to nie przeszkadza? chodzi mi o to że wydaje mi się że to każdy palec na tym widać. nie wiem jak to jest obecnie mam biała kuchnie w stylu angielskim i mam jej dość :(

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

87anam87 skoro masz tak daleko to napisz do firm , niech wycenia, zastanów się jakie fronty chce, jakie szuflady/ zawiasy/ rozwiązania, jakie blaty - będziesz mieć porównanie, a jak przyjedziesz to dokładnie sie zastanowisz, zazwyczaj takie wyceny na odległość są ogólne . Najważniejsze to spisz sobie CO CHCESZ MIEĆ (lub nie ) w kuchni :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mea serio? a ja myślałam że to kupa roboty, a to że jest połysk to nie przeszkadza? chodzi mi o to że wydaje mi się że to każdy palec na tym widać. nie wiem jak to jest obecnie mam biała kuchnie w stylu angielskim i mam jej dość :(

 

miesiac mieszkam i zasadniczo planuje mycie frontow teraz w imie nadchodzacych swiat !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...