Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 23,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

chciałam dodać,, że uwagi dla mea w stylu "powieś rolety" nie wynikały ze złośliwości, tylko z chęci skonkretyzowania stylu lub wyeliminowania tych elementów "coś mi tu nie gra".

 

Tak OT

Wiem, że w wielu domach forumowiczów rośliny nie pełnią funkcji zdobniczej - albo się je eliminuje, albo stawia w niereprezentacyjnych pomieszczeniach.

Przeglądałam naprawdę tysiące zdjęć domów i mieszkań w dobrych czasopismach czy portalach wnętrzarskich z całego świata. Widzę, że w minimalistycznych wnętrzach albo glamour roślin praktycznie nie ma (nawet styl skandynawski niespecjalnie lubi się z roślinami). Nie ma ich także we "wnętrzach w szarościach". Dlatego, mimo, że te style mi się podobają, nie wykorzystam ich w aranżacji domu. Ponieważ nie wyobrażam sobie rozstać się z moją kolekcją roślin, która jest moją dumą. A zestawienie tego razem po prostu pasować nie będzie i już. I tu nie chodzi o opinie forumowiczek ale moja własną.

Stąd szukam inspiracji do mojego domu wśród wnętrz nowoczesnych, ale bardziej nastawionych na eko, etno - a nie na modne na forum szarości i lakierowane biele. Szukam kompromisu między minimalizmem a roślinami. Nie jest łatwo, bo rzeczywiście takich wnętrz (w sensie zdjęć dopieszczonych stylistycznie) jest mało.

Podsumowując - mam wrażenie, przeglądając niektóre realizacje i śledząc wątki "pomóżcie", że forumowiczowi spodobały się inspiracje gdzieś obejrzane, ale nie do końca czuje ich klimat. Został przekonany do jakiegoś koloru/stylu, spodobał się na zdjęciu, w konkretnej aranżacji, ale nie potrafi tego dostosować do swojego wnętrza, swoich mebli i swojego trybu życia.

Ktoś może zachwycać się minimalizmem, ale jak ma skłonność do sentymentalnych drobiazgów czy nie jest do końca pedantycznie usposobiony w takim wnętrzu, nawet idealnym designersko, będzie po jakimś czasie czuł się źle, nawet, jeśli na zdjęciach się nim zachwycał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mam zakładać wątek w którym nikt nie będzie pisał? Sam sobie taki załóż jak chcesz w nim coś opisać.

 

Każdy, kto przeczyta sobie chociaż kilka postów z tego wątku wie, jaki jest jego charakter (czyli nie jest to galeria ze zdjęciami, ale źródło inspiracji i ocen)

 

Ja z przeglądania tego wątku i czytania opinii innych już wiem, na co trzeba zwracać uwagę, by uzyskać ładną, spójną kuchnię.

 

Tekst o kuchni reni jest trochę dziecinny. Nie chodzi o to, czy jej kuchnia jest ładna czy brzydka twoim zdaniem, tylko o kontekst.

Ale w sumie jestem ciekawa - zacytuj jej posta z kuchnią i opisz kiczowate elementy.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, swietnie odnalazłaś! ja też krytykuje i jestem krytykowana ale nie robie tego w sposób natarczywy i ciągły. Dodatkowo nie mówię nikomu że ma brzydko, kiczowato i posuł wszystko! I zgadzam się z Arturo72! Nie macie prawa robić przykrych uwag i tyle.

proszę pofatyguj się i odnajdź fragment MOJEJ wypowiedzi, która była przykra dla mea bądź kogokolwiek innego - nie powiedziałam jej, że ma brzydko, kiczowato i że popsuła wszystko czy cokolwiek innego - według TWOJEGO wcześniejszego posta WYPOWIEDZIAŁAM SIĘ co MNIE nie odpowiada w jej kuchni - MNIE - co wcale nie oznacza, że jej się ma podobać i do cholery nie oznacza, że JA jestem jakąś wyrocznią..

czy to takie trudne do zrozumienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

… Im dłużej trwa ta wymiana, tym bardziej niszczymy ten wątek, bo strach będzie się chwalić ;). Ani patrzeć, a Reni też usunie swoją galerię.

Pisząc mocno niepochlebne opinie zabiera się radość i niepotrzebnie frustruje osoby chcące szczerze i bezinteresownie podzielić się kawałkiem swojego życia. Doceńmy to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicz to dla mnie np.filiżanki na ekspresie i gruba rura zwisająca z sufitu.Resztę wypunktowałem wyżej

Przyjemnie się czyta ?

 

mam nadzieje że Tobie Arturo ulżyło bo mnie nie urazileś, twoje przykłady są idiotyczne i każdy się ze mną zgodzi.

 

A irytujące cię filiżanki nie leżą tam od parady, leżą na podgrzewaniej podstawce wbudowanej w ekspres, dzięki czemu filiżanki się podgrzewają , na temat zwisającej rury, ogolonej trawy i świeczek w wc się nie wypowiem bo musiałabym zrównać się z twoim poziomem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra wszyscy juz sie wypowiedzieli ?? juz kilkakrotnie prosilam o zamkniecie tematu, Arturo - ja mam swoj rozum i adwokata mi nie trzeba ... bardzo madry post napisala na poprzedniej stronie elfir i to powinno wszystkich zadowolic ale mnie to nauczyli jednej zasadniczej rzeczy - chcesz miec swiety spokoj ?? nie wychylaj sie z wlasnymi opiniami i wlasnym stylem bo znajdzie sie milion takich ktorzy udowodnia ci ze nie masz racji ... moze bedzie to pewna przestroga dla kolejnych pojawiajacych sie osob ze jesli nie masz kuchni "w konkretnie okreslonym stylu" to sie nie wychylaj ... EOT

 

i wszystkich prosze o zakonczenie dyskusji na ten temat bo naprawde mam juz tego dosc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

julianna - gdyby ten wątek miał 3 posty na krzyż, rzeczywiście, można mówić, że jest to tylko galeria "chwalenia się" i oceny innych ją niszczą. Ale tu już od dobrych kilku lat nie tylko się ogląda, ale i ocenia. Tak było niemal od początku, co najwyżej oceny stały się bardziej krytyczne - mniej jest ochów, a częściej "ja bym zmieniła to i to".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie was czytam i natchneła mnie tak myśl, ze chętnie bym obejrzała choć dwa zdjęcia z inspiracji Elfir, jak połączyć zielone rosliny w nowoczesnym bądź minimalistycznym domu. Na forum ostatnio u anuli znalazłam taką właśnie udana kombinację :) Zresztą dodam, że kuchnię to ona ma zajebi..... a jakoś się tu nie chwaliła. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...